konkurs link

newsletter

  • 7.4.2020, Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin
 
 

Maraton w sześć osób - relacja z Accreo Ekiden

Accreo Ekiden Accreo Ekiden

10 maja o godz. 14.00 na warszawskiej Kępie Potockiej wystartowała I tura sztafety maratońskiej Accreo Ekiden 2014, a wśród 250 drużyn SportowaRodzina.pl w składzie (w kolejności startu): Łukasz Świerżewski, Marcin Czernik, Marcin Zaporowski, Ewa Świerżewska, Olga Miszkiewicz-Górecka, Agata Chwedczuk. Po 3 godzinach, 33 minutach i 28 sekundach ostatnia zawodniczka teamu przekroczyła linię mety, a nasz czas uplasował nas w generalnej klasyfikacji na 331. pozycji pośród 767 drużyn.

Wszyscy członkowie drużyny wsytąpili w "firmowych" koszulkach, dzięki czemu z łatwością część kibicująca mogła już z daleka wypatrzyć zawodnika na trasie.
 

AccreoEkiden
Pierwszy zawodnik z szarfą tuż przed startem


Impreza odbywała się w tym roku już po raz dziesiąty, jednak po raz pierwszy zawodnicy - zamiast pałeczki - przekazywali sobie szarfę.

AccreoEkiden
Przekazanie szarfy

Czynność ta poszła nam na wszystkich zmianach dość sprawnie, choć wypatrzenie oczekującego zawodnika nie było proste.
 

AccreoEkiden
Agata przed finishem przybija piątkę Adzie


Jednak tego typu impreza to nie tylko bieg, ale też kibicowanie. Wspieraliśmy się wzajemnie, dzięki czemu nie tylko wyniki, ale i humory były dobre.
 

AccreoEkiden
Nasza drużyna bez pierwszego zawodnika, który był już na trasie
 

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Wiosenny XXVI Warszawski Triathlon Zimowy - relacja

Pogoda od kilku lat płata nam figle, tak więc brak zimy w Warszawie w połowie stycznia przestał być czymś nadzwyczajnym. W iście wiosennych okolicznościach przyrody niemal 200 zawodników stanęło na starcie rywalizacji indywidualnej XXVI Warszawskiego Triathlonu Zimowego. Przed nimi z trzema dyscyplinami - biegiem, jazdą na łyżwach i jazdą na rowerze zmierzyło się niemal 50 drużyn.

Relacja Tour Kocham Rowerek - Zielona Góra

Wakacyjna pogoda towarzyszyła dzieciom, które przyjechały na teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego, gdzie w tym roku zadebiutował Tour Kocham Rowerek.

XIV Regaty o Puchar Prezydenta Krakowa zakończone

Dwa dni weekendu przeznaczone na zawody (5-6 października br.) upłynęły w wesołej atmosferze. W sobotę komisja sędziowska wykazała się intuicją i ostatecznie rozegrała trzy wyścigi przy sprzyjających warunkach pogodowych. I tyle było wiatru w tych regatach.

Rekordowe wyścigi w Poznaniu!

Prawie 350 zawodników ścigało się w Parku Jana Pawła II podczas siódmych wyścigów w ramach Tour Kocham Rowerek 2014.

50 dzieci ścigało się na rowerach!

W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej w Parku Łazienki odbyła się III edycja Ligi Rowerowej organizowana przez miejscowy klub kolarski Superior MTB Energy Team w ramach prowadzonej Akademii Młodego Kolarza. Udział wzięło blisko 50 dzieci w wieku 3-12 lat, a najliczniejszą grupą okazali się najmłodsi kolarze startujący w kategorii wiekowej 3-5 lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.