konkurs link

newsletter

  • 25.7.2021, Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna
 
 

Rolkarze w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - Nightskating 1 sierpnia

Na Krakowskim Przedmieściu Na Krakowskim Przedmieściu fot. Łukasz Świerżewski

Nightskating Warszawa, czyli nocne przejazdy rolkarzy przez stolicę na dobre wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Raz na kilka tygodni we czwartek, punktualnie o 20.30, spod pominka Kopernika na Krakowskim Przedmieściu wyrusza kilka tysięcy osób w różnym wieku i na rożnym sprzęcie, by wspólnie przemierzać Warszawskie ulice.

1 sierpnia, w 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, mimo że jest środek wakacji, frekwencja była wysoka. W przejeździe wzięło udział 2941 osób, które pokonały 18,7 km na trasie: Krakowskie Przedmieście – Królewska – Grzybowska – Siedmiogrodzka – Skierniewicka – Wolska – Okopowa – Al. Jana Pawła II – Popiełuszki – Krasińskiego - Mickiewicza – Gen. Andersa – Anielewicza – Al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – Koszykowa – Piękna – Krucza – Szpitalna – Mazowiecka – Królewska – Krakowskie Przedmieście.

Z głośników na prowadzącym przejazd jeepie płynęły piosenki nawiązujące do czasów powstańczych, również stroje niektórych uczestników do nich nawiązywały.

Pogoda dopisała, uczestnicy też, co niestety ma też swoją słabą stronę - im więcej osób, tym dłuższe przestoje na trasie, gdy trzeba czekać, aż wszyscy dojadą, by na jak najkrócej blokować skrzyżowania. Niektórym kierowcom nerwy puszczały, przez co kilka razy było groźnie. Niebezpiecznie bylo też w pewnym moemencie na Jana Pawła II, gdy bezmyślni mieszkańcy jednego z mieszkań zaczęli rzucać w stojących rolkarzy butelkami z wodą i innymi przedmiotami. Cóż, zawsze mnie zastanawia, skąd się bierze taka głupota...

Przejazd zakończył się tradycyjnie pod pomnikiem Kopernika, ok. 23.30.

Informacje o kolejnych przejazdach i innych wydarzeniach na www.nightskating.waw.pl oraz na FB

Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Sportowe zmagania w upale - relacja z zawodów Iron Triathlon Ślesin

8 czerwca był szczególnym dniem dla wszystkich triathlonistów. W kilku miejscach w Polsce odbywały się tego dnia zawody na różnych dystansach. SportowaRodzina.pl patronowała BEKO Ełk Triathlon, a przedstawiciel portalu uczestniczył w zawodach na dystansie 1/4 Iron Man (0,95 km pływanie, 45 km rower, 10,55 km bieganie) w Ślesinie, w drugich zawodach z cyklu Garmin Iron Triathlon. Dzień wcześniej zostały rozegrane zawody biegowe i aquathlon dla dzieci i młodzieży.

Świst kółek w centrum Warszawy - relacja z II Warszawskiego Maratonu Rollercup

18 maja w centrum Warszawy rozegrane zostały wyścigi w ramach II Warszawskiego Maratonu Rollercup. Dwie długie proste, dwa nawroty - to czekało na wszystkich zawodników (z wyjątkiem tych najmłodszych: 2-4 lata i 5-6 lat), a kategorie FAN, FITNESS i MARATON różniły się liczbą okrążeń. 

W pogoni za żubrem - relacja z IV Hajnowskiej Dwunastki

Życie matki-biegaczki to nieustające dylematy: jak pogodzić pasję z życiem rodzinnym? Kiedy trenować? (najlepiej wcześnie rano, gdy wszyscy jeszcze śpią lub późno w nocy, gdy już śpią). Trzeba więc znaleźć sposób, aby cała rodzina mogła w realizowaniu hobby uczestniczyć.

320 zawodników dojechało do krakowskiej mety Tour Kocham Rowerek!

Kraków ugościł nas piękną pogodą. Wiosenna słoneczna aura towarzyszyła przez cały dzień wszystkim, którzy postanowili aktywnie spędzić niedzielę na Placu Wielkiej Armii Napoleona. 

Rusz się zimą z BuggyGym – aktywny spacer dla rodziców małych dzieci!

W sobotę 28.01.2016 r. w kilkunastu polskich miastach odbyło się plenerowe wydarzenie „Rusz się zimą z BuggyGym”. Rodzice niemowląt, małych dzieci spotkali się , aby wspólnie spędzić czas aktywnie i zdrowo. Spacerując i ćwicząc w parkach, lasach i na osiedlach stworzyli swoisty happening aktywnego i radosnego rodzicielstwa, zarażając przechodniów swoją  energią . Na każdej imprezie poza treningiem BuggyGym było wiele atrakcji, toteż każdy mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie: zabawy dla dzieci, konkurencje rodzinne, biegi czy zimowy piknik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.