konkurs link

newsletter

  • 18.9.2020, Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef
 
 

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Przez trzy dni najlepsi polscy zawodnicy ścigali się na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie. Na starcie stanęło 13 osób w tym 3 dziewczynki i 10 chłopców.

Regaty te są najważniejsze dla młodszych i starszych zawodników ponieważ są zwieńczeniem ich pracy w całym sezonie. Regulamin przewiduje 20 najlepszych zawodników w Polsce. W sprzyjającej aurze bez deszczu i z wiatrem o przyzwoitej prędkości odpowiednim do meczy – rozegrały się regaty. Jak zawsze po przeprowadzonej procedurze zgłoszeniowej sędziowie przeprowadzili losowanie wśród sterników, opracowali listę par i omówili instrukcję żeglugi.
 
Od początku wśród dziewcząt zdecydowanie prowadziła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), która wygrała. Drugie miejsce zajęła Magda Smagowicz (KS Omega), natomiast  trzecie Jagoda Kania z KŻ Horn Kraków.


Wśród chłopców do ostatniej chwili coś się działo. Rzutem na taśmę wszedł do finału Piotr Malinowski. Nikt na niego nie liczył, ponieważ wszystkie oczy zwrócone były na mistrza z poprzednich lat – Marcina Urbańskiego. Na wygraną zęby ostrzył sobie również młodszy z Kosmalskich, ale ostatecznie musiał się zadowolić brązem. Bez walki nie oddali także wyścigów gospodarze: Wojciech Konstanty i Filip Fajfer, którzy  zaproszeni zostali  w ostatniej chwili do udziału w rozgrywkach.
 


 

W piątek,  27 września, dla chłopców zostały przygotowane wyścigi eliminacyjne, które wyłoniły ósemkę najlepszych. Pływali w dwóch grupach. W kolejnej części regat każdy z nich rozegrał solidną porcję wyścigów. Łącznie ponad 100 przez trzy dni.
 
Klub Żeglarski Horn Kraków, przygotował wiele atrakcji dla zawodników, a w tym m.in. mszę św. w Kopalni Soli w Wieliczce, basen w parku Wodnym, spacer po Krakowie z gorąca czekoladą. Dzieciaki zawarły bliską znajomość z Adamem Mickiewiczem, a raczej z jego podobizną. Ważnym elementem dla organizatorów była atmosfera wokół regat, stąd też solidna dbałość o zagospodarowanie czasu poza wyścigami.


Ucieszyły nas informacje zwrotne, że to jedne z najlepiej zorganizowanych regat w Polsce.  O finanse zadbali Prezydent Miasta Krakowa, który udzielił również honorowego patronatu, Marszałek Województwa Małopolskiego, Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist, CB Panel, Fundacja Wawelu, Stowarzyszenie Ekologia i Żagle, Zarząd Infrastruktury Sportowej, Makanu (przedstawiciel Crewsavera w Polsce) oraz Dometic Group, a patronatem medialnym hołubili Magazyn Żagle i Dziennik Polski.

Więcej zdjęć na facebooku  Marka Karbowskiego.


Wyniki

Chłopcy:

I. Piotr Malinowski MOS SSW Iława
II. Marcin Urbański (CHKŻ Chojnice)
III. Patryk Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
IV. Damian Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
V. Maciej Graczykowski (CHKŻ Chojnice)
VI. Jakub Pilarczyk (CHKŻ Chojnice)
VII. Wojciech Konstanty KŻ Horn Kraków
VIII. Jakub Domagała (CHKŻ Chojnice)
IX. Marek Rospond (YC PTTK Beskid Nowy Sącz)
X.  Filip Fajfer (KŻ Horn Kraków)
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Rusz się zimą z BuggyGym – aktywny spacer dla rodziców małych dzieci!

W sobotę 28.01.2016 r. w kilkunastu polskich miastach odbyło się plenerowe wydarzenie „Rusz się zimą z BuggyGym”. Rodzice niemowląt, małych dzieci spotkali się , aby wspólnie spędzić czas aktywnie i zdrowo. Spacerując i ćwicząc w parkach, lasach i na osiedlach stworzyli swoisty happening aktywnego i radosnego rodzicielstwa, zarażając przechodniów swoją  energią . Na każdej imprezie poza treningiem BuggyGym było wiele atrakcji, toteż każdy mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie: zabawy dla dzieci, konkurencje rodzinne, biegi czy zimowy piknik.

Allianz Polska w 9. edycji projektu Allianz Junior Football Camp

Allianz, oficjalny partner FC Bayern i Allianz Arena, kolejny raz zaprosił młodzież z całego świata na tygodniowy obóz piłkarski w Monachium. W programie udział wzięło 54 nastolatków z 25 krajów. Polskę reprezentowało czworo uczestników w wieku 14-16 lat: Berenika Olasek, Franciszek Marchel, Bernard Mmerole i Jakub Pietrek. W ramach programu AJFC młodzież doskonaliła swoje umiejętności pod okiem trenerów Bayernu Monachium oraz wzięła udział w meczu Bundesligii, w którym gospodarze zmierzyli się z drużyną Bayer Leverkusen.

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

Rekordowa liczba zawodników w Wyścigach Rowerkowych w Warszawie!

LOTTO Poland Bike Marathon: rowerowa fala przeszła przez Otwock

LOTTO Poland Bike Marathon drugi raz z rzędu zawitał do Otwocka. I podobnie jak przed rokiem, tak i teraz wyścigi w „mieście z dobrym klimatem” okazały się strzałem w dziesiątkę, dostarczając niezwykłych emocji i wrażeń.

Kolorowo biegowo – prze_bieg Color Fun 5 km

Morze białych koszulek, radosne nastroje i piknikowa atmosfera – tak w kilku słowach opisać można widok przed startem jedynego w swoim rodzaju biegu, jaki odbył się 15 września w Warszawie. Color Fun 5 km, bo o nim mowa, przyciągnął zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, którzy po raz pierwszy pokonali dystans 5 km z numerem startowym na piersiach, a także całe rodziny. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.