konkurs link

newsletter

  • 5.2.2023, Imieniny obchodzą: Adelajda, Agata, Izydor
 
 

Rowerowe szaleństwo - relacja z wyścigów Ojcowie na start 2015

 Rowerowe szaleństwo - relacja z wyścigów Ojcowie na start 2015
Wspaniała impreza za nami - rodzinny wyścig rowerowy "Ojcowie na start" przyciągnął tłumy. W wyścigu wzięło udział ponad 600 osób. - W ubiegłym roku było nas ponad 400. To cieszy, że rodziny coraz liczniej i chętniej biorą udział w takich imprezach - mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia  "Na Fali"  - rodzice dzieci uczących się w żeńskiej szkole Promienie z Nadarzyna oraz w męskiej szkole Azymut w Pruszkowie.
Tyle ile wystartowało zawodników - dużych i małych - tyle też ukończyło wyścig, a wszystkie dzieci otrzymały medale i nagrody. Trasa była nieco trudniejsza niż w ubiegłym roku, ale równie ciekawa i piękna - ścieżkami Lasu Młochowskiego. Widok szczęśliwych dzieci dojeżdżających do mety i nie mniej szczęśliwych, choć jeszcze bardziej dumnych ojców można było obserwować przez niemal godzinę gdy rowerzyści zjeżdżali z trasy. 
 
Fenomenem jest wspaniała rodzinna atmosfera i chęć zwycięstwa, które postrzegane jest głównie tak, że zwyciężają wszyscy, którzy startują i pokonują wraz ze swoimi pociechami trasę ćwicząc się przy tym w rywalizacji, cierpliwości i współpracy w drużynie. 
 
- Pogoda dopisała, radość dzieci wielka - mówi jeden z uczestników. Na stadionie w Nadarzynie, skąd startował wyścig "Ojcowie na start", odbywał się także piknik rodzinny i bardzo ciekawa dyskusja o wychowaniu przez sport.
 
Zawody "Ojcowie na start" odbywały się po raz siódmy. Po raz drugi w Nadarzynie. Wszyscy mogą być dumni z przejechania  trasy, zmagania się na niej i pokonywania własnych słabości, zwłaszcza gdy się ma zaledwie kilka lat.
 
W tych zawodach każdy jest zwycięzcą, każdy kto podejmuje wysiłek budowania relacji z dzieckiem także poprzez takie wspólne rodzinne zawody rowerowe.
 
Cel jaki pozostawili sobie organizatorzy został osiągnięty - coraz więcej rodziców angażuje się w wychowanie dzieci poprzez aktywne spędzanie z nimi czasu. Cieszy także coraz większa popularność zawodów.  Stowarzyszenie Rodziców "Na Fali" liczy na to, że w przyszłym roku zawody “Ojcowie na start” znów wystartują i już dziś na nie zapraszają. A wszystkim uczestnikom wyścigu dziękują za udział i dobry start. 
 
Tak duże przedsięwzięcie, jakim był rowerowy wyścig "Ojcowie na start" nie  odbyłoby się tak sprawnie gdyby nie zaangażowani rodzice z Przedszkola i Szkoły żeńskiej "Promienie" z Nadarzyna, oraz Szkoły męskiej "Azymut" z Pruszkowa zrzeszeni w Stowarzyszeniu "Na Fali". Pomagali też sponsorzy -  Fundacja PZU, Alior Bank oraz fundatorzy nagród. 
 
Podziękowania należą się także mediom za pomoc w promocji wyścigu, oraz Ambasadorom "Ojców na start". W tym roku tę rolę podjęli dziennikarze, którzy poparli ideę promocji ojcostwa i aktywnego rodzinnego spędzania czasu. A byli to: red. Krzysztof Skórzyński z TVN, red. Krzysztof Ziemiec i red. Tomasz Wolny z TVP. 
Patronat medialny nad wyścigiem objęli: w rodzinie.pl, Dziecko w Warszawie, Tato.net oraz Związek Dużych Rodzin 3+. 

Do zobaczenia w kolejnej edycji wyścigu "Ojcowie na start"! 

Kaja Kotlarz
Stowarzyszenie Rodziców "Na Fali" 
 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

XXIII Bieg Powstania Warszawskiego

27 lipca 2013 roku w Warszawie upał panował od samego rana i nie odpuścił aż do wieczora, kiedy to na starcie do XXIII Biegu Powstania Warszawskiego stanęło 7 tys. zawodniczek i zawodników (w podziale na dwa dystanse - 5 km i 10 km). Jednak aura nie przeszkodziła biegaczom w sportowym uczczeniu 69. rocznicy wybuchu Powstania. Wiele osób wsparło także cel charytatywny i pobiegło dla Leosia.

Wyścigi Rowerkowe w Gdyni i Łodzi już za nami!

Ponad 300 dzieci w Gdyni i 230 w Łodzi - tak wyglądały Wyścigi Rowerkowe, które odbyły się w miniony weekend w dwóch miastach Polski.

III Warszawski Roller Cup – trzeci raz Chojnacki i Goss!

Z roku na rok coraz więcej. Ponad pół tysiąca miłośników jazdy na rolkach ścigało się w samym sercu Warszawy. III Warszawski Maraton Rolkarski Roller Cup ponownie był prawdziwym sportowym świętem. Impreza, zorganizowana przez Grzegorza Wajsa i ekipę Poland Bike, drugi raz z rzędu odbyła się na iście królewskim szlaku. Kolorowe Miasteczko Rolkarskie ze startem i metą wyścigów znajdowały się na Placu na Rozdrożu. Trasa została wyznaczona na rundzie liczącej 3200 m, przebiegającej Alejami Ujazdowskimi wzdłuż Łazienek.

Biało-czerwone Niepołomice podczas Biegu Niepodległości

W świąteczny poniedziałek, 11 listopada 2013 r.,  z parkingu w Puszczy Niepołomickiej wystartował I Biało-Czerwony Bieg Niepodległości. Jesienny szary poranek przemienił się nagle w kolorowy i radosny dzień.

Biegacze wśród zwierząt - relacja z 6. Biegu dookoła ZOO

26 kwietnia Warszawski Ogród Zoologiczny zmienił się na chwilę w sportową arenę. Główną alejką prowadziła bowiem trasa Biegu dookoła ZOO, zorganizowanego w Warszawie już po raz 6. Dorośli biegacze ścigali się na dystansie 10 km, a później przyszła kolej na biegi dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza była bardzo udana.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.