konkurs link

newsletter

  • 25.2.2020, Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd
 
 

Biegiem i marszem - Biegnij Warszawo 2013

SportowaRodzina.pl przed startem Biegnij Warszawo SportowaRodzina.pl przed startem Biegnij Warszawo fot. Marek Czernik

6 października ulicami stolicy przebiegło kilkanaście tysięcy uczestników największego ulicznego biegu na 10 km w Polsce - Biegnij Warszawo. W promieniach słońca i przy okrzykach kibiców w samo południe tłum odzianych w srebne koszulki okolicznościowe osób ruszył przed siebie ulicami Warszawy. 20 minut później na trasę wyruszyli uczestnicy imprezy towarzyszącej - Maszeruję Kibicuję - prowadzeni przez Roberta Korzeniowskiego.

Reprezentanci portalu SportowaRodzina.pl stanęli na starcie obu imprez - trzyosobowa grupa do biegu na 10 km...
 

Biegnij Warszawo 2013


i silna czteroosobowa drużyna do Maszeruję Kibicuję.


Maszeruję Kibicuję BIegnij Warszawo
 

Nim jednak to się stało, musieliśmy zmierzyć się z gigantycznymi kolejkami, jakie ustawiły się przed rządkiem toalet. Na szczęście się udało i kwadrans przed 12 ruszyliśmy na linię startu - no i tam kolejne niedopatrzenie - nie za bardzo mieliśmy się jak na nią dostać. Ale i to nie stanęło nam na przeszkodzie, by wyruszyć na trasę. Linię startu przekroczyliśmy ok. 4 minut po strzale startera, a potem kolejne kilometry upłynęły nam pod znakiem biegu w tłumie podobnych nam biegaczy. Po raz pierwszy biegłam w towarzystwie - z doświadczonym maratończykiem i jego żoną, którzy stawiali sobie za cel czas ok. 65 minut - to tak, jak ja. Atmosfery, jaka panuje w czasie biegów ulicznych nie da się porównać z niczym innym. To na pewno główna przyczyna tego, że z roku na rok coraz więcej osób w nich staruje. Raz na jakiś czas na trasie słychać było muzykę, która mobilizowała do biegu. Dobrym pomysłem była też pomarańczowa strefa ING, która tchnęła we mnie nowe siły po pokonaniu podbiegu na ulicy Spacerowej. Punkt z wodą w Al. Ujazdowskich okazał się wąskim gardłem, które jednak udało się minąć bez większych kłopotów.
 

Maszeruję Kibicuję Biegnij Warszawo


No i tuż za nim czekała na mnie spodziewana niespodzianka - nasza ekipa z Kibicuję Maszeruję. Oczywiście przybiliśmy tylko w biegu piątki i ruszyłam dalej. Kilkaset metrów przed metą usłyszałam za plecami znajomy głos, motywujący do przyspieszenia (dzięki, Piotr). Na metę wbiegliśmy w takim składzie, w jakim wyruszyliśmy (reszta SportowejRodziny była już od kilkunastu minut na mecie). 
 

Niestety po przekroczeniu linii mety utkwiliśmy w tłumie ludzi czekających na medale i wodę. Trwało to na tyle długo, że zdążyłam zmarznąć, ale humor dopisywał, bo znowu się udało. Popsuła mi go dopiero pani, która podała mi medal do ręki... Odmówiłam i podeszłam do wolontariuszki, która zawiesiła mi go na szyi. Po chwili znaleźliśmy się z resztą biegaczy ze SportowejRodziny i ekipą z Maszeruję Kibicuję, która w najlepsze wygrzewała się na słońcu.


Maszeruję Kibicuję Biegnij Warszawi


Mimo kilku niedociągnięć organizacyjnych (których nie przypominam sobie z zeszłego roku), imprezę mogę uznać za naprawdę udaną. I tylko bardzo przykro, że jeden z biegaczy już nigdy nie stanie na starcie żadnego biegu - w drodze do domu dowiedzieliśmy się, że ktoś zmarł na mecie...

Ewa Świerżewska
fot. Marek Czernik, Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Komplet zawodników na starcie w Szczecinie!

250 zawodników wzięło udział w niedzielnych wyścigach rowerkowych, które odbyły się w Lasku Arkońskim. 

Znamy zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas tegorocznych rozgrywek najlepsze okazały się reprezentacje chłopców z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz województwa łódzkiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały zawodniczki z województwa małopolskiego, a w kategorii U-12 najlepsze okazały się piłkarki z województwa opolskiego. Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt już 13 czerwca zobaczą mecz Polska - Gruzja.

Wspaniała zabawa we Wrocławiu!

Już kolejny rok ścigamy się w Parku Tołpy. W niedzielnym MetLife Tour Kocham Rowerek we Wrocławiu udział wzięło 330 młodych zawodników. Imprezę razem z prowadzącym otworzył przesympatyczny Snoopy, maskotka, którą z miejsca pokochały wszystkie dzieci.

Biało-czerwone Niepołomice podczas Biegu Niepodległości

W świąteczny poniedziałek, 11 listopada 2013 r.,  z parkingu w Puszczy Niepołomickiej wystartował I Biało-Czerwony Bieg Niepodległości. Jesienny szary poranek przemienił się nagle w kolorowy i radosny dzień.

SportowaRodzina.pl na Targach Wiatr i Woda - relacja

W pierwszy marcowy weekend wybraliśmy się na 25. edycję Targów Wiatr i Woda, które już tradycyjnie odbywały się w w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Zakoczyła nas znikoma liczba jachtów żaglowych, natłok łodzi motorowych i..., coraz bardziej interesujących nas kajaków.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.