konkurs link

newsletter

  • 7.4.2020, Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin
 
 

Rozbiegana Lesznowola - relacja z Minimaratonu Niepodległości

Minimaraton Niepodległości 2014 Minimaraton Niepodległości 2014 fot. Ewa Świerżewska

Już po raz dwunasty odbył się w Lesznowoli Minimaraton Niepodległości, zorganizowany przez Urząd Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli i Sport Evolution. Prócz biegu głównego na dystansie 1/10 maratonu, czyli 4219,5 m, odbyły się biegi dzieci w różnych kategoriach wiekowych. 

Rocznik 2006 i młodsi (w podziale na dziewczynki i chłopców) pobiegli na 300m, roczniki 2004 - 2005 na 600m, roczniki 2002 - 2003 na 1000m, a roczniki 1999 - 2001 na 1500m. Rywalizacja była zacięta, a na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, tradycyjnie - kubek oraz butelkę wody. 
 
Minimaraton Niepodległości w Lesznowoli 2014
Starrt dziewczynek z rocznika 2006 i młodszych

Minimaraton Niepodległości w Lesznowoli 2014
Start dziewczynek z roczników 2004-2005
 
W samo południe w biegu głównym wystartowało ok. 180 osób. Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Wasiewicz z czasem 13:15, a wśród kobiet - Ewa Chreścionko, z czasem 15:25.

Na wszystkich, którzy ukończyli bieg, czekała zupa dyniowa, bigos i herbata. W tym roku zabrakło niestety dodatkowych atrakcji dyniowych, które były w poprzednich latach. Organizatorzy zapewniają jenak, że w przyszłym roku czeka nas kilka nowości, a święto dyni powróci.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

Rusz się zimą z BuggyGym – aktywny spacer dla rodziców małych dzieci!

W sobotę 28.01.2016 r. w kilkunastu polskich miastach odbyło się plenerowe wydarzenie „Rusz się zimą z BuggyGym”. Rodzice niemowląt, małych dzieci spotkali się , aby wspólnie spędzić czas aktywnie i zdrowo. Spacerując i ćwicząc w parkach, lasach i na osiedlach stworzyli swoisty happening aktywnego i radosnego rodzicielstwa, zarażając przechodniów swoją  energią . Na każdej imprezie poza treningiem BuggyGym było wiele atrakcji, toteż każdy mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie: zabawy dla dzieci, konkurencje rodzinne, biegi czy zimowy piknik.

I Rodzinny Bieg Górski w Choszczówce

Wg prognoz pogody miało być nawet 9 st C. i słonecznie. Jednak chimeryczny listopad przywitał nas mglistym, mokrym porankiem i nie więcej niż 3 st. C.

50 dzieci ścigało się na rowerach!

W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej w Parku Łazienki odbyła się III edycja Ligi Rowerowej organizowana przez miejscowy klub kolarski Superior MTB Energy Team w ramach prowadzonej Akademii Młodego Kolarza. Udział wzięło blisko 50 dzieci w wieku 3-12 lat, a najliczniejszą grupą okazali się najmłodsi kolarze startujący w kategorii wiekowej 3-5 lat.

Setki uczestników na I Biegu Konstancińskim imienia Piotra Nurowskiego

W niedzielę 14 czerwca ulice Konstancina zapełniły się uczestnikami I Biegu Konstancińskiego imienia Piotra Nurowskiego. W wydarzeniu wzięło udział prawie 600 entuzjastów sportu, a także znani i lubiani olimpijczycy oraz mistrzowie w swych dziedzinach. Bieg pilotował najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, multimedalista olimpijski, a ostatnio kierowca rajdowy zespołu ORLEN Team – Adam Małysz. Sponsorem Strategicznym Biegu był PKN ORLEN, a honorowy patronat nad imprezą objął Polski Komitet Olimpijski oraz Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.