konkurs link

newsletter

  • 2.6.2020, Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm
 
 

Wielkie święto sportu – relacja z 9. PZU Półmaratonu Warszawskiego

9. PZU Półmaraton Warszawski 9. PZU Półmaraton Warszawski fot. Ewa Świerżewska
Kto by się spodziewał, że 30 marca termometry pokażą ponad 15 stopni Celcjusza, a na niebie nie będzie ani jednej chmurki. Najwidoczniej pogoda chciała przeprosić za śnieg i mróz o tej porze w zeszłym roku, czym zrobiła wielką przyjemność biegaczom i kibicom uczestniczącym w 9. PZU Półmaratonie Warszawskim.
9. PZU Półmaraton Warszawski
Przygotowania Ratowników Medycznych

Duże imprezy biegowe to swego rodzaju święto, kiedy to tysiące ludzi gromadzą się w jednym miejscu, by realizować swoją pasję, rywalizować, sprawdzać się, albo po prostu dobrze się bawić. My traktujemy je zawsze jako rodzinne wydarzenia, niezależnie od tego, kto akurat biegnie, a kto nie. To świetna okazja, by spędzić czas na powietrzu, spotkać znajomych, poczuć sportową atmosferę, no i oczywiście wspierać tych, którzy startują.
 
Półmaraton Warszawski
Nasz zawodnik na starcie
 
Na starcie Półmaratonu Warszawskiego stanęła w tym roku rekordowa liczba zawodników, gdyż organizatorzy przygotowali ponad 13 tys. pakietów startowych. Już na 2 godziny przed startem tłum wokół Stadionu Narodowego zagęszczał się. Ludzie w strojach sportowych, wolontariusze, no i kibice, w napięciu oczekiwali godziny 10, kiedy to na trasę wyruszyć miała elita, czyli najszybsi zawodnicy. Przez kolejnych 17 minut linię startu przekraczali kolejni biegacze podzieleni na strefy czasowe i ustawieni zgodnie z przewidywanym czasem biegu. 
 
Półmaraton Warszawski
Przez Most Poniatowskiego
 
Gdy wszyscy już wystartowali, most został otwarty dla kibiców. Nasz zespół kibicujący udał się w szybkim tempie na drugą stronę Wisły, a potem zamkniętym wiaduktem w dół. Gdy dotarłyśmy do ul. Ludnej, akurat biegła czołówka. Ustawione w świetnym miejscu, przez kolejnych kilkadziesiąt minut kibicowałyśmy wszystkim biegnącym, raz na jakiś czas wyławiając z tłumu znajome twarze i zagrzewając tych szczególnych zawodników do walki.
 
Półmaraton Warszawski
Dzielne kibicki

Półmaraton Warszawski
A to nasz biegacz
 
Gdy przebiegł już „zając” na 2 godziny 10 minut (czyli osoba prowadząca biegaczy na taki czas na metę), udałyśmy się z powrotem na Most Poniatowskiego i tam, tuż przy punkcie, gdzie biegacze skręcali w prawo na ślimak prowadzący już do Stadionu, znów kibicowałyśmy przez kilkanaście minut – co ciekawe, rozpoznawałyśmy już zawodników, których wspierałyśmy radosnymi okrzykami przy Ludnej.
 
Jako że byliśmy umówieni z naszym biegaczem przy mecie, musiałyśmy przejść wokół Stadionu, co było dość trudne, bo coraz większy tłum tych, którzy już ukończyli bieg, gromadził się wokoło. Na szczęście udało się nam dotrzeć na miejsce i cieszyć się udanym debiutem i dobrym jak na debiutanta czasem sporo poniżej 2 godzin.
 
Półmaraton Warszawski
I już po
 
W biegach ulicznych, takich jak np. 9. PZU Półmaraton Warszawski najbardziej lubię tę radosną atmosferę i przyjacielskie nastawienie. A kolorytu dodają im jeszcze przebierańcy, których zawsze kilku się znajdzie. 
 
Półmaraton Warszawski

Półmaraton Warszawski

Półmaraton Warszawski

Półmaraton Warszawski
 
Organizowany po raz 9. przez Fundację "Maraton Warszawski" Półmaraton muszę uznać za bardzo udaną, świetnie zorganizowaną imprezę, która na dodatek, dzięki pogodzie, stała się miłym, wiosennym wydarzeniem.
 
Tekst i fot. Ewa Świerżewska
 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Dla każdego coś miłego - relacja z XV Pikniku Olimpijskiego

7 czerwca odbył się w Warszawie, na Kępie Potockiej, XV Piknik Olimpijski. W tym roku pogoda dopisała i pozwoliła zaspokoić niedosyt spowodowany zeszłorocznym oberwaniem chmury i burzą z gradem. Na ogromnym terenie zlokalizowano kilkadziesiąt namiotów i stoisk, ukazujących działalność rozmaitych związków sportowych, reprezentujących wiele dyscyplin. Niemal wszędzie można było poznać zasady danej dyscypliny i na własnej skórze spróbować. Co szczególnie podobało się najmłodszym.

LOTTO Poland Bike Marathon: rekordowe Legionowo!

„Legionowo porusza!” I to jak! Oficjalne, legionowskie hasło idealnie oddało klimat otwarcia sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Na starcie pierwszego w tym roku etapu cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, stanęła najwyższa w jego historii liczba 1000 uczestników.

Dzieci ścigały się w Hermanowie!

W miniony weekend, 11 maja na terenie przepięknie położonego Folwarku Konnego w Hermanowie odbyły się kolejne zawody organizowane przez Akademię Młodego Kolarza. Pomimo niesprzyjającej pogody udział wzięło 34 dzieci oraz 17 sztafet rodzinnych walczących o każdy metr.

Wymarzony debiut I Dziecięcych Wyścigów Biegowych!

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła małym i dużym zawodnikom, którzy ścigali się w niedzielę na obiektach sportowych Liceum Ogólnokształcącego nr 70 im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie. I Dziecięce Wyścigi Biegowe uroczyście otworzył Burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

Premiera książki "Szkoła na widelcu" - pod patronatem naszego portalu

W Quchni Artystycznej pani Marty Gessler odbyła się premiera książki "Szkoła na widelcu" Grzegorza Łapanowskiego. Na imprezie pojawiło się prawie 60 osób: zaproszonych blogerów i dziennikarzy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.