konkurs link

newsletter

  • 27.5.2022, Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
 
 

Pobiegliśmy z WOŚP - relacja z 9. Biegu Policz się z cukrzycą

Sportowa Rodzina na starcie biegu Policz się z cukrzycą Sportowa Rodzina na starcie biegu Policz się z cukrzycą

Zima była w tym roku łaskawa dla wszystkich, którzy postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i akcję Policz się z cukrzycą. 11 stycznia na starcie stanęło niemal 5 tys. osób, które biegiem lub marszem postanowiły pokonać trasę liczącą ok. 4,8 km. Wśród nich załoga naszego portalu.

Jak co roku armosfera była wspaniała. Tłumy ludzi w pomarańczowych koszulkach gromadziły się przed sceną pod Pałacem Kultury już na długo przed godziną startu. O 13.15 rozpoczęła się rozgrzewka prowadzona przez profesjonalne instruktorki fitness. Piętnaście minut później Jerzy Owsiak wraz ze zgromadzonymi odliczyli od 10 do 1 i powoli (szybko się nie dało, bo było tłoczno) biegacze ruszyli na tarsę wiodącą ulicami centrum Warszawy, aż do Placu Zamkowego.
 

Bieg policz się z cukrzycą
Ostatnia prosta przed metą - ul. Złota

Biegaczy było tak dużo, że na mecie utworzył się istny korek. Później każdy otrzymał medal, a także sałatkę i kabanosy. 
 

 

Bieg policz się z cukrzycą
I po biegu!

Już zaczęliśmy czekać na przyszłoroczny, 10. Bieg Policz się z cukrzycą. I wszystkich zachęcamy - tam nie ma ścigania się i nerwów - jest wspaniała atmosfera i dużo pozytywnych emocji.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Wyścigi rowerkowe w Kielcach w Dzień Dziecka!

Ponad 200 małych zawodników świętowało aktywnie swój dzień z Tour Kocham Rowerek 2014 na Skwerze Harcerskim im. Szarych Szeregów.

Biało-czerwone Niepołomice podczas Biegu Niepodległości

W świąteczny poniedziałek, 11 listopada 2013 r.,  z parkingu w Puszczy Niepołomickiej wystartował I Biało-Czerwony Bieg Niepodległości. Jesienny szary poranek przemienił się nagle w kolorowy i radosny dzień.

LOTTO Poland Bike Marathon: sprintem przez Puszczę Białą - relacja

LOTTO Poland Bike Marathon trzeci raz z rzędu zawitał do Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej. W powiecie ostrowskim odbył się dwunasty, przedostatni etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Z roku na rok frekwencja na starcie jest coraz większa. Tym razem w okolicach Ostrowi Mazowieckiej ścigało się prawie 600 miłośników jazdy na rowerach górskich. Dominował „puszczański” klimat. Trasa prowadziła przez dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej.

Żelazny smok - relacja z Iron Dragon Triathlon i zawodów dla dzieci

7 września odbyła się 2. edycja zawodów Iron Dragon. Rozegrany został triathlon na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km na rowerze, 10 km biegu), a także zawody dla dzieci w aquathlonie i zawody biegowe.

II edycja Kongresu Psychologii Sportu już za nami!

Kongres Psychologii Sportu, którego II edycja odbyła się w dniach 2 – 3 października, to największa polska konferencja w 100% poświęcona psychologii sportu i aspektom rozwoju mentalnego, która po raz kolejny zgromadziła blisko 200 osób zainteresowanych tą tematyką. Naszymi Gośćmi byli aktywni zawodnicy, trenerzy, rodzice małych sportowców, a także psycholodzy i działacze sportowi. Jesteśmy dumni, że udało nam się powtórzyć, a nawet przebić sukces pierwszej edycji!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.