konkurs link

newsletter

  • 12.8.2020, Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian
 
 

Bohaterowie Narodowego - relacja z maratońskiego weekendu

Biegi dzieci Biegi dzieci

Od wielu lat koniec września to w kalendarzach biegaczy zajmuje Maraton Warszawski. Największa dotychczas impreza biegowa w Polsce od kilku lat zaprasza nie tylko tych, którzy są gotowi zmierzyć się z królewskim dystansem, ale też mniej zaawansowanych biegaczy. W zeszłym roku nowością był maraton na rolkach, w tym - biegi dla dzieci. Jak widać, organizatorzy chcą przyciągnąć całe rodziny i w ten sposób promować nie tylko swoją imprezę, ale też zdrowy, sportowy styl życia. 

27 września na Stadionie Narodowym rozegrany został maraton hand-bike, w którym na dystansie 42 km 195 m rywalizowali zawodnicy z niepełnosprawnością. Po nich wystartowały dzieci w sześciu kategoriach: Bąble (100 m), Krasnale (200 m), Smyki (200 m), Urwisy (400 m), Małolaty (750 m), Nastolatki (1500 m). W każdej grupie biegło ok 200 dzieci, a rywalizacja była bardzo zacięta. Każdy Mały Bohater Narodowego otrzymał na mecie medal, napój i batonik.
 

Maraton Warszawski
I już po biegach


To jednak nie były jedyne atrakcje dla najmłodszych. Na koronie Stadionu, podobnie jak w ubegłym roku, można było wziąć udział w wieloboju. Każde chętne dziecko otrzymywało specjalną kartę, na której za każdą zaliczoną konkurencję otrzymywało podpis - tuż obok zapisanego czasu, w jakim udało mu się wypełnić zadanie. Na koniec czekał czekoladowy medal.
 

Maraton Warszawski
Jedna z dyscyplin dziesięcioboju


Następnego dnia o godz. 9.00 na trasę maratonu wyruszyło niemal 7 tys. zawodników, którzy przez kolejne godziny przemierzali warszawskie ulice. Pierwszy na mecie zameldował się Victor Kipchirchir z Kenii z czasem 2:09:59. Wśród kobiet triumfowała Svitlana Stanko z Ukrainy (2:33:04).

Maraton Warszawski
Reprezentant portalu SportowaRodzina ok. 1,5 km przed metą Maratonu!
 

W międzyczasie z Mostu Poniatowskiego wystartował Bieg na Piątkę, w którym wzięło udział ponad 3 tys. biegaczy. Najszybciej, w czasie 14:20 trasę pokonał Yared Shegumo, Vice mistrze Europy w maratonie, a pierwszą kobietą na mecie była Karolina Pilarska z czasem 17:08.

Jak co roku impreza była świetnie zorganizowana - począwszy od odbioru pakietów, a na mecie na płycie Stadionu skończywszy. Dopisali też kibice, którzy nie tylko licznie zgromadzili się w strefach kibica, ale też stali wzdłuż trasy maratonu.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Powitanie lata z marką PRIMIGI

W MAŁYCH BUTACH NA PODBÓJ ŚWIATA! 
POWITANIE LATA Z MARKĄ PRIMIGI

Wiosenny XXVI Warszawski Triathlon Zimowy - relacja

Pogoda od kilku lat płata nam figle, tak więc brak zimy w Warszawie w połowie stycznia przestał być czymś nadzwyczajnym. W iście wiosennych okolicznościach przyrody niemal 200 zawodników stanęło na starcie rywalizacji indywidualnej XXVI Warszawskiego Triathlonu Zimowego. Przed nimi z trzema dyscyplinami - biegiem, jazdą na łyżwach i jazdą na rowerze zmierzyło się niemal 50 drużyn.

Maraton w sześć osób - relacja z Accreo Ekiden

10 maja o godz. 14.00 na warszawskiej Kępie Potockiej wystartowała I tura sztafety maratońskiej Accreo Ekiden 2014, a wśród 250 drużyn SportowaRodzina.pl w składzie (w kolejności startu): Łukasz Świerżewski, Marcin Czernik, Marcin Zaporowski, Ewa Świerżewska, Olga Miszkiewicz-Górecka, Agata Chwedczuk. Po 3 godzinach, 33 minutach i 28 sekundach ostatnia zawodniczka teamu przekroczyła linię mety, a nasz czas uplasował nas w generalnej klasyfikacji na 331. pozycji pośród 767 drużyn.

Wyścigi rowerkowe w Toruniu za nami!

Stadion Miejski w Toruniu w sobotnie przedpołudnie zamienił się w tor wyścigowy. Mali rowerzyści aktywnie przywitali pierwszy dzień lata. I choć pogoda nie wskazywała na nadejście najcieplejszej pory roku, atmosfera była gorąca.

II edycja Kongresu Psychologii Sportu już za nami!

Kongres Psychologii Sportu, którego II edycja odbyła się w dniach 2 – 3 października, to największa polska konferencja w 100% poświęcona psychologii sportu i aspektom rozwoju mentalnego, która po raz kolejny zgromadziła blisko 200 osób zainteresowanych tą tematyką. Naszymi Gośćmi byli aktywni zawodnicy, trenerzy, rodzice małych sportowców, a także psycholodzy i działacze sportowi. Jesteśmy dumni, że udało nam się powtórzyć, a nawet przebić sukces pierwszej edycji!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.