konkurs link

newsletter

  • 21.1.2022, Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
 

Słonecznie i dyniowo - Minimaraton Niepodległości w Lesznowoli

Słonecznie i dyniowo - Minimaraton Niepodległości w Lesznowoli

Ostatni październikowy weekend upłynął pod znakiem pięknej pogody i wielu imprez biegowych. My tym razem wybraliśmy się do Lesznowoli, gdzie odbywał się Minimaraton Niepodległości. Bieg główny rozegrany został na dystansie 1/10 Maratonu, dzieci startowały na 300, 600, 1000 i 1500 metrów.

To, co zaskoczyło nas jeszcze przed startem, to słabo zorganizowane wydawanie numerów do biegów dla dzieci. Ogromna kolejka wiła się w szkolnym korytarzu, na szczęście udało się nam na czas zdobyć numery i odprowadzić dzieci (2005 i młodsze) na linię startu. Najpierw wystartowały dziewczynki, później chłopcy.
 

Minimaraton Lesznowola


Po kolei startowały następne roczniki - dzieci biegały coraz szybciej i na coraz dłuższe dystanse. 
 

Minimaraton Lesznowola


Bieg główny wystartować miał o 12, niestety opóźnił się o 20 minut. Udział wzięło w nim ok. 300 osób. Rozpoczął się okrążeniem na stadionie przy szkole podstawowej, później trasa wiodła między polami Lesznowoli, znów na bieżnię. 
 

Minimaraton Lesznowola


Sportową Rodzinę reprezentowała całkiem spora grupka w różnych kategoriach wiekowych - część w kamizelkach, część incognito - wszyscy dobiegli do mety w dobrych nastrojach. 
 

Minimaraton Lesznowola
 

 

Minimaraton Lesznowola


Na biegaczy czekał posiłek regeneracyjny - zupa dyniowa lub bigos. Można też było kupić dynie i jej przetwory. Piękna pogoda i sportowa atmosfera sprawiły, że wybieramy się znów do Lesznowoli w przyszłym roku.

tekst Ewa Świerżewska
fot. Ewa i Łukasz Świerżewscy

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

600 też da się przebiec, czyli V Bieg Dookoła ZOO

No i stało się! Młodsza część Sportowej Rodziny - Iga (lat 9) i Ada (lat 6,5) wystartowały w pierwszych w życiu zawodach biegowych i... obie ukończyły je w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych. V Bieg Dookoła Zoo był jednak nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale i świetnej rodzinnej zabawy.

 

III Warszawski Roller Cup – trzeci raz Chojnacki i Goss!

Z roku na rok coraz więcej. Ponad pół tysiąca miłośników jazdy na rolkach ścigało się w samym sercu Warszawy. III Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup ponownie był prawdziwym sportowym świętem. Impreza, zorganizowana przez Grzegorza Wajsa i ekipę Poland Bike, drugi raz z rzędu odbyła się na iście królewskim szlaku. Kolorowe Miasteczko Rolkarskie ze startem i metą wyścigów znajdowały się na Placu na Rozdrożu. Trasa została wyznaczona na rundzie liczącej 3200 m, przebiegającej Alejami Ujazdowskimi wzdłuż Łazienek.

Rozbiegana Lesznowola - relacja z Minimaratonu Niepodległości

Już po raz dwunasty odbył się w Lesznowoli Minimaraton Niepodległości, zorganizowany przez Urząd Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli i Sport Evolution. Prócz biegu głównego na dystansie 1/10 maratonu, czyli 4219,5 m, odbyły się biegi dzieci w różnych kategoriach wiekowych. 

8. bieg Policz się z cukrzycą w ramach 22. finału WOŚP - relacja

12 stycznia odbywał się w całej Polsce (i nie tylko) 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w wielu miastach zorganizowano biegi charytatywne. Największy z nich miał miejsce w Warszawie, a pakiety startowe odebrało 5 tys. osób. Na starcie, w związku z wymagającą pogodą (ok. 3 stopni i deszcz), stanęło ich nieco mniej, a wśród nich załoga portalu SportowaRodzina.pl.

Relacja Tour Kocham Rowerek - Zielona Góra

Wakacyjna pogoda towarzyszyła dzieciom, które przyjechały na teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego, gdzie w tym roku zadebiutował Tour Kocham Rowerek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.