konkurs link

newsletter

  • 5.7.2020, Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
 
 

Spartan oddział silny jest! Relacja z wybiegania i zbierania

Spartanie Dzieciom Spartanie Dzieciom fot. Ewa Świerżewska

Po raz pierwszy widziałam ich, gdy kibicowaliśmy biegaczom podczas Maratonu Warszawskiego w 2011 roku i natychmiast podbili moje serce. Okazuje się, że nie tylko moje, bowiem Spartanie Dzieciom - grupa biegaczy, która poprzez udział w długodystansowych biegach ulicznych, niesie pomoc niepełnosprawnym dzieciom, zyskuje nie tylko coraz większe rzesze sympatyków, ale i zdobywa nowych członków. I jednemu, i drugiemu, a przede wszystkim zbiórce pieniędzy na protezy nóżek dla małego Stasia, służyć miało sobotnie wybieganie 3 sierpnia w Warszawie.

Pod hasłem "Zostań Spartaninem na 10 km" odbył się bieg najchętniej uczęszczanymi miejscami stolicy. Tym razem udział wziąć mógł każdy, kto ze Spartanami sympatyzuje i popiera ich działanie, nawet jeśli nie myśli o bieganiu z grupą w biegach długodystansowych. Dodatkową atrakcją była możliwość przetestowania na własnej skórze, jak to jest, gdy biegnie się w stroju Spartanina, a przynajmniej z kilkoma atrybutami. Biegli więc sympatycy Spartan  (w tym reprezentant naszego portalu) z tarczami i włóczniami, a także w czerwonych pelerynach.
 

Spartanie dzieciom


Nim Spartanie ruszyli w miasto, odbyła się iście spartańska rozgrzewka u stóp Zamku Ujazdowskiego (w asyście mediów), nauka tańca Haka (układ jak układ, ale słowa pieśni były wyzwaniem!). W palącym słońcu kilkadziesiąt osób pobiegło w stronę fontann pod Nowym Miastem.
 

Spartanie dzieciom


Na przedzie sunął rower wyposażony w kolumnę, z której dobiegały wojownicze dźwięki (na rowerze dziennikarz serwisu mmwarszawa.pl - Paweł Wegner). Drugi rower był transportowy i miałam przyjemność powozić nim ja - reprezentująca portal SportowaRodzina.pl. W koszu wiozłam puszki i ulotki, na bagażniku butelki z wodą i napojami biegaczy. Pech chciał, że na wysokości Mostu Poniatowskiego złapałam gumę, ale że twarda jestem, popędziłam za Spartanami, pchając rower, kolejnych kilkaset metrów, aż na drodze pojawił się sklep rowerowy (asphaltbikes.com), w którym przemiły pan serwisant dał się przekonać, że sprawa jest pilna i jak najszybciej trzeba mi wymienić dętkę (co nie było proste, bo jechałam na rowerze holenderskim, w którym by zmienić dętkę, trzeba zdemontować pół pojazdu). Zatem po ok. 30 minutach goniłam już Spartan (i dogoniłam na Starym Mieście).
 

Spartanie Dzieciom


Tymczasem Spartanie odtańczyli bojowy taniec Haka przy fontannach, zebrali dużo datków i pobiegli Sanguszki w stronę Nowego Miasta. Uliczkami dotarli na Rynek Starego Miasta, gdzie znów zwrócili uwagę turystów i mieszkańców Warszawy. Kolejnym punkcie na trasie była Kolumna Zygmunta, potem Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Książęca, Rozbrat i powrót pod Zamek Ujazdowski.

Grupa dotarła na miejsce w pełnym składzie, z ciężkimi, pełnymi niemal puszkami. Jak donieśli organizatorzy, "Oficjalnie podliczone wpłaty do puszek to 3kg monet oraz banknotów, o wartości 1582,05 zł plus 2,41 EUR plus 2 dolary kanadyjskie!!!". Naprawdę świetny wynik i coraz bliżej do realizacji celu, czyli zakupu protez dla Stasia.

Ten wspólny bieg dowiódł kilku rzeczy: że bieganie świetnie idzie w parze z pomaganiem, że ludzie super pozytywnie reagują na tego typu inicjatywy - doceniają wysiłek i autentyczność i chętnie wrzucają pieniądze do puszek, że wspólny cel motywuje do działania i wysiłku (nawet w strasznym upale).

Więcej informacji na temat grupy Spartanie Dzieciom znaleźć można na stronie internetowej www.spartaniedzieciom.pl. Realizację celów można wesprzeć zarówno dołączając do Spartan, jak i wrzucając pieniądze do puszek.

tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Świst kółek w centrum Warszawy - relacja z II Warszawskiego Maratonu Rollercup

18 maja w centrum Warszawy rozegrane zostały wyścigi w ramach II Warszawskiego Maratonu Rollercup. Dwie długie proste, dwa nawroty - to czekało na wszystkich zawodników (z wyjątkiem tych najmłodszych: 2-4 lata i 5-6 lat), a kategorie FAN, FITNESS i MARATON różniły się liczbą okrążeń. 

MetLife Tour Kocham Rowerek wyruszył w tym roku z Opola!

Ponad 200 dzieci uczciło otwarcie tegorocznych wyścigów rowerkowych stawiając się na starcie przy ul. Pużaka w Opolu. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim, którzy postanowili sobotni czas spędzić aktywnie na świeżym powietrzu.

Premiera książki "Szkoła na widelcu" - pod patronatem naszego portalu

W Quchni Artystycznej pani Marty Gessler odbyła się premiera książki "Szkoła na widelcu" Grzegorza Łapanowskiego. Na imprezie pojawiło się prawie 60 osób: zaproszonych blogerów i dziennikarzy.

Rowerkowa sobota w Olsztynie!

Mimo kapryśnej pogody mali rowerzyści licznie przyjechali rywalizować do Parku Jana Kusocińskiego w Olsztynie.

Rolkarze w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - Nightskating 1 sierpnia

Nightskating Warszawa, czyli nocne przejazdy rolkarzy przez stolicę na dobre wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Raz na kilka tygodni we czwartek, punktualnie o 20.30, spod pominka Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wyrusza kilka tysięcy osób w różnym wieku i na rożnym sprzęcie, by wspólnie przemierzać Warszawskie ulice.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.