konkurs link

newsletter

  • 10.8.2020, Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
 
 

Pływanie - ciekawa forma spędzania czasu z rodziną

Pływanie - ciekawa forma spędzania czasu z rodziną
„Jedną z bardzo ważnych umiejętności, których chciałbym nauczyć swoje dziecko, jest pływanie.” To wypowiedź ojca kilkuletniej dziewczynki. Obecnie, gdy kończy się wakacyjny okres, niektórzy z nas wspominają już tegoroczny wypoczynek, inni się do niego przygotowują, a jeszcze inni może właśnie z niego korzystają. Jedno jest pewne – większość z nas planując, wakacje wybiera miejsca nad wodą. Morze, jeziora, baseny – to tam najczęściej wybieramy się całą rodziną na wakacje.
Początkowy cytat jest więc bardzo trafny – warto zadbać o to, aby nasze dzieci już od najmłodszych lat czuły się pewnie w wodzie i umiały pływać. W sytuacji, kiedy pojadą na samodzielne wakacje (na kolonie lub na obóz) będą czuły się pewnie i bezpiecznie, nawet wtedy, gdy rodziców nie będzie w pobliżu.
 
Pozytywnych aspektów pływania jest bardzo wiele. Po pierwsze pływanie to sport, który angażuje większość mięśni. Regularne pływanie zwiększa także wydolność organizmu. Wszystko to odbywa się w odciążeniu stawów. Ruch w wodzie sprzyja właściwemu rozwojowi dzieci. Zajęcia są czymś wyjątkowym, w przeciwieństwie do np. jazdy na rowerze i innych sportów uprawianych w otoczeniu, które doskonale znamy, ponieważ poruszamy się w nim na co dzień. W związku z tym wyjście na basen i przebywanie w otoczeniu wodnym może kojarzyć się najmłodszym z ciekawym wyzwaniem i atrakcyjną przygodą.
 
HumanSport
 
Właściwe ruchy pływackie bardzo trudno jest wykształcić bez pomocy profesjonalnego trenera. Dlatego warto zapisać dziecko na zajęcia z pływania, gdzie od najmłodszych lat będzie mogło trenować tę dyscyplinę wyrabiając prawidłowe nawyki ruchowe. Czasami rodzice mogą mieć problem z tym, aby oswoić dziecko z wodą i przekonać je do tego, że to ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Wówczas również warto skorzystać z pomocy i zapisać dziecko do szkółki pływackiej, gdzie często przez zabawę zachęca się dzieci i młodzież do pływania.
 
Human Sport
 
Wspólny czas na pływalni (czy jest to czas spędzony z rodziną, czy z grupą zajęciową) jest wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, ale nie tylko. Podczas zabaw w wodzie można w ciekawy sposób uczyć dziecko zaufania do rodziców (czy innych dorosłych), współzależności oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka. Czas spędzony w ten sposób sprzyja budowaniu zdrowych relacji międzyludzkich w rodzinie czy też wśród znajomych i kolegów.
 
Warto więc jako jedną z opcji spędzania wspólnego czasu w rodzinie wybrać pływanie. W wodzie zwykle czujemy się dobrze, możemy się uspokoić, odreagować napięcia i stresy codziennego dnia, a przy tym zapewnić dużo dobrej zabawy naszym pociechom.
 
Tekst: HumanSport
Zdjęcia: Kinga Herok
 
 
Opublikowano w: Sporty wodne

Czytaj także

Nurkowe ABC, czyli czym to się je

W dzisiejszym świecie, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani i kryzys zagląda do portfeli, często przy wyborze zajęć kusi nas, żeby kierować się kryteriami: „ma być tanio” i „ma być blisko”. Ale zrobilibyśmy ogromny błąd, wybierając szkołę nurkowania w taki właśnie sposób.

Świder - spływ dziką rzeką pod Warszawą

Jeśli ktoś sądził, że w pobliżu Warszawy (naprawdę blisko) nie ma ciekawych rzek, na których można zorganizować rodzinny spływ, to się grubo mylił. Po odkrywaniu Jeziorki w okolicach Piaseczna (przeczytaj relację), przyszła kolej na rzekę Świder. W pewną wiosenną sobotę, po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji, niemal pięćdziesięcioosobową grupą (połowa rodzice, połowa dzieci), wyruszyliśmy na trasę,  która nieco nas zaskoczyła.

Ciepło w wodzie, czyli neoprenowe pianki dla dzieci

Podstawowym elementem bagażu podczas wakacyjnych wyjazdów są akcesoria kąpielowe. Zabawy w wodzie – basenie, jeziorze czy morzu – to marzenie każdego dziecka i wyzwanie dla rodziców, którzy muszą ochronić malucha przed słońcem czy zmarznięciem w wodzie. Neoprenowe pianki dla dzieci są odpowiedzią na kilka nieprzyjemności, które mogą spotkać nasze dziecko podczas wodnych szaleństw. Artykuł ten prezentuje wybrane rodzaje neoprenowych pianek dla dzieci Splash About.

Kajakowanie z dziećmi w dolinie Wkry

Sobota, 9 rano, piękna pogoda, dzieci budzą mnie pytaniem: „co dziś robimy?” A ja marzę o relaksie i integracji z 3 dzieci…. Mazury za daleko… jedyna rozsądna myśl ma 4 słowa: aktywny wypoczynek blisko Warszawy. By nie tracić czasu na dojazd, wybieram Przystań Kajakową KAJA w Sobieskach nad Wkrą. Łatwy dojazd trasą gdańską w kierunku Płońska, po 75 km już jestem na miejscu. Pierwszy oddech świeżego powietrza – cudownie!

Pływanie dla każdego - Swim for Life

Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej, odpowiednia dla osób w każdym wieku. Poprawia nie tylko kondycję fizyczną, lecz również jest świetnym lekarstwem na stres. W przypadku dzieci jest ono wskazane, gdyż pomaga w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała, szczególnie w okresie dojrzewania.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.