konkurs link

newsletter

  • 25.7.2021, Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna
 
 

Śnieg, czekolada i świetna zabawa - relacja z VIII Biegu Wedla
(Artykuł archiwalny)

Śnieg, czekolada i świetna zabawa - relacja z VIII Biegu Wedla

VIII Bieg Wedla rozgrywany w warszawskim Parku Skaryszewskim przeszedł do historii po raz kolejny jako fantastyczna, rodzinna impreza i dowód na to, że zawody dla wszystkich członków rodziny, od przedszkolaka do dziadka można rozgrywać także zimą.  

Po gwałtownej odwilży sypnęło śniegiem, i gdyby jeszcze słońce przebiło się przez chmury, sceneria byłaby niemal bajkowa. Nic dziwnego, że już sobotniego poranka warszawski Park Skaryszewski zaczął zapełniać się miłośnikami spacerów, sanek i nart biegowych. Tego dnia gości było jeszcze więcej niż zwykle, bowiem miał tu właśnie miejsce VIII Bieg Wedla, a chętnych do wzięcia w nim udziału było ponad 600 osób!

 

Na zawodników i kibiców czekała gorąca czekolada do picia serwowana ze stylowego dozownika. Miło rozlewała się po żołądku i ogrzewała ciało dodając energii biegaczom i umilając oczekiwanie widzom.

 

EWedel czekolada pow400

 

Zawody swoją wszechstronnością zachęcały do udziału każdego, kto miał ochotę tego dnia spędzić aktywnie czas. Punktualnie o godz. 10:00 w ramach imprezy towarzyszącej rozpoczęły się biegi i marsze na orientację. Godzinę później na trasę 1,86 km wyruszyli uczniowie szkół podstawowych. Maluchy z rocznika 2006 i młodsze miały swój bieg 20 minut przed południem: na trasie 250 m rywalizowały nie tylko starsze przedszkolaki, do mety biegły dzielnie także dwulatki, mocno dopingowane przez rodziców.

 

Bieg dzieci start wszystkie

 

Ostatnie dwie rywalizacje składające się z trzech (5,43 km) i pięciu (9 km) pętli wokół parku przeznaczone były dla dorosłych. Trasa była bardzo dobrze przygotowana: śnieg odgarnięty, a jego pozostałości obficie posypane piaskiem.

 

Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i torby z łakociami od czekoladowego sponsora tytularnego. Można też było zjeść pyszną grochówkę i napić się gorącej herbaty. Dla cierpliwych odbyło się też losowanie nagród od partnerów imprezy. Większość medali wręczała zawodnikom Małgosia Grzegrzółka, podopieczna fundacji Zdążyć z pomocą, bowiem bieg odbywał się także pod hasłem „Pomóż Małgosi”.

 

Bieg Wedla uczestniczy w Festiwalu Biegów, którego finał odbędzie się 8 września 2013 r. Wyniki biegu dostępne są tutaj. W tegorocznej edycji brała również udział trzyosobowa reprezentacja SportowejRodziny.pl. Biegliśmy na dystansie 250 m i 9 km. Nasze 5-latki w swojej kategorii zajęły odpowiednio 11 i 16 miejsce! :-)

 

Magda Krajewska-Suskiewicz

zdjęcia: z archiwum autorki

Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.