konkurs link

newsletter

  • 15.8.2020, Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
 
 

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Przez trzy dni najlepsi polscy zawodnicy ścigali się na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie. Na starcie stanęło 13 osób w tym 3 dziewczynki i 10 chłopców.

Regaty te są najważniejsze dla młodszych i starszych zawodników ponieważ są zwieńczeniem ich pracy w całym sezonie. Regulamin przewiduje 20 najlepszych zawodników w Polsce. W sprzyjającej aurze bez deszczu i z wiatrem o przyzwoitej prędkości odpowiednim do meczy – rozegrały się regaty. Jak zawsze po przeprowadzonej procedurze zgłoszeniowej sędziowie przeprowadzili losowanie wśród sterników, opracowali listę par i omówili instrukcję żeglugi.
 
Od początku wśród dziewcząt zdecydowanie prowadziła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), która wygrała. Drugie miejsce zajęła Magda Smagowicz (KS Omega), natomiast  trzecie Jagoda Kania z KŻ Horn Kraków.


Wśród chłopców do ostatniej chwili coś się działo. Rzutem na taśmę wszedł do finału Piotr Malinowski. Nikt na niego nie liczył, ponieważ wszystkie oczy zwrócone były na mistrza z poprzednich lat – Marcina Urbańskiego. Na wygraną zęby ostrzył sobie również młodszy z Kosmalskich, ale ostatecznie musiał się zadowolić brązem. Bez walki nie oddali także wyścigów gospodarze: Wojciech Konstanty i Filip Fajfer, którzy  zaproszeni zostali  w ostatniej chwili do udziału w rozgrywkach.
 


 

W piątek,  27 września, dla chłopców zostały przygotowane wyścigi eliminacyjne, które wyłoniły ósemkę najlepszych. Pływali w dwóch grupach. W kolejnej części regat każdy z nich rozegrał solidną porcję wyścigów. Łącznie ponad 100 przez trzy dni.
 
Klub Żeglarski Horn Kraków, przygotował wiele atrakcji dla zawodników, a w tym m.in. mszę św. w Kopalni Soli w Wieliczce, basen w parku Wodnym, spacer po Krakowie z gorąca czekoladą. Dzieciaki zawarły bliską znajomość z Adamem Mickiewiczem, a raczej z jego podobizną. Ważnym elementem dla organizatorów była atmosfera wokół regat, stąd też solidna dbałość o zagospodarowanie czasu poza wyścigami.


Ucieszyły nas informacje zwrotne, że to jedne z najlepiej zorganizowanych regat w Polsce.  O finanse zadbali Prezydent Miasta Krakowa, który udzielił również honorowego patronatu, Marszałek Województwa Małopolskiego, Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist, CB Panel, Fundacja Wawelu, Stowarzyszenie Ekologia i Żagle, Zarząd Infrastruktury Sportowej, Makanu (przedstawiciel Crewsavera w Polsce) oraz Dometic Group, a patronatem medialnym hołubili Magazyn Żagle i Dziennik Polski.

Więcej zdjęć na facebooku  Marka Karbowskiego.


Wyniki

Chłopcy:

I. Piotr Malinowski MOS SSW Iława
II. Marcin Urbański (CHKŻ Chojnice)
III. Patryk Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
IV. Damian Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
V. Maciej Graczykowski (CHKŻ Chojnice)
VI. Jakub Pilarczyk (CHKŻ Chojnice)
VII. Wojciech Konstanty KŻ Horn Kraków
VIII. Jakub Domagała (CHKŻ Chojnice)
IX. Marek Rospond (YC PTTK Beskid Nowy Sącz)
X.  Filip Fajfer (KŻ Horn Kraków)
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Aż 300 rowerzystów we Wrocławiu!

Wrocław jak zwykle przywitał nas piękną pogodą i ogromną frekwencją miłośników jazdy na jednośladach. Podobnie jak w latach ubiegłych Tour Kocham Rowerek odbył się na terenie Parku Tołpy. W zawodach sponsorowanych przez Bank BGŻ wzięło udział aż 300 małych rowerzystów.

Warszawski debiut Roller Cup z rekordem Guinnessa

Na pierwszym warszawskim Maratonie Roller Cup, wystartowało ponad 300 miłośników jazdy na rolkach. Padł też rekord Guinnessa w jeździe tyłem rekord pobity został przez Tomasza Kwietnia. Na maratońskim dystansie 42 km najszybsi byli Bartosz Chojnacki i Aleksandra Goss.

HEALTHY LIFESTYLE SHOW – już za nami!

W dniach 24 – 25 lutego 2018 z sukcesem odbyła się pierwsza edycja Healthy LifeStyle Show na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Festiwal Zdrowego Stylu Życia gościł ponad 100 wystawców z całej Polski. Można było spotkać właścicieli firm posiadających w ofercie odzież sportową, kosmetyki naturalne, ekologiczną żywność, produkty medycyny naturalnej, a także hotele i SPA. Największą furorę zrobiły zdrowe produkty firmy IDC Polska oraz Power Meal. Wydarzenie cieszyło się spektakularnym zainteresowaniem. Zwiedzający podkreślali, że takiego eventu na scenie zdrowia i aktywności fizycznej właśnie brakowało.

50 dzieci ścigało się na rowerach!

W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej w Parku Łazienki odbyła się III edycja Ligi Rowerowej organizowana przez miejscowy klub kolarski Superior MTB Energy Team w ramach prowadzonej Akademii Młodego Kolarza. Udział wzięło blisko 50 dzieci w wieku 3-12 lat, a najliczniejszą grupą okazali się najmłodsi kolarze startujący w kategorii wiekowej 3-5 lat.

Świst kółek w centrum Warszawy - relacja z II Warszawskiego Maratonu Rollercup

18 maja w centrum Warszawy rozegrane zostały wyścigi w ramach II Warszawskiego Maratonu Rollercup. Dwie długie proste, dwa nawroty - to czekało na wszystkich zawodników (z wyjątkiem tych najmłodszych: 2-4 lata i 5-6 lat), a kategorie FAN, FITNESS i MARATON różniły się liczbą okrążeń. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.