konkurs link

newsletter

  • 21.1.2022, Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
 

Taniec? Naturalnie, od najmłodszych lat!

Taniec? Naturalnie, od najmłodszych lat!
Każdy z nas rodzi się z naturalnym poczuciem rytmu, które jest niezwykle pomocne chociażby w rozwijaniu tanecznych talentów. Razem z Egurrola Dance Studio podpowiadamy, kiedy dzieci mogą zacząć uczęszczać na zajęcia, aby w pełni wykorzystać drzemiące w nich możliwości.
Nawet najmłodsze dzieci, które jeszcze nie opanowały umiejętności chodzenia, potrafią się poruszać w takt muzyki. Decyzja o tym, kiedy zapisać dziecko na zajęcia taneczne, jest kwestią indywidualną rodziców, którzy najlepiej znają potrzeby swojej pociechy. Nie warto jednak z tym zwlekać. 
 
Naukowcy udowodnili, że każdy rodzi się z naturalnym poczuciem rytmu. Często jesteśmy zafascynowani, jak maluszki potrafią się poruszać w takt muzyki, a później brak nam czasu i uwagi, żeby dopilnować, by nie zgubiły tej naturalnej umiejętności i nie idziemy z nimi do szkoły tańca. Później jest już trudniej, łapiemy coraz więcej ograniczeń i trzeba wszystko budować od początku – mówi Agustin Egurrola, założyciel największej i najnowocześniejszej szkoły tańca w Polsce. 
 
Pierwsze kroki 

Salę taneczną można odwiedzić już z rocznym maluchem, wybierając zajęcia Baby’s Academy by Egurrola przygotowane z myślą o świadomych rodzicach i ich pociechach. Dzieci spędzając czas w ich towarzystwie rozwijają kreatywność, wyobraźnię oraz poszerzają wiedzę. Podczas wspaniałej zabawy budują silną więź z mamą i tatą. Jednocześnie jest to doskonała forma poznawania przez dzieci otaczającego je świata i nauki spędzania czasu w gronie rówieśników. Instruktorami zajęć są wykwalifikowani pedagodzy, którzy dzięki wieloletniej praktyce zawodowej zyskali ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i rozumieją ich potrzeby. Baby’s Academy by Egurrola to idealne przygotowanie do pierwszych samodzielnych lekcji tańca. 
 
W kierunku marzeń 

Taniec to magiczna i wyjątkowa forma ruchu, która pozwala spełniać marzenia. Dziewczynki mogą zamienić się w baletnice a chłopcy w swoich muzycznych idoli. Najmłodsi tancerze w Egurrola Dance Studio to 3-latki, które przychodzą na zabawy z tańcem i muzyką. Wprowadzają one dzieci w magiczny świat tańca i pozytywnie wpływają nie tylko na ich rozwój fizyczny, ale też umysłowy.

Udział w zajęciach kształtuje w dzieciach pozytywne cechy charakteru, takie jak systematyczność oraz wytrwałość, a częsty kontakt z koleżankami i kolegami z grupy pomaga przełamać nieśmiałość i uczy budowania relacji z innymi ludźmi. 
Zajęcia taneczne dla nieco starszych dzieci są świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także na znalezienie nowej pasji. Regularne uczestnictwo w lekcjach tańca daje możliwość dołączenia  do grona najlepszych młodych tancerzy w Polsce. W Egurrola Dance Studio mogą oni brać udział w pokazach i turniejach tanecznych, a także spełniać swoje marzenia o zajmowaniu najwyższych stopni na podium, zdobywać puchary i medale. Castingi do zespołów oraz nabory do grup odbywają się regularnie w każdej szkole Egurrola Dance Studio.
 
Egurrola Dance Studio
 
Ucząc się tańca poznajemy swoje słabości, ograniczenia i musimy stawić im czoło. Taniec jest też taką formą aktywności, która oczywiście rozwija naszą sprawność, gibkość, wdzięk, ale ma jednocześnie ogromne znaczenie w całościowym psychofizycznym rozwoju człowieka. Dla dzieci to wręcz kluczowe, żeby ćwiczyły. Dlatego Egurrola Dance Studio stoi otworem dla dzieci i młodych ludzi, żeby pomóc im odnosić sukcesy i w tańcu, i w życiu. Uczymy pozytywnej motywacji, determinacji, pokazujemy, że nie ma drogi na skróty - dodaje Agustin Egurrola
 
Wszystkie zajęcia w Egurrola Dance Studio są dostosowane do konkretnej kategorii wiekowej i możliwości psychoruchowych dzieci, które mogą wybierać spośród zajęć m.in. tańca nowoczesnego, tańca jazzowego, hip hopu, tańca klasycznego i wielu innych. Poza zajęciami regularnymi Egurrola Dance Studio organizuje także: warsztaty taneczne, zimowe i letnie obozy taneczne, roztańczone urodziny, półkolonie i inne aktywności związane z tańcem.
 
Więcej informacji: egurrola.com oraz babysacademy.pl
 
Opublikowano w: Taniec

Czytaj także

Szkoła baletowa to nie „Taniec z gwiazdami”!

Taniec to sztuka nierozerwalnie związana z życiem ludzkim. Najważniejszymi składnikami tańca są przecież ruch i rytm – zjawiska będące także częścią człowieczej natury. Nasze ciało jest ciągle w ruchu i nawet najmniejsze dzieci nieświadomie zaczynają „tańczyć”, wykonując różne, mniej lub bardziej skoordynowane ruchy. 

"Pierwsze kroki w baletkach"

Z myślą o najmłodszych entuzjastach baletu oraz tych, którzy jeszcze wahają się z podjęciem decyzji o rozpoczęciu nauki tańca klasycznego, Studio Blok przygotowało książkę, która wzmocni ich apetyt na balet.

Trening seniora

Niezależnie od wieku, osoba aktywna to jednocześnie osoba zdrowsza, sprawniejsza i szczęśliwsza. O swoje ciało powinni dbać nie tylko młodzi, ale w szczególności osoby po 50. roku życia. To wówczas pojawiają się pierwsze bóle kręgosłupa i stawów. Oferty szkół tańca oraz klubów fitness są niezwykle różnorodne – warto wybrać ćwiczenia dla siebie. 

Taniec rozwija

Dla człowieka taniec był, jest i zawsze będzie formą aktywności, sposobem przeżywania i przekazywania emocji oraz fizycznego i duchowego wyżycia się. Nawet u najmniejszych dzieci można zaobserwować rytmiczne ,,podrygiwanie” w rytm muzyki.

Taniec dobry na wszystko

Czy warto żeby moje dziecko chodziło na zajęcia z tańca? Kiedy jest najlepszy moment, aby rozpocząć naukę? – te pytania często pojawiają się w głowach rodziców.  Nauczyciele tańca sugerują, aby zacząć jak najwcześniej, co rozumie się jako skończenie 3 lat.  

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.