konkurs link

newsletter

  • 21.1.2022, Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
 

II Rodzinny Bieg Górski za nami - relacja

II Rodzinny Bieg Górski za nami - relacja

Tym razem aura przywitała nas lekkim mrozem. Jeszcze kilka dni wcześniej ścieżki na trasie biegu pokrywał lód, po którym można było poruszać się co najwyżej na łyżwach albo w rakach. Na szczęście dwa dni przed zawodami sypnęło śniegiem, który ładnie przykrył najbardziej newralgiczne odcinki trasy.

Po listopadowym debiucie Organizatorzy II Rodzinnych Biegów Górskich wyciągnęli wnioski i cała impreza przebiegła, możnaby rzec, gładko jak po lodzie :-)

 

Bieg najmłodszych odbył się bardzo sprawnie; dzieciaki biegły w swoich kategoriach wiekowych na tzw. "dochodzenie". Najbliżej do mety mieli najmłodsi, najstarsze 8-latki musiały zrobić całe ok. trzystumetrowe kółko. Na mecie gdzieniegdzie popłynęły łzy ambicji, że nie udało się wygrać w swojej kategorii; w końcu na śniegu było trochę ślisko, a nawet chwilowa utrata równowagi mogła kosztować zwycięstwo. Na szczęście medale i upominki, które wszystkie dzieci otrzymały zaraz po biegu pozwoliły szybko zapomnieć o ewentualnej porażce.

 

Dorośli biegli na podobnej, jak poprzednio, trasie, ale żeby nie było nudno i przewidywalnie, Organizatorzy zmienili nieco odcinek na wydmie. Tym razem po krętych ścieżkach, górkach i dolinkach trzeba było biec nieco dłużej a na koniec czekała niespodzianka: stromy wąski zbieg wśród roślinności porastającej wydmę. W tych warunkach wygrywali Ci, którzy zainwestowali w buty z kolcami lub chociaż w wyposażone w kolce specjalne nakładki na buty. Trasa, tak jak i podczas pierwszego biegu, była oznaczona znakomicie.

 

Choszczowka2 dorosli 300 

Na mecie czekały medale (tak, tak, dla dorosłych także!), rozgrzany kominek w Dzikim Zakątku, gorąca herbata z cytryną i parująca zupa - a jakże - pomidorowa. Czy dzieci czekały? Trudno powiedzieć, tak były zajęte sobą... :-) Summa summarum, było wyśmienicie. Dorośli i dzieci zadowoleni. A kolejny bieg już 16 lutego!

 

Magda Krajewska-Suskiewicz

 

 

 

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

50 dzieci ścigało się na rowerach!

W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej w Parku Łazienki odbyła się III edycja Ligi Rowerowej organizowana przez miejscowy klub kolarski Superior MTB Energy Team w ramach prowadzonej Akademii Młodego Kolarza. Udział wzięło blisko 50 dzieci w wieku 3-12 lat, a najliczniejszą grupą okazali się najmłodsi kolarze startujący w kategorii wiekowej 3-5 lat.

Biegiem i marszem - Biegnij Warszawo 2013

6 października ulicami stolicy przebiegło kilkanaście tysięcy uczestników największego ulicznego biegu na 10 km w Polsce - Biegnij Warszawo. W promieniach słońca i przy okrzykach kibiców w samo południe tłum odzianych w srebne koszulki okolicznościowe osób ruszył przed siebie ulicami Warszawy. 20 minut później na trasę wyruszyli uczestnicy imprezy towarzyszącej - Maszeruję Kibicuję - prowadzeni przez Roberta Korzeniowskiego.

Wyścigi Rowerkowe w Poznaniu za nami!

Sobotnia aura sprzyjała małym zawodnikom i w Parku Jana Pawła II ścigało się ponad 200 dzieci.

DMP MTB Amatorów: rekordowe Urle, 42 drużyny na starcie!

Nexus Team w kategoriach elita i mix, BDC Retro MTB Team w masters, Legion Serwis SK Bank Rozycky Team wśród kobiet oraz Ostrołęka Team w gronie juniorów. To Drużynowi Mistrzowie Polski MTB Amatorów 2014. Zawody tej rangi siódmy raz z rzędu odbyły się w Urlach koło Jadowa. Na trasie wytyczonej ścieżkami i duktami Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego ścigała się rekordowa w historii liczba aż 42 ekip, o 13 więcej niż przed rokiem. 

Sportowa atmosfera – 4. Festiwal Biegowy w Krynicy

Wakacje co prawda się skończyły, ale to nie powód, by odmówić sobie na początku września wizyty w górach, a konkretnie w Krynicy Zdrój. Jednak tym razem nie o górskie wędrówki chodziło, a o jedną z ciekawszych imprez biegowych w Polsce – Festiwal Biegowy, towarzyszący od 4 lat Forum Ekonomicznemu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.