konkurs link

newsletter

  • 6.12.2022, Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
 
 

DMP MTB Amatorów: rekordowe Urle, 42 drużyny na starcie!

DMP MTB Amatorów: rekordowe Urle, 42 drużyny na starcie!

Nexus Team w kategoriach elita i mix, BDC Retro MTB Team w masters, Legion Serwis SK Bank Rozycky Team wśród kobiet oraz Ostrołęka Team w gronie juniorów. To Drużynowi Mistrzowie Polski MTB Amatorów 2014. Zawody tej rangi siódmy raz z rzędu odbyły się w Urlach koło Jadowa. Na trasie wytyczonej ścieżkami i duktami Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego ścigała się rekordowa w historii liczba aż 42 ekip, o 13 więcej niż przed rokiem. 


- W ściganiu zespołowym liczy się przede wszystkim taktyka i współpraca między zawodnikami. To jest klucz do sukcesu – mówił pomysłodawca zawodów, organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Jazda drużynowa na czas to niezwykle emocjonująca i widowiskowa konkurencja, niegdyś olimpijska rozgrywana na szosie. Bardzo cieszę się, że ta formuła rywalizacji rozwija się i staje się coraz bardziej popularna wśród miłośników jazdy na rowerach górskich. Rekordowa frekwencja w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Polski MTB Amatorów jest tego dowodem.
 
Rywalizacja w Urlach rozegrała się w pięciu kategoriach: kobiety open, trzech męskich (juniorzy do 18 lat, elita 19-39 lat i masters 40+) oraz pierwszy raz w historii – mix open. Drużyny kobiet, juniorów, masters i mix miały do pokonania rundę licząca 25 km. Natomiast elita mężczyzn ścigała się na trasie 50 km (dwie pętle po 25 km).
 

 
 

W kategorii elita najlepszy okazał się Nexus Team (Daniel Formela, Bartosz Naczk, Michał Bogdziewicz, Cezary Mrozowicz). Zespół z Trójmiasta uzyskał na mecie czas 01:22:44. Na drugim miejscu, ze stratą zaledwie 14 sekund do zwycięzców, uplasował się TRW Cloudware Team (Marcin Kulesza, Bartosz Owczarek, Łukasz Góralewski, Łukasz Giziński). Trzecia lokata przypadła drużynie Renault Eco2 Team (Arkadiusz Jusiński, Bartosz Karczmarski, Tomasz Juchniewicz, Mateusz Hanke).

Wśród kobiet nie było mocnych na mieszaną ekipę zawodniczek trzech grup, czyli Legion Serwis SK Bank Rozycky Team (Agnieszka Sikora, Katarzyna Pakulska, Katarzyna Różycka). Na drugim miejscu – SK Bank Team (Ewa Duda, Sylwia Powałka, Joanna Krajewska, Karolina Rudnik), a na trzecim – Nexus Team (Sabina Rafalska, Ewelina Naczk, Marta Kamińska).

W gronie juniorów triumfował Ostrołęka Team (Artur Budny, Bartosz Jechanowski, Sebastian Korzeb, Mateusz Pomaski). Drugie miejsce zajął Time Busters (Michał Kosiński, Kacper Danielewski, Dorian Kolasiński, Tymoteusz Wnuk), a trzecie - Wertepowiec Łochów (Miłosz Powierża, Jakub Tryc, Sebastian Siuchta, Artur Siuchta).

Najlepszą drużyną w kategorii masters został BDC Retro MTB Team (Mirosław Kowalski, Tomasz Majewski, Tadeusz Piątkowski, Michał Półtorak). Druga lokata przypadła Renault Eco2 Team (Robert Janecki, Daniel Pepla, Tomasz Skalski), a na trzecim został sklasyfikowany Gatta Rossmann Bike Team (Adam Grabara, Robert Plich, Grzegorz Turkiewicz, Dariusz Malinowski).

 

 
Rywalizację w nowej kategorii mix open wygrał Nexus Team (Krzysztof Witek, Bartłomiej Glaas, Mateusz Tygielski, Korneliusz Bieliński). Na drugim miejscu – Kolarski.eu Team (Dawid Załęgowski, Sławomir Ledwarowski, Marcin Mroczek, Tomasz Mroczek), a na trzecim – Różne Barwy (Krzysztof Sieński, Paweł Lach, Jan Nowak, Tomasz Białek).
 
Klasyfikację rodzinną prowadzoną w kategorii mix open wygrała rodzina Deptów (Retro Bike Mix III), przed Lipowieckimi (Compas Bike Team) i Marcinkiewiczami (Retro Bike Team Mix).
 
Zwycięskie ekipy podczas dekoracji otrzymały m.in. medale oraz prestiżowe koszulki Drużynowych Mistrzów Polski MTB Amatorów 2014. Kolejne kolarskie emocje już wkrótce. W niedzielę 6 lipca w Wąchocku zostanie rozegrany VII etap LOTTO Poland Bike Marathon.
 
Wyniki DMP MTB Amatorów Urle 2014:
 
Elita (50 km)
 
1. Nexus Team (Daniel Formela, Bartosz Naczk, Michał Bogdziewicz, Cezary Mrozowicz) - 01:22:44
2. TRW Cloudware Team (Marcin Kulesza, Bartosz Owczarek, Łukasz Góralewski, Łukasz Giziński) - 01:22:58
3. Renault Eco2 Team (Arkadiusz Jusiński, Bartosz Karczmarski, Tomasz Juchniewicz, Mateusz Hanke) – 01:23:15
 
Kobiety Open (25 km)
 
1. Legion Serwis SK Bank Rozycky Team (Agnieszka Sikora, Katarzyna Pakulska, Katarzyna Różycka) – 49:21
2. SK Bank Team (Ewa Duda, Sylwia Powałka, Joanna Krajewska, Karolina Rudnik) – 55:42
3. Nexus Team (Sabina Rafalska, Ewelina Naczk, Marta Kamińska) – 57:07
 
Juniorzy (25 km)
 
1. Ostrołęka Team (Artur Budny, Bartosz Jechanowski, Sebastian Korzeb, Mateusz Pomaski) – 44:30
2. Time Busters (Michał Kosiński, Kacper Danielewski, Dorian Kolasiński, Tymoteusz Wnuk) – 46:42
3. Wertepowiec Łochów (Miłosz Powierża, Jakub Tryc, Sebastian Siuchta, Artur Siuchta) – 55:28
 
Masters (25 km)
 
1. BDC Retro MTB Team (Mirosław Kowalski, Tomasz Majewski, Tadeusz Piątkowski, Michał Półtorak) – 42:23
2. Renault Eco2 Team (Robert Janecki, Daniel Pepla, Tomasz Skalski) – 42:55
3. Gatta Rossmann Bike Team (Adam Grabara, Robert Plich, Grzegorz Turkiewicz, Dariusz Malinowski) – 44:09
 
Mix Open (25 km)
 
1. Nexus Team (Krzysztof Witek, Bartłomiej Glaas, Mateusz Tygielski, Korneliusz Bieliński) – 43:01
2. Kolarski.eu Team (Dawid Załęgowski, Sławomir Ledwarowski, Marcin Mroczek, Tomasz Mroczek) – 45:15
3. Różne Barwy (Krzysztof Sieński, Paweł Lach, Jan Nowak, Tomasz Białek) – 48:15
 
Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Biegacze wśród zwierząt - relacja z 6. Biegu dookoła ZOO

26 kwietnia Warszawski Ogród Zoologiczny zmienił się na chwilę w sportową arenę. Główną alejką prowadziła bowiem trasa Biegu dookoła ZOO, zorganizowanego w Warszawie już po raz 6. Dorośli biegacze ścigali się na dystansie 10 km, a później przyszła kolej na biegi dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza była bardzo udana.

Podsumowanie - 2 runda Warszawska Liga Biegowa

21 października na stadionie AWF w Warszawie rozegrano 2 rundę Warszawskiej Ligi Biegowej, w której wystartowało blisko 300 dzieciaków w wieku od 5 do 12 lat. Porównując wyniki dzieci śmiało można mówić o rosnącej formie, bo znacząca większość zawodników poprawiła swoje wyniki z września.

Triathlon Rawa - okiem Sportowej Rodziny - relacja

W dniach 2-3 sierpnia 2014 w Rawie Mazowieckiej odbywała się Olimpiada Triathlonowa, organizowana przez Klub Triathlon Rawa. 2 sierpnia rozegrany został  Aquathlon - ogólnopolskie zawody dla dzieci, a także triathlon 1/10 IM. 3 sierpnia odbył się Triathlon Olimpijski Mistrzostwa Polski Weteranów. Na zakończenie wystartowały na krótkim dystansie biegowym osoby niepełnosprawne. Mimo upału impreza bardzo się udała, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

LOTTO Poland Bike Marathon: rekordowe Legionowo!

„Legionowo porusza!” I to jak! Oficjalne, legionowskie hasło idealnie oddało klimat otwarcia sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Na starcie pierwszego w tym roku etapu cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, stanęła najwyższa w jego historii liczba 1000 uczestników.

II Górski Maraton Jogi w Wierchomli

W ostatni weekend sierpnia w Wierchomli odbył się II Górski Maraton Jogi organizowany przez ***Hotel Wierchomla SKI&SAP Resort oraz portal joga-joga.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.