konkurs link

newsletter

  • 5.7.2020, Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
 
 

Dzieci ścigały się w Hermanowie!

Dzieci ścigały się w Hermanowie!

W miniony weekend, 11 maja na terenie przepięknie położonego Folwarku Konnego w Hermanowie odbyły się kolejne zawody organizowane przez Akademię Młodego Kolarza. Pomimo niesprzyjającej pogody udział wzięło 34 dzieci oraz 17 sztafet rodzinnych walczących o każdy metr.


„Ale tu jest fajnie”, „ale masz fajny rower !”, „najbardziej podoba mi się mój medal” to jedne z nielicznych komentarzy dzieci, które dało się słyszeć na Folwarku Konnym w Hermanowie.

Deszczowy, pochmurny ale wcale nie taki chłodny dzień. Na starcie pojawiło się więcej dzieci niż w poprzedniej edycji Ligi Rowerowej w Poznaniu. Sztafet rodzinnych było tyle samo, a widok dorosłych i dzieci wspólnie pokonujących trudy mokrej i szybkiej trasy, był tym co postawiło kropkę nad „i” całych zawodów. Dzieci startowały w czterech kategoriach wiekowych: 3-5, 6-8, 9-10 oraz 11-12 lat. Najszybszymi w swoich konkurencjach zostali kolejno: Jakub Wowk, Albert Grochowski, Jan Olszański oraz Tomasz Kamiński. Kamińscy Team zostali również najszybszą sztafetą rodzinną.

Gościem specjalnym zawodów była kolarka górska, olimpijka z Londynu, mistrzyni Polski, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata – Paula Gorycka. Podczas ceremonii dekoracji wręczyła złote medale wszystkim uczestnikom II edycji Ligi Rowerowej. Na koniec wspólne zdjęcia, autografy i przejażdżka z Paulą w której udział mógł wziąć każdy uczestnik zawodów. Podczas ceremonii dekoracji odbył się również konkurs dla trzech wylosowanych sztafet rodzinnych. Nagrodą główną był voucher na weekendowy pobyt w Folwarku Konnym w Hermanowie. Reprezentujący na scenie swoją sztafetę Patryk Ochowiak udzielił najpoprawniejszej odpowiedzi i wygrał nagrodę główną!


Pragniemy przypomnieć że kolejna III edycja Ligi Rowerowej odbędzie się 2 czerwca w Środzie Wielkopolskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w rywalizacji ! Zachęcamy również do zapisywania dzieci do Akademii Młodego Kolarza. Zajęcia odbywają się w trzech lokalizacjach: Środa Wielkopolska, Poznań oraz Żerków. Więcej informacji na stronie internetowej  - www.akademiamlodegokolarza.pl
 

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Meczowe Mistrzostwa PSKO w klasie Optimist przeszły do historii

Przez trzy dni najlepsi polscy zawodnicy ścigali się na zalewie Bagry Wielkie w Krakowie. Na starcie stanęło 13 osób w tym 3 dziewczynki i 10 chłopców.

XIV Regaty o Puchar Prezydenta Krakowa zakończone

Dwa dni weekendu przeznaczone na zawody (5-6 października br.) upłynęły w wesołej atmosferze. W sobotę komisja sędziowska wykazała się intuicją i ostatecznie rozegrała trzy wyścigi przy sprzyjających warunkach pogodowych. I tyle było wiatru w tych regatach.

Wymarzony debiut I Dziecięcych Wyścigów Biegowych!

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła małym i dużym zawodnikom, którzy ścigali się w niedzielę na obiektach sportowych Liceum Ogólnokształcącego nr 70 im. Aleksandra Kamińskiego w Warszawie. I Dziecięce Wyścigi Biegowe uroczyście otworzył Burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

Święto Niepodległości na szamotulskim Orliku

Jak można się świetnie i na sportowo bawić podczas Święta Niepodległości, pokazały rodziny z Szamotuł. Zorganizowano dla nich imprezę rodzinną pod nazwą "Szamotuły Biało-Czerwone". Z zaproszenia skorzystało kilkanaście rodzin, które równo w południe zjawiły się na szamotulskim Orliku.

Cała Polska kocha rowerek! Pierwsze na mecie były Katowice

Poranne opady deszczu i niska temperatura nie zniechęciły młodych kolarzy, którzy w sobotę tłumnie pojawili się po raz czwarty w Dolinie 3 Stawów w Katowicach. W imprezie otwierającej Tour Kocham Rowerek 2014 uczestniczyło blisko 300 dzieci.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.