konkurs link

newsletter

  • 3.12.2021, Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
 
 

Biegacze wśród zwierząt - relacja z 6. Biegu dookoła ZOO

Bieg dookoła ZOO - start Bieg dookoła ZOO - start fot. Ewa Świerżewska

26 kwietnia Warszawski Ogród Zoologiczny zmienił się na chwilę w sportową arenę. Główną alejką prowadziła bowiem trasa Biegu dookoła ZOO, zorganizowanego w Warszawie już po raz 6. Dorośli biegacze ścigali się na dystansie 10 km, a później przyszła kolej na biegi dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza była bardzo udana.

Miasteczko biegowe zlokalizowane zostało tradycyjnie w Parku Praskim, a w nim, prócz biura zawodów, namioty sponsorów i partnerów Biegu dookoła ZOO, m.in. Fit&Easy.

Bieg dookoła zoo

Bieg wystartował puntualnie o godz. 9.30, a na trasę wyruszyło ponad 800 biegaczy, w tym kilkoro przeberańców.

Bieg dookoła zoo


Właśnie im szczególnie mocno kibicowała załoga SportowejRodziny, choć żaden z zawodników nie pozostał bez dopingu.


Bieg dookoła zoo

Na trasie nie zabrakło dzieci w wózkach - pojedynczo...


Bieg dookoła zoo
 

a nawet we trójkę!


Bieg dookoła zoo


Biegaczy do walki zagrzewały na trasie dwa zespoły - tutaj bębniarze.


Bieg dookoła zoo


I choć finisz odbywał się w strugach deszczu, na twarzach biegaczy malowało się zadowolenie i radość - bo jakby mogło być inaczej po ukończeniu najweselszego biegu w Polsce, jak reklamowali go organizatorzy.


Bieg dookoła zoo
 

Nieco później przyszedł czas na biegi dzieci. Najpierw wystartowały przedszkolaki - najliczniejsza grupa; później dzieci z klas 1-2, 3-4 i 5-6. Biegi ukończyło ponad 400 małych zawodników, którym należą się szczególne gratulacje, gdyż mierzyli się nie tylko z dystansem, ale też ulewą.

W tym roku po raz pierwszy Bieg dookoła ZOO odbędzie się także w Gdańsku - już 24 maja. Zatem jeśli ktoś ma ochotę pościgać się w niecodziennym miejscu, nie pozostaje nic innego, jak zapisać się już dziś!

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Kampania MAMA NA MAXA i Wyscigi Wózków Buggygym - zakończenie

W ubiegła niedzielę, czyli 21 maja, hucznie zakończyliśmy ogólnopolską, wiosenną kampanię MAMA NA MAXA, która trwała 4 tygodnie! Przez cały miesiąc w 15 miastach Polski odbywały się imprezy plenerowe dla rodzin – II Międzynarodowe Wyścigi Wózków BuggyGym.

Dzieci ścigały się w Hermanowie!

W miniony weekend, 11 maja na terenie przepięknie położonego Folwarku Konnego w Hermanowie odbyły się kolejne zawody organizowane przez Akademię Młodego Kolarza. Pomimo niesprzyjającej pogody udział wzięło 34 dzieci oraz 17 sztafet rodzinnych walczących o każdy metr.

Dla każdego coś miłego - relacja z XV Pikniku Olimpijskiego

7 czerwca odbył się w Warszawie, na Kępie Potockiej, XV Piknik Olimpijski. W tym roku pogoda dopisała i pozwoliła zaspokoić niedosyt spowodowany zeszłorocznym oberwaniem chmury i burzą z gradem. Na ogromnym terenie zlokalizowano kilkadziesiąt namiotów i stoisk, ukazujących działalność rozmaitych związków sportowych, reprezentujących wiele dyscyplin. Niemal wszędzie można było poznać zasady danej dyscypliny i na własnej skórze spróbować. Co szczególnie podobało się najmłodszym.

Joga Festiwal. V Górski Maraton Jogi już nami!

Wydarzenie zostało zorganizowane po raz piąty i zakończyło się sukcesem. Dopisały zarówno frekwencja i piękna pogoda, jak również dobra atmosfera.

Rolki opanowały Gdańsk - relacja z Maratonu Sierpniowego

16 sierpnia 2014 roku Gdańsk już po raz 6. gościł rolkarzy z całej Polski i nie tylko. Na Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy przyjechało ponad 600 zawodników i zawodniczek w różnym wieku, którzy zmierzyli się na dystansach: maraton, półmaraton, dystans fitness, zawody dla dzieci, Rajd4Fun. Zorganizowano też szkółkę wrotkarską i inne imprezy towarzyszące. Nawet kapryśna pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorom.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.