konkurs link

newsletter

  • 25.7.2021, Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna
 
 

III Rodzinny Bieg Górski w Choszczówce
(Artykuł archiwalny)

Kolejny, trzeci już Górski Piknik Rodzinny Choszczówce k. Warszawy odbędzie się 16 lutego 2013 (sobota).

Dla dorosłych przewidziany jest bieg przełajowy z elementami „górskimi”, wielokrotnym pokonywaniem wydm śródlądowych o  piaszczystym podłożu. Trasa stanowi jedną 10 kilometrową pętlę po lesie w okolicy Choszczówki, od startu krosowy dobieg, potem "górski" odcinek specjalny - kilka kilometrów wielokrotne podbiegi i zbiegi z piaszczystą "pustynną" wydmą jako kulminacją, końcówka częściowo krosowa, częściowo płaska i bardzo szybka. Suma przewyższeń na trasie wynosi około 300 m.

Choszczówka trasa3

Choszczówka trasa2

Rodzinne Biegi Górskie organizowane są w okresie późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny, kiedy ważnym środkiem treningowym stają się podbiegi i siła biegowa. W warunkach startowych na urozmaiconej trasie w lasach Choszczówki taki cel będzie zrealizowany szczególnie efektywnie. Kolejnym celem cyklu imprez jest wspieranie wspólnego biegania obojga rodziców. Rodzice dzieci od 2 do 8 lat będą mogli wziąć udział w zawodach bez konieczności zapewniania pociechom opieki. Na czas trwania biegu głównego dzieci będą miały zagwarantowaną opiekę, ciekawe zajęcia i zabawy realizowane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogów i animatorów.

Bieg dzieci 3

Choszczówka zabawy

Przed zawodami dla dorosłych odbędzie się bieg dla dzieci na dystansie około 100 metrów, każde dziecko otrzyma nagrodę oraz medal. Medale zostaną wykonane ręcznie przez dorosłe osoby z autyzmem, na zakończenie cyklu każdy zawodnik, który wystartuje przynajmniej trzy razy na pięć biegów, otrzyma unikalny artystyczny medal wykonany techniką witrażową przez osoby z autyzmem, podopiecznych Ośrodka Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów.

Choszczówka medal

W ramach cyklu  prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn, klasyfikacja w kategoriach wiekowych co 5 lat oraz specjalna kategoria biegających rodziców. W klasyfikacji końcowej wezmą udział wszyscy zawodnicy, którzy ukończą minimum trzy na pięć startów.

Szczegóły na stronie organizatora

Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.