konkurs link

newsletter

  • 1.11.2020, Imieniny obchodzą: Dziś jest Wszystkich Świętych
 
 

Maratoński weekend w Warszawie z atrakcjami dla każdego

SportowaRodzina.pl Po Biegu na Piątkę SportowaRodzina.pl Po Biegu na Piątkę fot. Iga Świerżewska

Ostatni weekend września upłynął w stolicy pod znakiem Maratonu Warszawskiego i towarzyszących mu imprez. Kierowcy pewnie się denerwowali, za to ludzie, dla których aktywność fizyczna jest ważnym elementem życia - uczestniczyli w tym wielkim sportowym święcie.

Wszystko zaczęło się w sobotę, kiedy to w samo południe na trasę - zlokalizowaną na Stadionie Narodowym i w jego pobliżu - wyjechali uczestnicy Maratonu na rolkach, wśród nich przedstawiciel portalu SportowaRodzina.pl (z nr 230). Przed startem około 200 osób obowiązkowo wzięło udział w objeździe trasy, gdyż liczne zakręty, zjazdy i podjazdy wymagały pewnego przygotowania strategii.
 

Maraton na rolkach


42 km to dystans, który stanowi wyzwanie nie tylko dla biegaczy, ale i dla rolkarzy. Czołówka zawodowców mknęła na panczenach, by ukończyć wyścig po ok. 1 godzinie i 15 minutach. Ale i amatorzy - w większości na rolkach fitnessowych (najbardziej popularnych) dawali radę. Zawodnik z nr 230, reprezentujący nasz portal osiągnął świetny czas 2:02, plasując się na 61. pozycji. 
 

Maraton na rolkach


To, co wzbudziło nasze zdziwienie, to praktycznie brak kibiców na trasie. Szkoda, bo zawodnicy - szczególnie ci, dla których dystans maratońskich był dużym wyzwaniem, bardzo potrzebowali wsparcia i pozytywnej energii. Dlatego kibicowanie jednej osobie przerodziło się w doping dla wszystkich w wykonaniu Sportowej Rodziny. 
 

Maraton na rolkach


W niedzielę przed wyzwaniem stanęło 10 tys. osób, które zdecydowały się na start w Maratonie Warszawskim. ok. godz. 9.00, w kilku turach, zawodnicy wystartowali z Mostu Poniatowskiego i pobiegli najpierw na północ, a potem na południe Warszawy, by po 42 km wrócić na Stadion. Najszybszemu zajęło to 2:10. 
 

Bieg na Piątkę


Dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi, by zmierzyć się z królewskim dystansem, organizatorzy przygotowali Bieg na Piątkę. Na starcie stanęło ok 3,2 tys. osób, które przemierzyły bardzo przyjemną trasę - spod Stadionu Narodowego na Rondo De Gaulla, gdzie po okrążeniu palmy skierowały się południową jezdnią Mostu Poniatowskiego w stronę Stadionu, a po zbiegnięciu wiaduktem dotarły na płytę Stadionu, gdzie znajdowała się meta. W tej konkurencji wystartowało dwoje reprezentantów naszego portalu, ustanawiając życiowe rekordy na tym dystansie.
 

Maraton Warszawski


W czasie, gdy dorośli biegali, dzieci mogły również oddać się sportowym aktywnościom. Wokół stadionu zlokalizowano kolejne stacje dziesięcioboju, gdzie młodsi i starsi mogli wykazać się prezycją, siłą czy gibkością. Na początku każde dziecko dostało specjalną kartę, na której animatorzy każdej strefy wpisywali zdobyte punkty. Po zakończeniu wszystkich konkurencji każdy mały zawodnik otrzymywał drobiazgi od sponsora - firmy PZU.
 

Maraton Warszawski


Trzeba przyznać, że Fundacja Maraton Warszawski osiągnęła perfekcję w organizacji imprez. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dzięki czemu można było spędzić wspaniały sportowy weekend rodzinny na Stadionie Narodowym i w jego okolicach.
 

Maraton Warszawski


W przyszłym roku na pewno weźmiemy udział w tym sportowym święcie - być może w nieco innej konfiguracji, gdyż obserwowanie maratończyków na trasie rozbudziło w niektórych chęć zmierzenia się z królewskim dystansem - tym razem nie na rolkach.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

 

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Rusz się zimą z BuggyGym – aktywny spacer dla rodziców małych dzieci!

W sobotę 28.01.2016 r. w kilkunastu polskich miastach odbyło się plenerowe wydarzenie „Rusz się zimą z BuggyGym”. Rodzice niemowląt, małych dzieci spotkali się , aby wspólnie spędzić czas aktywnie i zdrowo. Spacerując i ćwicząc w parkach, lasach i na osiedlach stworzyli swoisty happening aktywnego i radosnego rodzicielstwa, zarażając przechodniów swoją  energią . Na każdej imprezie poza treningiem BuggyGym było wiele atrakcji, toteż każdy mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie: zabawy dla dzieci, konkurencje rodzinne, biegi czy zimowy piknik.

Rolki opanowały Gdańsk - relacja z Maratonu Sierpniowego

16 sierpnia 2014 roku Gdańsk już po raz 6. gościł rolkarzy z całej Polski i nie tylko. Na Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy przyjechało ponad 600 zawodników i zawodniczek w różnym wieku, którzy zmierzyli się na dystansach: maraton, półmaraton, dystans fitness, zawody dla dzieci, Rajd4Fun. Zorganizowano też szkółkę wrotkarską i inne imprezy towarzyszące. Nawet kapryśna pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom.

Tłumy na Wyścigach rowerkowych!

Tłumy w Katowicach na pierwszej z cyklu imprez Wyścigi Rowerkowe 2013!

Bernas z Pompką Królaka, Komar mistrzem Polski

Taka impreza jest tylko raz w roku. V Memoriał Stanisława Królaka, drugi raz z rzędu pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, był jednocześnie finałem I Kolarskich Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. Organizatorem i pomysłodawcą tego wyjątkowego wydarzenia był Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, dyrektor cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

I Rodzinny Bieg Górski w Choszczówce

Wg prognoz pogody miało być nawet 9 st C. i słonecznie. Jednak chimeryczny listopad przywitał nas mglistym, mokrym porankiem i nie więcej niż 3 st. C.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.