konkurs link

newsletter

  • 1.4.2023, Imieniny obchodzą: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
 
 

Joga Festiwal w Wierchomli, czyli kiedy dzieci się nie nudzą
(Artykuł archiwalny)

Joga Festiwal w Wierchomli, czyli kiedy dzieci się nie nudzą
Zdrowo, aktywnie i ciekawie – tak organizatorzy planują zagospodarować czas Twoim dzieciom. Ty w tym czasie poznasz tajniki różnych rodzajów jogi, posłuchasz ciekawych wykładów, weźmiesz udział w interesujących warsztatach. To wszystko już 18-25 sierpnia 2019 r. w Wierchomli.
Joga przede wszystkim

Jogę mogą z powodzeniem i dużym zaangażowaniem praktykować dzieci. Niezbędny jest zaufany nauczyciel i miejsce. W Wierchomli znajdzie się i miejsce, i świetny, doświadczony nauczyciel. A Agnieszka Lasota – założycielka szkoły jogi dla dzieci „Gimnastyka Joga Smyka”, nie ma sobie równych!

CZYM JEST JOGA DLA DZIECI WEDŁUG Agnieszki Lasoty?

Ruch jest naturalną potrzebą człowieka, przejawiającą się poprzez różne formy aktywności. W wieku dziecięcym jest on bardzo ważnym czynnikiem determinującym wszechstronny rozwój organizmu i kształtującym prawidłową postawę ciała.

Ćwiczenia z jogi dla dzieci to zajęcia ruchowe oparte na jodze dla dzieci. Podstawową funkcją, jaką pełnią jest wspieranie naturalnej aktywności ruchowej dziecka, ale także są świetną okazją i pretekstem do wprowadzenia dzieci w świat wartości moralnych. Pozycje ćwiczeń gimnastycznych oparte na pozycjach jogi, tzw. asany, należy utrzymywać przez określony czas, co wpływa na sprawność i gibkość ciała dziecka. Mają one również swoją zabawną nazwę, przedstawiają zwierzęta, rośliny bądź figury np.: pies, kot, krokodyl, świerszcz, dziecko, ptak, kobra.
 

 

Czy dzieci na zajęciach się nie nudzą? 

Zajęcia mają charakter dynamiczny i są dostosowane do możliwości każdego dziecka. Dzieci wykonują ćwiczenia z nauczycielem. Dziecko stając na macie do ćwiczeń, skupia uwagę na sobie, koncentruje się na ćwiczeniach, nie rywalizuję. Ćwiczenia są bezpieczne i kształcą w dziecku zdrowe nawyki. Dzięki połączeniu ruchu z muzyką relaksacyjną, kreatywną zabawą, ćwiczenia te stają się dla dzieci atrakcyjną formą ruchową i sposobem na zredukowanie napięć i stresu.

Podsumowując, jakie korzyści dla dzieci ma joga? 

Jak każde ćwiczenia, rozwijają sprawność fizyczną, poczucie równowagi. Dodatkowo korygują wady postawy i przeciwdziałają ich powstawaniu, ale też poprawiają koncentrację i kształtują cierpliwość, wyzwalają tendencje do samoekspresji i inwencji twórczej. Joga poprawia zdolności motoryczne, wycisza i relaksuje. U dzieci ćwiczących jogę wzrasta świadomość własnego ciała, poprawia się pamięć, pobudza wyobraźnia

Agnieszka Lasota zapewnia, że: Joga Festiwal w Wierchomli to cudowny czas, by przekazać dziecku swoją pasję do jogi. Festiwal w Wierchomli jest cudownym momentem by dzielić z dzieckiem swoją pasję do jogi. A rodzic jest lustrem – jeśli nie damy przykładu własną postawą, będziemy leżeć przed telewizorem i unikać aktywności ruchowej, to dziecko przejmie taki wzorzec. Proszę sobie wyobrazić, że to, co w ciele jest zakodowane w okresie dzieciństwa, to idzie z człowiekiem przez całe życie.
 

Festiwalowa Strefa KIDS, czyli co, poza jogą
 
Festiwal Jogi to nie tylko joga, lecz także wiele ciekawych warsztatów (kulinarnych, kosmetycznych, duchowych), w których udział chętnie biorą też dzieciaki. 
 
Niezaprzeczalnie największą atrakcją będą na pewno zajęcia z animatorem Michałem Andrzejewskim i Marzeną Andrzejewską – zielarką, choreoterapeutką oraz dietetyczką. Będzie zatem gra terenowa „Mali strażnicy lasu”, podczas której dzieciaki poznają dzikie rośliny, zrobią bukiecik zdrowia, wypija magiczny napój, a także poćwiczą na świeżym powietrzu, skonstruują łuk, poświętują przy wieczornym ognisku. Inną propozycją są taneczne wieczorki „Wytańcz siebie” i codzienne wieczory planszówkowe z profesjonalnym animatorem gier.
 
Oczywiście wszystkie dzieci zawsze mogą bawić się pod okiem animatorki w hotelowym Klubiku Wierchołka, pluskać w basenie i szaleć na placu zabaw. Nuda? Mówimy jej zdecydowanie NIE!
 
Zapisy na Joga Festiwal. VII Górski Maraton Jogi w Wierchomli trwają. Można korzystać z formularza na stronie: www.jogafestiwal.pl/zapisy. Warto!
 
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.