konkurs link

newsletter

  • 10.8.2020, Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
 
 

Biało-czerwone Niepołomice podczas Biegu Niepodległości

Biało-czerwone Niepołomice podczas Biegu Niepodległości

W świąteczny poniedziałek, 11 listopada 2013 r.,  z parkingu w Puszczy Niepołomickiej wystartował I Biało-Czerwony Bieg Niepodległości. Jesienny szary poranek przemienił się nagle w kolorowy i radosny dzień.

Pierwsze wystartowały dzieci podzielone na grupy wiekowe - wszyscy w biało-czerwonych strojach, czasami bardzo wymyślnych: biegli królowie, rycerze, kibice piłkarscy; z tarczami z godłem Polski, w biało-czerwonych ogromnych okularach, z flagami w dłoniach, ubrani w purpurowe płaszcze książęce.
 


Rodzice i reszta dorosłych również zadbali o odpowiednie przebrania. Ich trasa wiodła stałym szlakiem biegaczy niepołomickich po puszczy (6,5 km) z przystankiem pod pomnikiem przy Kozich Górkach, gdzie zostały złożone kwiaty. Mniej zaawansowani zawodnicy pokonali 4 km na tzw. małej pętli.


W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami – każdy otrzymał medal, a nagrodzeni zostali jedynie ci, którzy wykazali się największą fantazją w doborze patriotycznych akcentów. Wyróżniona została także pani Barbara Woźnika z Zagórza (kobiet o wiek się nie pyta, ale była to na pewno najstarsza uczestniczka biegu), znana z małopolskich imprez biegowych, która w tym dniu łącznie pokonała trasę półmaratonu – z Zagórza przywędrowała 7 km pieszo, pieszo także wróciła do domu.
 

 
Bieg różnił się od wielu rozgrywanych w tym dniu – chociażby tym, że miał charakter towarzyski, bez liczenia czasu i stawania na podium. Bardziej od rywalizacji liczyła się dobra zabawa.
 

 
Zawody zostały zorganizowane przez MKS Spartakus i grupę biegową „Niepołomice biegają”, która od września 2013 r. trenuje dwa razy w tygodniu: w niedzielę na świeżym powietrzu w puszczy oraz w środy na sali gimnastycznej. Nad biegaczami czuwa profesjonalista - trener Ilya Markov, rosyjski wicemistrz olimpijski i mistrza świata w chodzie sportowym, były trener kadry polskich chodziarzy oraz trener-asystent maratończyka, Henryka Szosta. W zajęciach uczestniczy ponad 30 osób.
 


Biało-czerwony bieg w zamierzeniu miał być spotkaniem integrującym grupę i rodziny uczestników. Wspólnie został przygotowany poczęstunek: słodkie ciasta i grochówka. Cieszy to, że mimo że nie było nagród za pierwsze miejsca, do wspólnej zabawy przyłączyły się także osoby, które nie uczestniczą w treningach. Łącznie z dziećmi wystartowało ponad 100 osób.
 


Organizatorzy zapowiadają, że za rok zamierzają powtórzyć bieg właśnie w takiej niezobowiązującej i luźnej atmosferze.

Zapraszamy na fanpage grupy, gdzie można zobaczyć pełną galerię z biegu: https://www.facebook.com/niepolomicebiegaja
 

Kamila Gruszka

 

 
Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

MetLife Tour Kocham Rowerek wyruszył w tym roku z Opola!

Ponad 200 dzieci uczciło otwarcie tegorocznych wyścigów rowerkowych stawiając się na starcie przy ul. Pużaka w Opolu. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim, którzy postanowili sobotni czas spędzić aktywnie na świeżym powietrzu.

XIV Regaty o Puchar Prezydenta Krakowa zakończone

Dwa dni weekendu przeznaczone na zawody (5-6 października br.) upłynęły w wesołej atmosferze. W sobotę komisja sędziowska wykazała się intuicją i ostatecznie rozegrała trzy wyścigi przy sprzyjających warunkach pogodowych. I tyle było wiatru w tych regatach.

Mali rowerzyści opanowali Rzeszów!

Mimo kapryśnej pogody ponad 200 małych rowerzystów przyjechało rywalizować do Parku Wypoczynku i Kultury na Bulwarach Rzeszowskich.

Po błocie i lodzie - na nogach, łyżwach i rowerze - XXV Warszawski Triathlon Zimowy

18 stycznia 2014 roku przejdzie do historii załogi portalu SportowaRodzina.pl. Po raz pierwszy wystartowaliśmy w Warszawskim Triathlonie Zimowym, którego XXV edycja odbyła się w okolicach Toru Stegny. Łatwo nie było, mimo to na mecie zameldowała się większość tych, którzy wystartowali (my w komplecie).

Sportowe sukcesy Sportowej Rodziny

Czerwcowy weekend (15-16.06.2013) obfitował w Warszawie w wydarzenia sportowe. Pogoda tym razem sprzyjała, więc w wielu miejscach miasta starsi i młodsi rywalizowali w różnych dyscyplinach. Członkowie Międzyszkolne Klubu Sportowego Korona Wilanów, wspieranego przez portal SportowaRodzina.pl debiutowali w Torowych Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach (gratulujemy debiutu!), a dzieci reprezentujące portal wystartowały w zawodach kolarskich - z dużymi sukcesami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.