konkurs link

newsletter

  • 5.7.2020, Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
 
 

RUNÓW - Warsztaty Rękodzieła Indiańskiego
(Artykuł archiwalny)

RUNÓW - Warsztaty Rękodzieła Indiańskiego
Kontynuując cykl Weekendów Indiańskich „zbliżamy pokolenia” tym razem podczas wspólnych warsztatów tematycznych zarówno metodami ówczesnymi jak i tradycyjnymi. Jak co roku 4 lipca obchodzi się w wielu miejscach rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, a od tego roku Park Adrenaliny i Westernu Runów pragnie wpisać ten termin w swój kalendarz.
Polecamy przybycie w pełnych strojach westernowych, bowiem tylko w pełni ubrani kowboje i Indianie będą mogli bezpłatnie wstąpić na teren ośrodka, tak aby poczuć się jak u siebie kolejny razem w tym roku.
 
Zarówno młodsi odnajdą się w tworzeniu podków, flag, indiańskich tipi itp. w masie solnej, jak i nieco starsi na warsztatach tkackich lub ozdabiania pierza.
 
Młodzież i dorośli będą mogli stoczyć pojedynki w samo południe jak i przez cały dzień na jednym z 4 dostosowanych pól paintballowych, dzięki uprzejmości Paintball Runów.
 
Od bram ośrodka, każde chętne dziecko będzie mogło w prezencie otrzymać Indiańskie barwy wojenne oraz zapoznać się z pełnym atrakcji harmonogramem oraz planem Pokazów w wykonaniu Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian z opowiadaniami twórców licznych dzieł literackich traktujących o tamtych odległych terenach, kulturze i historii.
 
W trakcie dnia zapraszamy do szukania złota w kopalni znajdującej się obok Rezerwatu Indian Prerii, do sprawdzenia swoich umiejętności na Indiańskiej Ścieżce Sprawnościowej, podczas walki Apaczów, jak i podczas strzelania z łuku i sławnego winchestera tzw. Grzmiącego Kija.
 
Przez cały dzień „nowi mieszkańcy” będą mogli korzystać bezpłatnie z wozu traperskiego, którym zwiedzenie rozległych terenów stanowić będzie niewielkie, ale ekscytujące wyzwanie.
 
Dla najmłodszych przewidziane zostały zabawy zarówno na świeżym powietrzu jak i pod dachem w tym rzuty kapeluszem na rogi bawoła, rzuty lassem, szukanie złota, indiańska ścieżka, słuchanie indiańskich opowiadań, dmuchana zjeżdżalnia oraz wiele innych.
 
Troszkę starsi uczestnicy sprawdzą się w walce farmerów, Apaczów, rzutach podkową, zespołowej grze w piłkarzyki gigant itp. Dla nich z pewnością celne oko przyda się przy strzelaniu z winchestera, z łuku oraz z procy.
 
Dla seniorów przewidujemy dodatkowo możliwość skorzystania z licznych gier logicznych, planszowych, karcianych. W ramach wspierania aktywności zostaną udostępnione kijki dla chętnych na NORDIC WALKING po okolicznym lesie Chojnowskim. Weźcie ze sobą kijki, na miejscu dostępna będzie limitowana ilość do wypożyczenia!
 
Seniorzy jak i pozostali dorośli, na których życie wpłynęły znacząco wyjazdy do Stanów Zjednoczonych będą zaproszeni do opowiedzenia swoich historii w obiekcie La Fiesta Mexicana w ramach wymiany doświadczeń międzypokoleniowych – zapraszamy chętnych do zgłaszania swojego udziału telefonicznie do 2 lipca.
 
Równolegle do prowadzonych bezpłatnych atrakcji, przez cały dzień dostępne będą różne dodatkowe płatne atrakcje jak np. oprowadzanie na koniu, możliwość gry w paintball, wybijanie monet metodą tradycyjną, wykonywanie pamiątkowych listów gończych, banknotów oraz przypinek z własną podobizną i nie tylko.
 
Zapraszamy wszystkich do pozostawienia swoich środków transportu bezpiecznie na terenie stacji Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej w Piasecznie i przyjechanie kolejką na teren zabawy dzięki czemu będzie można posłuchać podczas trasy historii kolei wąskotorowej równolegle dostrzegając uroki zielonych okolic Warszawy.
 
PROGRAM IMPREZY 4 LIPCA:
11:00 – Otwarcie bram ośrodka; Odjazd Kolejki Wąskotorowej z Piaseczna ul. Sienkiewicza 14
11:30 – WARSZTATY I: Techniki zdobienia koralikami
13:00 – Pokazy tańców indiańskich na scenie głównej
13:30 – WARSZTATY II: Tworzenie indiańskiego pancerzyka na szyję
13:45 – Opowieści o Stanach Zjednoczonych Ameryki i tym jak osiągnęły niepodległość
14:45 – Nauka i pokazy tańców kowbojskich
13:45 – Pokazy i nauka liniowych tańców kowbojskich na scenie głównej w Old Town
15:30 – WARSZTATY III: Historia i wytwarzanie łapaczy snów
17:00 – Zamknięcie bram ośrodka
 
ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY DZIEŃ:
- gra terenowa „Złoto Bandytów”. Przejdź grę i uzyskaj najlepszy czas!
- warsztaty tworzenia w masie solnej, malowania na szkle, tworzenia zabawkowych toporków, łuków, rewolwerów, karabinków
- Tematyczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
- Pozowanie do zdjęć z Indianami
- Nastrojowa muzyka
- Strzelnica z winchesterami i łukami
- Przejazdy wozem traperskim i/lub samochodami terenowymi
- Przejazdy konne i weekendowa szkółka jazdy konnej
- Rozgrywki paintballowe dla grup zorganizowanych
- Gry stołowe
- Ciepłe i zimne przekąski

Warsztaty Rękodzieła Indiańskiego

PROGRAM WYDARZENIA: Warsztaty Rękodzieła Indiańskiego
Termin: 4 lipca 2015r.
Godziny rozpoczęcia i zakończenia: 11:00-17:00
Miejsce: Park Adrenaliny i Westernu Runów; ul. Chmielna,  Runów 05-504 k.Piaseczna
Osoba kontaktowa: Sebastian Habas
tel.: +48 660-693-307
Bilety: 
Koszt przyjazdu kolejką wąskotorową:
5,00zł – dzieci do 4 lat
12,00zł - dzieci
25,00zł - dorośli
Koszty wejściówek do ośrodka:
10,00zł (8,00zł dla jadących kolejką) – pakiet Mały Kojot – 1 żeton na atrakcje [wykorzystanie np. strzelanie z procy]
22,00zł  (20,00zł dla jadących kolejką)– pakiet John Wayne – 4 żetony na atrakcje [wykorzystanie np. strzelnica kowbojska i list gończy z własną podobizną]
W cenie biletu: udział w widowisku, możliwość wzięcia udziału w warsztatach tematycznych, ok 20-30 bezobsługowych atrakcji, żetony do wykorzystania na atrakcjach oznaczonych odpowiednim symbolem.
Typ wydarzenia: Wydarzenie z cyklu Weekendów Indiańskich
 
Szczegóły Stajnia Jeździecka: http://www.agrofarma.com.pl/
 
 
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.