konkurs link

newsletter

  • 2.6.2020, Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm
 
 

Survival Race Kids w Parku Starego Browaru
(Artykuł archiwalny)

Survival Race Kids w Parku Starego Browaru
“Wytarzaj dziecko w błocie” - zachęcają organizatorzy biegu Survival Race Kids w Starym Browarze. Unikalne wydarzenie sportowe - bieg z przeszkodami dla dzieci w wieku 3-13 lat, odbędzie się w Parku poznańskiego Centrum już 31 sierpnia. Zapisy trwają.
 Data wyścigu jest nieprzypadkowa. W weekend przed samym rozpoczęciem roku szkolnego Stary Browar i organizatorzy z Survival Race zapraszają do aktywnego pożegnania wakacji.
To kolejna po Miejskiej Mili impreza sportowa w naszym Parku- mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru. Częścią majowego wydarzenia był właśnie wyścig dziecięcy, w którym wzięło udział kilkaset maluchów. Tym razem emocji będzie jeszcze więcej - na torze w Parku pojawią się przeszkody przygotowane przez zespół Survival Race.
 
Krasnale, Piraci i Ninja
 
Na trasie biegu mali sportowcy napotkają wiele wyzwań. Dzieci będą musiały pokonać m.in. hałdę opon, wspiąć się na niewielkie ścianki, przejść przez równoważnię. Największą atrakcją będzie przeszkoda “Błotne szaleństwo”. Bieg będzie się odbywać etapami, aby wszyscy uczestnicy mogli w bezpiecznych warunkach zmierzyć się z przeszkodami. Najmłodsi (3-6 lat) wystartują na 700-metrowej trasie w ramach kategorii Krasnal. Starsze dzieci (7-10 lat) mogą przystąpić do wyścigu Pirat na dystansie 1400 m. Nastolatki (11-13 lat) w kategorii Ninja pokonają aż 2000 m i zmierzą się z kilkunastoma przeszkodami. Maluchom na trasie pomagać będą specjalnie wyznaczone osoby lub rodzice.
 
Bieg po zdrowie
 
Bieg Survival Race Kids w Starym Browarze to z jednej strony świetna rozrywka dla maluchów i trochę starszych dzieci, z drugiej promocja zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Międzynarodowe organizacje i ośrodki badań prześcigają się w niepokojących raportach dotyczących niezdrowego trybu życia i chorób XXI wieku. Dotykają one już nie tylko osoby dorosłe, ale i dzieci. Odsetek otyłości od najmłodszych lat rośnie w zastraszającym tempie, a aktywność fizyczna maleje. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, by zabrać dzieci sprzed monitorów i zastąpić siedzący tryb życia zdrową rozrywką. Udział w wydarzeniach sportowych nastawionych na zabawę nie jest traktowany przez najmłodszych jako przykry, wymuszony obowiązek - mówi Anna Czelewska z zespołu Survival Race. Dzięki temu chętniej podchodzą do kolejnych aktywności i czerpią z nich przyjemność. A te wpływają pozytywnie nie tylko na zdrowie fizyczne i motorykę. Poprawiają także zdrowie psychiczne, samopoczucie i rozwój społeczno-emocjonalny.
 
Każdy jest zwycięzcą

W czasie Survival Race Kids rywalizacja jest drugorzędna. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni medalami. Każde dziecko bez problemu zyskuje szansę na ukończenie biegu - mówi Anna Czelewska. Dzięki satysfakcji z osiągniętego celu czuje się spełnione, bardziej zmotywowane i zdobywa więcej pewności siebie.
 
Zapisy na bieg trwają na stronie internetowej Survival Race. Wyścigowi będzie towarzyszyć piknik, dlatego 31 sierpnia do odwiedzenia Parku Starego Browaru i kibicowania małym zawodnikom zaproszone są całe rodziny. Obok trasy wyścigu działać będą rozmaite strefy aktywności, m.in. stoisko z grami planszowymi, miejsca do gry w paletki, strefa zdrowia z poradami specjalistów. Wstęp na piknik jest darmowy.
 
 
Back to School: Survival Race Kids w Starym Browarze
31 sierpnia, sobota, start: godz. 9:30
Park Starego Browaru w Poznaniu
Zapisy do biegu tutaj (dzieci w wieku 3-13 lat)
Wyścigowi towarzyszy piknik rodzinny (na piknik wstęp wolny)
 
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.