konkurs link

newsletter

  • 5.7.2020, Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
 
 

XXIII Bieg Powstania Warszawskiego

Medal XXIII Biegu Powstania Warszawskiego Medal XXIII Biegu Powstania Warszawskiego fot. Ewa Świerżewska

27 lipca 2013 roku w Warszawie upał panował od samego rana i nie odpuścił aż do wieczora, kiedy to na starcie do XXIII Biegu Powstania Warszawskiego stanęło 7 tys. zawodniczek i zawodników (w podziale na dwa dystanse - 5 km i 10 km). Jednak aura nie przeszkodziła biegaczom w sportowym uczczeniu 69. rocznicy wybuchu Powstania. Wiele osób wsparło także cel charytatywny i pobiegło dla Leosia.

Organizowany przez WOSiR Bieg Powstania Warszawskiego ma już długą tradycję, jednak ten był rekordowy, jeśli chodzi o frekwencję. Limit miejsc został wyczerpany już po kilku dniach od otwarcia zapisów, co świadczy o rosnącej popularności biegów ulicznych w Polsce.

Na starcie, a w zasadzie - startach, gdyż zawodnicy pobiegli na dwóch dystansach - 5 km (start o godz. 20.40) i 10 km (start o godz. 21.00) stanęło łącznie 7 tys. osób, z których ponad 4 tys. ścigało się na dłuższym dystansie.

Trasa wiodła ulicą Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim i Konwiktorską. Na końcu Karowej czekała na biegaczy kurtyna wodna (szkoda, że nie było ich więcej), która pozwoliła choć na moment odsapnąć od upału. Biegnący na 10 km pokonywali całą trasę dwukrotnie.

Przed startem zgromadzeni odśpiewali "Rotę" (biegnący na 5 km) i Hymn państwowy (biegnący na 10 km). W powietrzu unosiły się też powstańcze piosenki, a kiedy zbiegaliśmy ul. Karową, do naszych uszu dochodziły dźwięki wystrzałów, co miało oddawać atmosferę tamtych dni sprzed 69 lat.

Rywalizację na 10 km wygrało dwoje zawodników z Meksyku - wśród mężczyzn Jose Antonio URIBE MARINO z czasem 30:32, a wśród kobiet Vianey de la Rosa ROJAS z czasem 35:41.

Po raz kolejny należą się WOSiR-owi brawa za sprawną organizację biegu - oznaczenie trasy, depozyty, szatnie, toalety - to, co często stanowi problem, tu było bez zarzutu. A na mecie, prócz medali, na wszystkich czekały napoje oraz banany.
 

XXIII Bieg Powstania Warszawskiego


Reprezentacja portalu SportowaRodzina.pl startowała na obu dystansach, osiągając wyniki na miarę swoich możliwości. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy na metę w czasie 31:49 (Ewa na 5 km) i 52:50 (Łukasz na 10 km).

11 listopada odbędzie się XXV Bieg Niepodległości na dystansie 10 km, w którym SportowaRodzina.pl na pewno weźmie udział. Zachęcamy do startu!

Ewa Świerżewska
 

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

320 zawodników dojechało do krakowskiej mety Tour Kocham Rowerek!

Kraków ugościł nas piękną pogodą. Wiosenna słoneczna aura towarzyszyła przez cały dzień wszystkim, którzy postanowili aktywnie spędzić niedzielę na Placu Wielkiej Armii Napoleona. 

Rowerkowa sobota w Olsztynie!

Mimo kapryśnej pogody mali rowerzyści licznie przyjechali rywalizować do Parku Jana Kusocińskiego w Olsztynie.

Rolkarze w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - Nightskating 1 sierpnia

Nightskating Warszawa, czyli nocne przejazdy rolkarzy przez stolicę na dobre wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Raz na kilka tygodni we czwartek, punktualnie o 20.30, spod pominka Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wyrusza kilka tysięcy osób w różnym wieku i na rożnym sprzęcie, by wspólnie przemierzać Warszawskie ulice.

Setki uczestników na I Biegu Konstancińskim imienia Piotra Nurowskiego

W niedzielę 14 czerwca ulice Konstancina zapełniły się uczestnikami I Biegu Konstancińskiego imienia Piotra Nurowskiego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 600 entuzjastów sportu, a także znani i lubiani olimpijczycy oraz mistrzowie w swych dziedzinach. Bieg pilotował najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, multimedalista olimpijski, a ostatnio kierowca rajdowy zespołu ORLEN Team – Adam Małysz. Sponsorem Strategicznym Biegu był PKN ORLEN, a honorowy patronat nad imprezą objął Polski Komitet Olimpijski oraz Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. 

Znamy zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas tegorocznych rozgrywek najlepsze okazały się reprezentacje chłopców z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz województwa łódzkiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały zawodniczki z województwa małopolskiego, a w kategorii U-12 najlepsze okazały się piłkarki z województwa opolskiego. Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt już 13 czerwca zobaczą mecz Polska - Gruzja.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.