konkurs link

newsletter

  • 10.8.2020, Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
 
 

600 też da się przebiec, czyli V Bieg Dookoła ZOO

Iga i Ada reprezentujące portal SportowaRodzina.pl podczas V Biegu Dookoła Zoo Iga i Ada reprezentujące portal SportowaRodzina.pl podczas V Biegu Dookoła Zoo fot. Ewa Świerżewska

No i stało się! Młodsza część Sportowej Rodziny - Iga (lat 9) i Ada (lat 6,5) wystartowały w pierwszych w życiu zawodach biegowych i... obie ukończyły je w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych. V Bieg Dookoła Zoo był jednak nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale i świetnej rodzinnej zabawy.

 

27 kwietnia już po raz piąty odbyła się impreza biegowa w Parku Praskim i na terenie Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego - Bieg Dookoła Zoo. Dorośli biegacze mieli do pokonania dystans 10 km (w tym część trasy przebiegała koło wybiegów dzikich zwierząt), za to dzieci mierzyły się na dystansach 300, 600m i 1000m - w zależności od rocznika.
 

Bieg dookoła zoo
 

Na miejsce przybyliśmy z pewnym wyprzedzeniem. Nie tylko po to, by mieć gdzie zaparkować, ale też by wczuć się w atmosferę zawodów.
 

Bieg dookoła zoo


W Biurze Zawodów bez kolejki odebraliśmy pakiety startowe, a w nich koszulki i numery startowe.
 

Bieg dookoła zoo


Czas przed startem wykorzystaliśmy na twórczość plastyczną przy stanowiskach przygotowanych przez sponsora - firmę CAPAROL.
 

bieg dookoła zoo


Około 11.30 na scenę w Parku Praskim wkroczyli bębniarze, którzy rozruszali wszystkich zgromadzonych.
 

Bieg dookoła zoo


Na tym jednak rozgrzewka przed biegami dla dzieci się nie skończyła. Spartacus i Stephanie - bohaterowie serialu edukacyjnego "Leniuchowo" (emitowanego przez Boomerang) zaprosili dzieci do wspólnej zabawy - także na scenie.
 

Bieg dookoła zoo


Po tych szaleństwach przyszedł czas na start dziewczynek z najmłodszej grupy wiekowej (2006 i młodsze).
 

Bieg dookoła zoo


W tej właśnie grupie wystartowała Ada - wraz z niemal 50 innymi małymi zawodniczkami.
 

Bieg dookoła zoo


Dziewczynki ruszyły w iście zawrotnym tempie i po pokonaniu 300m...
 

Biego dookoła zoo


cieszyć się mogły pamiątkowymi medalami. Ada zajęła w swojej grupie 9. miejsce.
 

bieg dookoła zoo


W tym czasie biegli już chłopcy z tych samych roczników, a na starcie szykowały się dziewczynki z rocnzików 2004 i 2005, wśród nich Iga (nr 93). Zgodnie z Regulaminem zawodniczki powinny biec na 300m, w praktyce jednak wyszło inaczej. Omyłkowo zostały poprowadzone na dłuższą trasę, liczącą 600m.
 

Bieg dookoła zoo


Było to wielkie zaskoczenie nie tylko dla rodziców czekających na trasie, ale i dla samych małych biegaczek, które wystartowały na znacznie krótszy dystans i trochę zabrakło im sił pod koniec.
 

Bieg dookoła zoo


Utrzymująca się przez większość dystansu na 4. miejscu Iga ostatecznie ukończyła bieg na rewelacyjnej, 6. pozycji.

Pomimo tej drobnej wpadki Organizatorów Bieg Dookoła Zoo oceniamy bardzo pozytywnie. Rodzinna, piknikowa atmosfera, zdrowa rywalizacja i wiele atrakcji dla dzieci zasługują na duży plus. Co prawda tym razem nie udało sie przedstawicielom portalu SportowaRodzina.pl wystartować w biegu głównym, ale już dziś wpisujemy go w kalendarz przyszłorocznych startów - całą Sportową Rodziną.

Tekst i fot. Ewa Świerżewska

Opublikowano w: Relacje z wydarzeń

Czytaj także

Sportowo i rodzinnie - relacja z Olimpiady Triathlonowej w Rawie Mazowieckiej

W pierwszy weekend sierpnia Rawa Mazowiecka zmieniła się w istne miasteczko triathlonowe. Nad Zalewem Tatar już po raz piąty odbywała się Olimpiada Triathlonowa. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse - 1/10 IM (380 m pływania, 18 km jazdy na rowerze i 4,2 km biegu) oraz olimpijski (1500 m pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu). Nie zabrakło też propozycji dla dzieci, które brały udział w aquathlonie - pływanie i bieg na różnych dystansach, w zależności od grupy wiekowej.

Małym opolanom deszcz niestraszny!

Tour Kocham Rowerek po raz pierwszy odwiedził Opole. Choć pogoda nie sprzyjała uczestnikom imprezy, to ponad 100 zawodników wzięło udział w wyścigach, które odbyły się na ul. Pużaka przy Miasteczku Ruchu Drogowego.

Wielki Finał Tour Kocham Rowerek w Gdyni już za nami!

To były rekordowe wyścigi. Na torze przy Hali Arena ścigało się 600 dziewczynek i chłopców w wieku od 3 do 10 lat. Pierwszy start otworzyli Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek i przedstawiciel sponsora głównego Tour Kocham Rowerek  Banku BGŻ Andrzej Trypucki.

Wyścigi Rowerkowe w Gdyni i Łodzi już za nami!

Ponad 300 dzieci w Gdyni i 230 w Łodzi - tak wyglądały Wyścigi Rowerkowe, które odbyły się w miniony weekend w dwóch miastach Polski.

Wyścigi Rowerkowe w Poznaniu za nami!

Sobotnia aura sprzyjała małym zawodnikom i w Parku Jana Pawła II ścigało się ponad 200 dzieci.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.