konkurs link

newsletter

  • 4.7.2020, Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor
 
 

Narodowy Dzień Sportu
(Artykuł archiwalny)

Narodowy Dzień Sportu
VII edycja Narodowego Dnia Sportu już 14 września! W tym dniu organizator wydarzenia, Fundacja Zwalcz Nudę, namawia wszystkich do wzięcia udziału w bezpłatnych treningach i zajęciach sportowych w całym kraju.
Narodowy Dzień Sportu to wielkie święto wszystkich osób aktywnych fizycznie oraz doskonały pretekst do rozpoczęcia nowego, sportowego życia przez tzw. kanapowców. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia setki placówek sportowych w całym kraju otworzą swoje drzwi i zaproszą do skorzystania
z bezpłatnych zajęć sportowych. Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych.

W tym dniu wszyscy będą mogli bezpłatnie spróbować swoich sił w dyscyplinach do tej pory im obcych. Wiele treningów i szkoleń poprowadzą znani i utytułowani sportowcy – mistrzowie i olimpijczycy. Wydarzenia odbędą się w całym kraju, w tym w 16 miastach partnerskich.

Największą atrakcją i jednocześnie zwieńczeniem dnia pełnego aktywności będzie wielki, rodzinno-sportowy Piknik na Błoniach PGE Narodowego (14 września, godz. 12:00-17:00). Wraz z partnerami wydarzenia zaprosimy Was do wzięcia udziału w niesamowitych animacjach! Treningi z Legią Warszawa, strefa sportowo-edukacyjna MultiSport, która łączy aktywność fizyczną z nowoczesną technologią, escape room, pokazy szybowców i żaglówek, spotkania z alpakami oraz warsztaty kulinarne z Łukaszem Konikiem na stoisku Polskiej Izby Żywności Ekologicznej – to tylko niektóre z atrakcji które będą na Was czekać. Jedną z większych, piknikowych atrakcji będzie strefa rodzinna, organizowana w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych.

Dołożymy wszelkich starań, aby 14 września wszelkie wymówki poszły w odstawkę! Według raportu MultiSport Index z 2019 roku*, 64% Polaków powyżej 15 roku życia (blisko 21 milionów) jest aktywnych fizycznie. Dla nas to wciąż mało! Chcemy dotrzeć do pozostałych mieszkańców naszego kraju i zmotywować ich do sportowych działań, z kolei już aktywnym fizycznie chcemy podpowiedzieć, jak mogą trenować bardziej efektywnie.  Dzień wcześniej, 13 września po zmroku na elewacji PGE Narodowego wyświetlimy napis „Ćwiczysz?”, który nie pozwoli zapomnieć o Narodowym Dniu Sportu i potrzebie codziennej aktywności fizycznej.

Wszystkie wydarzenia w ramach projektu są bezpłatne.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są PGE Narodowy oraz MultiSport.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki, Pan Witold Bańka, Prezydent m. st. Warszawa, Pan Rafał Trzaskowski, Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich oraz Polski Komitet Paraolimpijski.

Patroni medialni wydarzenia: Radio Eska, Eska TV, W Punkt o Zdrowiu, The Point, Rodzina Zdrowia, Oh Me, polski-sport.pl, Sportowa Rodzina, Fit.pl, Asystent Trenera, StressFree.pl, Poradnik Zdrowie, Tygodnik Przegląd. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji – www.narodowydziensportu.pl
Opublikowano w: Archiwum wydarzeń

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.