konkurs link

newsletter

  • 12.8.2020, Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian
 
 

Deyna Warsaw CUP 2018
(Artykuł archiwalny)

Deyna Warsaw CUP 2018
Kazimierz Deyna uznawany jest za najlepszego piłkarza w historii Polski oraz jednego z najlepszych w Europie i na świecie. Kapitan Reprezentacji Polski oraz wieloletni zawodnik warszawskiej Legii zachwycał miłośników futbolu swoimi „rogalami” oraz efektownymi dryblingami. 23 października 2018 skończyłby 71 lat. Z tej okazji DOSiR Praga-Północ wraz z Fundacją Kazimierza Deyny zapraszają na turniej Deyna Warsaw CUP skierowany do dzieci w wieku 7 lat.  Wstęp wolny. 
- W dzisiejszych czasach młodzi adepci futbolu biegają po boiskach w koszulkach z takimi nazwiskami jak Messi, Ronaldo, Neymar, czy Lewandowski. Wielu z tych młodych ludzi, nie ma świadomości, że cztery dekady wcześniej na ustach milionów kibiców na świecie było inne polskie nazwisko… Deyna. Bardzo się cieszę, że DOSiR Praga-Północ, wraz z Fundacją Kazimierza Deyny zdecydowali się przybliżyć młodym piłkarzom sylwetkę tego znakomitego sportowca, mistrza olimpijskiego, kapitana reprezentacji Polski, która zdobyła trzecie miejsce na świecie. Wierzę, że m.in. poprzez tego rodzaju wydarzenia  pamięć o nim będzie przekazywana przez wiele kolejnych lat.  – powiedział Wojciech Zabłocki, Burmistrz dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

W turnieju weźmie udział 8 drużyn, w skład których będą wchodziły dzieci urodzone w 2011 roku. Limit miejsc został wyczerpany w ciągu 2 godzin od uruchomienia zapisów. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i koszulki z wizerunkiem popularnego „Kaki”. Dla najlepszego strzelca, bramkarza i MVP, przygotowano nagrody indywidualne.

Czym byłby turniej im. Kazimierza Deyny, bez wspomnień o nim? O godzinie 14:00 w budynku DOSiR przy ul. Kawęczyńskiej 44 odbędzie się spotkanie ze Stefanem Szczepłkiem, autorem biografii Kazimierza Deyny i jego kolegą. W trakcie spotkania będzie można zobaczyć pamiątki związane z Deyną m.in. koszulki reprezentacji Polski oraz klubowe w których grał a także usłyszeć historie i anegdoty  z jego życia.   

Turniej Deyna Warsaw CUP odbędzie się na boisku DOSiR Praga-Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 w godzinach 10:00 – 14:00. 
Szczegółowy harmonogram i więcej na stronie www.dosir.waw.pl, oraz na  www.facebook.com/dosir.waw
 
 
Organizatorzy: Stowarzyszenie Brzask oraz Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
Główny partner: Fundacja Kazimierza Deyny
Patron honorowy: Wojciech Zabłocki -  Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ.
 
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.