konkurs link

newsletter

  • 28.5.2022, Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
 
 

Rowerowe szaleństwo - relacja z wyścigów Ojcowie na start 2015

 Rowerowe szaleństwo - relacja z wyścigów Ojcowie na start 2015
Wspaniała impreza za nami - rodzinny wyścig rowerowy "Ojcowie na start" przyciągnął tłumy. W wyścigu wzięło udział ponad 600 osób. - W ubiegłym roku było nas ponad 400. To cieszy, że rodziny coraz liczniej i chętniej biorą udział w takich imprezach - mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia  "Na Fali"  - rodzice dzieci uczących się w żeńskiej szkole Promienie z Nadarzyna oraz w męskiej szkole Azymut w Pruszkowie.
Tyle ile wystartowało zawodników - dużych i małych - tyle też ukończyło wyścig, a wszystkie dzieci otrzymały medale i nagrody. Trasa była nieco trudniejsza niż w ubiegłym roku, ale równie ciekawa i piękna - ścieżkami Lasu Młochowskiego. Widok szczęśliwych dzieci dojeżdżających do mety i nie mniej szczęśliwych, choć jeszcze bardziej dumnych ojców można było obserwować przez niemal godzinę gdy rowerzyści zjeżdżali z trasy. 
 
Fenomenem jest wspaniała rodzinna atmosfera i chęć zwycięstwa, które postrzegane jest głównie tak, że zwyciężają wszyscy, którzy startują i pokonują wraz ze swoimi pociechami trasę ćwicząc się przy tym w rywalizacji, cierpliwości i współpracy w drużynie. 
 
- Pogoda dopisała, radość dzieci wielka - mówi jeden z uczestników. Na stadionie w Nadarzynie, skąd startował wyścig "Ojcowie na start", odbywał się także piknik rodzinny i bardzo ciekawa dyskusja o wychowaniu przez sport.
 
Zawody "Ojcowie na start" odbywały się po raz siódmy. Po raz drugi w Nadarzynie. Wszyscy mogą być dumni z przejechania  trasy, zmagania się na niej i pokonywania własnych słabości, zwłaszcza gdy się ma zaledwie kilka lat.
 
W tych zawodach każdy jest zwycięzcą, każdy kto podejmuje wysiłek budowania relacji z dzieckiem także poprzez takie wspólne rodzinne zawody rowerowe.
 
Cel jaki pozostawili sobie organizatorzy został osiągnięty - coraz więcej rodziców angażuje się w wychowanie dzieci poprzez aktywne spędzanie z nimi czasu. Cieszy także coraz większa popularność zawodów.  Stowarzyszenie Rodziców "Na Fali" liczy na to, że w przyszłym roku zawody “Ojcowie na start” znów wystartują i już dziś na nie zapraszają. A wszystkim uczestnikom wyścigu dziękują za udział i dobry start. 
 
Tak duże przedsięwzięcie, jakim był rowerowy wyścig "Ojcowie na start" nie  odbyłoby się tak sprawnie gdyby nie zaangażowani rodzice z Przedszkola i Szkoły żeńskiej "Promienie" z Nadarzyna, oraz Szkoły męskiej "Azymut" z Pruszkowa zrzeszeni w Stowarzyszeniu "Na Fali". Pomagali też sponsorzy -  Fundacja PZU, Alior Bank oraz fundatorzy nagród. 
 
Podziękowania należą się także mediom za pomoc w promocji wyścigu, oraz Ambasadorom "Ojców na start". W tym roku tę rolę podjęli dziennikarze, którzy poparli ideę promocji ojcostwa i aktywnego rodzinnego spędzania czasu. A byli to: red. Krzysztof Skórzyński z TVN, red. Krzysztof Ziemiec i red. Tomasz Wolny z TVP. 
Patronat medialny nad wyścigiem objęli: w rodzinie.pl, Dziecko w Warszawie, Tato.net oraz Związek Dużych Rodzin 3+. 

Do zobaczenia w kolejnej edycji wyścigu "Ojcowie na start"! 

Kaja Kotlarz
Stowarzyszenie Rodziców "Na Fali" 
 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Żar z nieba i czterolistne koniczyny - relacja z Biegu Szczęścia

W skwarne niedzielne przedpołudnie (19 maja) na Ursynowie roiło się od biegaczy. Jedni właśnie pokonywali strome zbocza Kopy Cwila, inni rozgrzewali się przed swoim biegiem, jeszcze inni - głównie ci najmłodsi - bawili się beztrosko w wysokiej trawie. Wszystkich przyciągnął w to miejsce Bieg Szczęścia, organizowany przez 12tri.pl.

Wyścigi Rowerkowe w Poznaniu za nami!

Sobotnia aura sprzyjała małym zawodnikom i w Parku Jana Pawła II ścigało się ponad 200 dzieci.

DMP MTB Amatorów: rekordowe Urle, 42 drużyny na starcie!

Nexus Team w kategoriach elita i mix, BDC Retro MTB Team w masters, Legion Serwis SK Bank Rozycky Team wśród kobiet oraz Ostrołęka Team w gronie juniorów. To Drużynowi Mistrzowie Polski MTB Amatorów 2014. Zawody tej rangi siódmy raz z rzędu odbyły się w Urlach koło Jadowa. Na trasie wytyczonej ścieżkami i duktami Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego ścigała się rekordowa w historii liczba aż 42 ekip, o 13 więcej niż przed rokiem. 

LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów na poligonie w Rembertowie!

Lepszego debiutu nie można sobie wymarzyć. W warszawskim Rembertowie było wszystko. Słoneczna pogoda, rodzinna atmosfera, niezwykłe kolarskie miasteczko, fenomenalna frekwencja i jeszcze bardzo mocna obsada.

Podsumowanie - 2 runda Warszawska Liga Biegowa

21 października na stadionie AWF w Warszawie rozegrano 2 rundę Warszawskiej Ligi Biegowej, w której wystartowało blisko 300 dzieciaków w wieku od 5 do 12 lat. Porównując wyniki dzieci śmiało można mówić o rosnącej formie, bo znacząca większość zawodników poprawiła swoje wyniki z września.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.