konkurs link

newsletter

  • 10.8.2020, Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
 
 

Wiosenny XXVI Warszawski Triathlon Zimowy - relacja

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy 2015 XXVI Warszawski Triathlon Zimowy 2015 fot. Maria Czernik

Pogoda od kilku lat płata nam figle, tak więc brak zimy w Warszawie w połowie stycznia przestał być czymś nadzwyczajnym. W iście wiosennych okolicznościach przyrody niemal 200 zawodników stanęło na starcie rywalizacji indywidualnej XXVI Warszawskiego Triathlonu Zimowego. Przed nimi z trzema dyscyplinami - biegiem, jazdą na łyżwach i jazdą na rowerze zmierzyło się niemal 50 drużyn.

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy
 

Pierwszym etapem rywalizacji był bieg - nieco ponad 4 km na dwóch okrążeniach trasy, zlokalizowanej przy Torze Stegny. Trasa prowadziła głównie po trawie i usiana zakrętami o 180 stopni. Po pokonaniu dwóch okrążeń zawodnicy zbiegli w stronę toru łyżwiarskiego, do strefy zmian, gdzie wcześniej zostawili łyżwy. Do przejechania mieli 5 okrążeń, czyli 2 km.
 

XXVI Warszawski Triathlon ZImowy
 

Po zdjęciu łyżew przyszła kolej na etap rowerowy - 6 okrążeń trasy (ta sama, po której wcześniej biegaliśmy), czyli nieco ponad 12 km.
 

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy
 

W tym roku, w przeciwieństwie do ubiegłego, kiedy to brnęliśmy w głębokim, rozjeżdżonym błocie, było niemal sucho, dzięki czemu jechało się znacznie szybciej i przyjemniej.
 

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy


Po ukończeniu rywalizacji każdy zawodnik, który zmieścił się w limicie czasu, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymał pamiątkowy medal w kształcie śniegowej gwiazdki, która na środku ma wygrawerowane symbole trzech dyscyplin.
 

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy
Wejście na żywo do wiadomości TVP INFO
 

Na XXVI Warszawskim Triathlonie Zimowym pojawiła się ekipa TVP INFO, która pytała uczestników o wrażenia. Trafiło na mnie, mogłam się więc podzielić się naprawdę pozytywnymi wrażeniami. Bo ta impreza, choć do najłatwiejszych nie należy, zasługuje na pochwały i promocję wśród tych, którzy jeszcze o niej nie wiedzą.

SportowaRodzina.pl, której zawodnicy zajęli 61. i 152. miejsu (bardzo blisko końca, a co z tego), już czeka na kolejną edycję w 2016 roku.

Tytuły sprzed roku obronili Bartosz Banach i Paula Gorycka. Drużynowo najlepszy Hotel Cztery Brzozy Gdańsk (M.Czapiński, M.Zdanowicz, B.Banach). Gratulujemy!

Tekst Ewa Świerżewska, fot. Maria Marjańska-Czernik

Organizatorami Warszawskiego Triathlonu Zimowego są: Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz Poland Bike.

Więcej informacji na stronie www.triathlonzimowy.pl

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

LOTTO Poland Bike Marathon: finał z rekordem w Wawrze

LOTTO Poland Bike Marathon 2013 na mecie z fantastycznym rekordem frekwencji. W warszawskim Wawrze został rozegrany dwunasty i zarazem ostatni etap piątego sezonu cyklu wyścigów amatorów jazdy na rowerach górskich, którego organizatorem jest Grzegorz Wajs. Frekwencja znakomita. Rekordowa liczba prawie tysiąca osób stanęła na starcie zawodów pod hasłem „Życie czeka” na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.

XXIII Bieg Powstania Warszawskiego

27 lipca 2013 roku w Warszawie upał panował od samego rana i nie odpuścił aż do wieczora, kiedy to na starcie do XXIII Biegu Powstania Warszawskiego stanęło 7 tys. zawodniczek i zawodników (w podziale na dwa dystanse - 5 km i 10 km). Jednak aura nie przeszkodziła biegaczom w sportowym uczczeniu 69. rocznicy wybuchu Powstania. Wiele osób wsparło także cel charytatywny i pobiegło dla Leosia.

LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów na poligonie w Rembertowie!

Lepszego debiutu nie można sobie wymarzyć. W warszawskim Rembertowie było wszystko. Słoneczna pogoda, rodzinna atmosfera, niezwykłe kolarskie miasteczko, fenomenalna frekwencja i jeszcze bardzo mocna obsada.

IV edycja Narodowego Dnia Sportu za nami!

W sobotę 1 października już po raz czwarty odbył się Narodowy Dzień Sportu czyli dzień otwarty najlepszych sportowych miejsc w Polsce. Miłośnicy zdrowego stylu życia  i aktywności fizycznej mieli okazję skorzystać z setek bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępnych dla wszystkich chętnych.

Triathlon Rawa - okiem Sportowej Rodziny - relacja

W dniach 2-3 sierpnia 2014 w Rawie Mazowieckiej odbywała się Olimpiada Triathlonowa, organizowana przez Klub Triathlon Rawa. 2 sierpnia rozegrany został  Aquathlon - ogólnopolskie zawody dla dzieci, a także triathlon 1/10 IM. 3 sierpnia odbył się Triathlon Olimpijski Mistrzostwa Polski Weteranów. Na zakończenie wystartowały na krótkim dystansie biegowym osoby niepełnosprawne. Mimo upału impreza bardzo się udała, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.