konkurs link

newsletter

  • 28.1.2021, Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
 
 

Pływanie - ciekawa forma spędzania czasu z rodziną

Pływanie - ciekawa forma spędzania czasu z rodziną
„Jedną z bardzo ważnych umiejętności, których chciałbym nauczyć swoje dziecko, jest pływanie.” To wypowiedź ojca kilkuletniej dziewczynki. Obecnie, gdy kończy się wakacyjny okres, niektórzy z nas wspominają już tegoroczny wypoczynek, inni się do niego przygotowują, a jeszcze inni może właśnie z niego korzystają. Jedno jest pewne – większość z nas planując, wakacje wybiera miejsca nad wodą. Morze, jeziora, baseny – to tam najczęściej wybieramy się całą rodziną na wakacje.
Początkowy cytat jest więc bardzo trafny – warto zadbać o to, aby nasze dzieci już od najmłodszych lat czuły się pewnie w wodzie i umiały pływać. W sytuacji, kiedy pojadą na samodzielne wakacje (na kolonie lub na obóz) będą czuły się pewnie i bezpiecznie, nawet wtedy, gdy rodziców nie będzie w pobliżu.
 
Pozytywnych aspektów pływania jest bardzo wiele. Po pierwsze pływanie to sport, który angażuje większość mięśni. Regularne pływanie zwiększa także wydolność organizmu. Wszystko to odbywa się w odciążeniu stawów. Ruch w wodzie sprzyja właściwemu rozwojowi dzieci. Zajęcia są czymś wyjątkowym, w przeciwieństwie do np. jazdy na rowerze i innych sportów uprawianych w otoczeniu, które doskonale znamy, ponieważ poruszamy się w nim na co dzień. W związku z tym wyjście na basen i przebywanie w otoczeniu wodnym może kojarzyć się najmłodszym z ciekawym wyzwaniem i atrakcyjną przygodą.
 
HumanSport
 
Właściwe ruchy pływackie bardzo trudno jest wykształcić bez pomocy profesjonalnego trenera. Dlatego warto zapisać dziecko na zajęcia z pływania, gdzie od najmłodszych lat będzie mogło trenować tę dyscyplinę wyrabiając prawidłowe nawyki ruchowe. Czasami rodzice mogą mieć problem z tym, aby oswoić dziecko z wodą i przekonać je do tego, że to ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Wówczas również warto skorzystać z pomocy i zapisać dziecko do szkółki pływackiej, gdzie często przez zabawę zachęca się dzieci i młodzież do pływania.
 
Human Sport
 
Wspólny czas na pływalni (czy jest to czas spędzony z rodziną, czy z grupą zajęciową) jest wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, ale nie tylko. Podczas zabaw w wodzie można w ciekawy sposób uczyć dziecko zaufania do rodziców (czy innych dorosłych), współzależności oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka. Czas spędzony w ten sposób sprzyja budowaniu zdrowych relacji międzyludzkich w rodzinie czy też wśród znajomych i kolegów.
 
Warto więc jako jedną z opcji spędzania wspólnego czasu w rodzinie wybrać pływanie. W wodzie zwykle czujemy się dobrze, możemy się uspokoić, odreagować napięcia i stresy codziennego dnia, a przy tym zapewnić dużo dobrej zabawy naszym pociechom.
 
Tekst: HumanSport
Zdjęcia: Kinga Herok
 
 
Opublikowano w: Sporty wodne

Czytaj także

Wkrą do Narwi, czyli kajakiem po Mazowszu

Od kiedy jakiś czas temu wybraliśmy się na kajaki na Rawkę, zdarzyło nam się już kilka razy wiosłować po rzekach Mazowsza. Sierpniowy długi weekend postanowiliśmy spędzić na poznawaniu kolejnej rzeki – Wkry, a przy okazji zahaczyliśmy też o Narew.

Podwodna przygoda nie tylko dla dzieci

Czy chcielibyście poczuć to, co czuje astronauta, unosząc się w kosmosie w stanie nieważkości? Czy wiecie, że pod wodą można jeść czekoladę, kichać i grać w kółko i krzyżyk? Nurkowanie pozwala na odkrycie zupełnie nieznanych dotąd odczuć i przeżyć, których nie znajdziemy w żadnej aktywności nad wodą. Byłoby błędem nie spróbować, jak się czujemy tam, pod lśniącą taflą wody.

XIV Regaty o Puchar Prezydenta Krakowa zakończone

Dwa dni weekendu przeznaczone na zawody (5-6 października br.) upłynęły w wesołej atmosferze. W sobotę komisja sędziowska wykazała się intuicją i ostatecznie rozegrała trzy wyścigi przy sprzyjających warunkach pogodowych. I tyle było wiatru w tych regatach.

Kajakiem po Rawce

Niedaleko Warszawy, między Skierniewicami a Żyrardowem, można zaznać niemal górskiej przygody kajakowej. Rawka to jedna z najciekawszych rzek nizinnych w Polsce, na której znajdują się i odcinki dla doświadczonych kajakarzy, i dla rodzin z małymi dziećmi.

Dzika rzeka na obrzeżach miasta – kajakiem po Jeziorce

Przez grubo ponad 30 lat życia w Warszawie nie mieliśmy pojęcia o istnieniu w pobliżu rzeki Jeziorki. Dopiero niedawno, zupełnie przez przypadek, odkryliśmy ją i od razu zapragnęliśmy pokonać kajakami. Wiosenna wysoka woda pokrzyżowała nasze plany dwukrotnie i dopiero pod koniec sierpnia udało się je zrealizować.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.