konkurs link

newsletter

  • 2.6.2020, Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm
 
 

Sportowe sukcesy Sportowej Rodziny

Mistrzyni i Wicemistrzyni Wilanowa w Kolarstwie Górskim Mistrzyni i Wicemistrzyni Wilanowa w Kolarstwie Górskim fot. Ewa Świerżewska

Czerwcowy weekend (15-16.06.2013) obfitował w Warszawie w wydarzenia sportowe. Pogoda tym razem sprzyjała, więc w wielu miejscach miasta starsi i młodsi rywalizowali w różnych dyscyplinach. Członkowie Międzyszkolne Klubu Sportowego Korona Wilanów, wspieranego przez portal SportowaRodzina.pl debiutowali w Torowych Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach (gratulujemy debiutu!), a dzieci reprezentujące portal wystartowały w zawodach kolarskich - z dużymi sukcesami.

W sobotę na polanie widokowej w Powsinie odbywały się Mistrzostwa Wilanowa w Kolarstwie Górskim. Na starcie pojawiło się kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek w trzech grupach wiekowych (klasy 1-3, klasy 4-6 i gimnazjum). Najmłodsi wystartowali na dystansie ok. 1,3 km (2 pętle po 650m), starsi mieli do pokonania 5 pętli, a najstarsi - 10.
 

Mistrzostwa Wilanowa w Kolarstwie Górskim


Trasa była zróżnicowana i wymagająca (trawa, piach, lawirowanie między drzewami).
 

Mistrzostwa Wilanowa w Kolarstwie Górskim


Małe przedstawicielki portalu wystartowały w pierwszej, liczącej 31 osób grupie, meldując się na mecie na 5. i 9. miejscu, w kategorii dziewcząt odpowiednio na 1. i 2. miejscu, dystansując pozostałe zawodniczki. Ciekawa rywalizacja rozegrała sie wśród dzieci z klas 4-6 - wygrała ją zawodniczka klub WKK.
 

Mistrzostwa Wialnowa w Kolarstwie Górskim


Każdy z zawodników, który stanął na podium, otrzymał puchar i bidon. Przyznano także puchary w rywalizacji wilanowskich szkół.

Organizatorem Mistrzostw był Warszawski Klub Kolarski.

Wyścigi Rowerkowe


Za to w niedzielę Kępa Potocka zmieniła się w raj dla małych rowerzystów. Odbywały się tam Wyścigi Rowerkowe (pod patronatem naszego portalu). Na listach startowych zapisanych było 350 dzieci z roczników 2010-2003. Dzieci startowały w podziale na roczniki oraz wg płci. Na starcie każdorazowo stawało trzech małych zawodników, którzy mieli do pokonania dystans 50 metrów (2010, 2009) i 100 metrów (2008-2003). Na mecie każdy stawał na podium i otrzymywał drobne nagrody.
 

Wyścigi Rowerkowe


Taka formuła, choć z punktu widzenia dzieci atrakcyjna, bo każdy wygrywa, sprawiła, że wyścigi trwały ponad 3,5 godziny. Opłacało się jednak czekać, gdyż młodsza zawodniczka reprezentująca portal SportowaRodzina.pl zajęła w swojej trójce pierwsze, a starsza - drugie miejsce.
 

Wyścigi Rowerkowe


Taka rywalizacja - pozbawiona jeszcze negatywnych cech, będąca czystą zabawą i przyjemnością, wpływa doskonale na motywację i zapał. Dzieci reprezentujące portal już nie mogą się doczekać kolejnych zawodów.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Słonecznie i dyniowo - Minimaraton Niepodległości w Lesznowoli

Ostatni październikowy weekend upłynął pod znakiem pięknej pogody i wielu imprez biegowych. My tym razem wybraliśmy się do Lesznowoli, gdzie odbywał się Minimaraton Niepodległości. Bieg główny rozegrany został na dystansie 1/10 Maratonu, dzieci startowały na 300, 600, 1000 i 1500 metrów.

LOTTO Poland Bike Marathon: Góra Kalwaria zdobyta!

LOTTO Poland Bike Marathon szósty raz z rzędu zawitał do Góry Kalwarii. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się od samego początku na mapie cyklu wyścigów organizowanych przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa. Co roku do Góry Kalwarii przyjeżdża coraz więcej miłośników jazdy na rowerach górskich. Tak było i tym razem. Na starcie ósmego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon stanęło aż 750 amatorów MTB. Jak na wakacje, frekwencja znakomita!

LOTTO Poland Bike Marathon: rowerowa fala przeszła przez Otwock

LOTTO Poland Bike Marathon drugi raz z rzędu zawitał do Otwocka. I podobnie jak przed rokiem, tak i teraz wyścigi w „mieście z dobrym klimatem” okazały się strzałem w dziesiątkę, dostarczając niezwykłych emocji i wrażeń.

Święto Niepodległości na szamotulskim Orliku

Jak można się świetnie i na sportowo bawić podczas Święta Niepodległości, pokazały rodziny z Szamotuł. Zorganizowano dla nich imprezę rodzinną pod nazwą "Szamotuły Biało-Czerwone". Z zaproszenia skorzystało kilkanaście rodzin, które równo w południe zjawiły się na szamotulskim Orliku.

Triathlon Rawa - okiem Sportowej Rodziny - relacja

W dniach 2-3 sierpnia 2014 w Rawie Mazowieckiej odbywała się Olimpiada Triathlonowa, organizowana przez Klub Triathlon Rawa. 2 sierpnia rozegrany został  Aquathlon - ogólnopolskie zawody dla dzieci, a także triathlon 1/10 IM. 3 sierpnia odbył się Triathlon Olimpijski Mistrzostwa Polski Weteranów. Na zakończenie wystartowały na krótkim dystansie biegowym osoby niepełnosprawne. Mimo upału impreza bardzo się udała, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.