konkurs link

newsletter

  • 27.10.2021, Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego
 
 

Ciepło w wodzie, czyli neoprenowe pianki dla dzieci

Pianki Splash About Pianki Splash About fot. Splash About

Podstawowym elementem bagażu podczas wakacyjnych wyjazdów są akcesoria kąpielowe. Zabawy w wodzie – basenie, jeziorze czy morzu – to marzenie każdego dziecka i wyzwanie dla rodziców, którzy muszą ochronić malucha przed słońcem czy zmarznięciem w wodzie. Neoprenowe pianki dla dzieci są odpowiedzią na kilka nieprzyjemności, które mogą spotkać nasze dziecko podczas wodnych szaleństw. Artykuł ten prezentuje wybrane rodzaje neoprenowych pianek dla dzieci Splash About.

O co chodzi z tym neoprenem?

Pianki dla dzieci wykonane są z neoprenu, z którego wykonane są kombinezony nurkowe czy stroje ochronne do uprawiania sportów wodnych. Materiał ten zapewnia wysoki poziom ochrony termicznej, nie przepuszcza także promieniowania UV, a po wyjściu z wody chroni przed wiatrem i piachem. Neopren w piankach dla dzieci ma zazwyczaj grubość od 1 do 3 mm.

Coś dla mniejszych…

Pianki neoprenowe dla młodszych dzieci posiadają różne funkcjonalności, by zaspokoić różne potrzeby dziecka i rodziców. Dla zmarzluchów polecane są pianki z rękawkami i nogawkami, które pokrywają większą część powierzchni ciała dziecka. Taką pianką jest np. pianka Baby Snug. Posiada ona z tyłu szeroki, solidny i długi rzep, dzięki któremu możemy sprawnie ubrać dziecko w piankę. Dodatkowo pianka ta posiada wbudowaną pieluchę neoprenową ze ściągaczami na nogach oraz w pasie, która pomaga w zatrzymaniu wszelkich nieczystości.
 

Pianka Baby Snug Splash About

Pianka Baby Snug Splash About


Jeśli jeszcze bardziej chcemy ułatwić sobie przebieranie, powinniśmy wybrać piankę Baby Wrap – jak sama nazwa sugeruje, jej konstrukcja pozwala na szybkie „zawinięcie” pianki wokół dziecka. Piankę możemy rozłożyć na płasko, położyć na niej malucha i zawinąć neoprenowy materiał na brzuszek oraz na ramiona. Znów, mocne rzepy ułatwią szybkie zapięcie pianki i pozwolą na łatwą regulację jej wielkości w miarę wzrostu dziecka. Pod pianką z kolei możemy spokojnie umieścić tradycyjną pieluchę na basen lub wielorazową pieluszkę bawełnianą typu Nappy Wrap.


Pianka Baby Wrap Splash About 
Pianka Baby Wrap Splash About


Ważną informacją dla rodziców mniejszych pływaków jest to, że w piance dziecko łatwiej jest przytrzymywać w wodzie. Nie będzie ono wyślizgiwało nam się z rąk, przez co i my, i dziecko będziemy spokojniejsi. Ponadto wymienione wyżej pianki występują w rozmiarach dostosowanych już dla noworodków!

… i większych pływaków

Dla dzieci powyżej jednego roku pianki mogą mieć już bardziej klasyczny wygląd, zbliżony do pianek dla dorosłych. I tak pianka Combie ma formę jednoczęściowego kombinezonu z grubszej warstwy neoprenu, z nogawkami, bez długich ramion. Piankę wkładamy przez nogi i zapinamy mocnym rzepem na ramionach.

Pianka Combie Splash About
Pianka Combie Splash About


Trochę lżejszą wersją jest pianka UV Combie, która doskonale sprawdzi się w cieplejszych klimatach. Jest ona wykonana z cieńszej warstwy neoprenu. Dodatkowo pasy po bokach pianki, rękawy oraz kołnierzyk na szyi wykonane zostały z tkaniny z filtrem UV 50+, testowanej przez zachodnie instytuty badawcze pod kątem skuteczności w blokowaniu promieniowania UV. Neopren, izolujący termicznie, został tutaj połączony z lżejszym materiałem z filtrem UV, dzięki czemu dziecko może w komfortowych warunkach bawić się np. na plaży, wbiegać i wybiegać z wody – neopren ochroni przed szybkim zmarznięciem w wodzie lub na wietrze, blokuje dostęp promieni słonecznych, a lżejszy materiał z filtrem zapewni odpowiedni przewiew i ochroni najbardziej narażone na poparzenia części ciała (kark, ramiona). Tę piankę również wkładamy przez nogi, jak spodnie, a zapinamy podłużnym rzepem na plecach.

Pianka UV Combie Splash About
Pianka UV Combie Splash About
 

Innym rozwiązaniem jest neoprenowa kamizelka i spodenki. Tutaj duża powierzchnia ciała dziecka jest pokryta neoprenem, co zapewnia wysoki poziom ochrony termicznej. Kamizelka jest zapinana szerokim, solidnym suwakiem, ułatwiającym zakładanie. Opisane pianki dla większych dzieci występują w rozmiarach od roku do sześciu lat.

 Kamizelka i spodenki Splash About
Kamizelka i spodenki Splash About
 

Podsumowanie: Po co nam pianki neoprenowe dla dzieci?

  • Chronią przed zmarznięciem w wodzie.
  • Chronią przed promieniowaniem UV.
  • Chronią przed piachem i wiatrem.
  • Zapewniają pewniejszy chwyt dziecka w wodzie (mniejsze dzieci).
  • Pomagają mniejszym dzieciom w oswojeniu się z wodą i zwiększają poziom poczucia bezpieczeństwa (mniejsze dzieci).
  • Zapobiegają spłukiwaniu kremów ochronnych.
  • Dzieci wyglądają w nich odjazdowo.


Beata Morawska, Splash About Polska

Opublikowano w: Sporty wodne

Czytaj także

Z wiatrem w żaglach przez życie – projekt fundacji Ekologia i Żagle

Stowarzyszenie "Ekologia i Żagle" z Krakowa rozpoczyna realizację projektu pod nazwą "Z wiatrem w żaglach przez życie - Aktywna turystyka nad Bagrami dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich".

XIV Regaty o Puchar Prezydenta Krakowa zakończone

Dwa dni weekendu przeznaczone na zawody (5-6 października br.) upłynęły w wesołej atmosferze. W sobotę komisja sędziowska wykazała się intuicją i ostatecznie rozegrała trzy wyścigi przy sprzyjających warunkach pogodowych. I tyle było wiatru w tych regatach.

Pływanie dla każdego - Swim for Life

Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej, odpowiednia dla osób w każdym wieku. Poprawia nie tylko kondycję fizyczną, lecz również jest świetnym lekarstwem na stres. W przypadku dzieci jest ono wskazane, gdyż pomaga w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała, szczególnie w okresie dojrzewania.

Pływanie - sport dla wszystkich

Pływanie to dyscyplina sportu, która ma wiele oblicz - od zabawy i rozrywki na basenie, przez pływanie w celach rehabilitacyjnych, aż do pływania wyczynowego, związanego z rywalizacją w każdej grupie wiekowej. Pływać można przez cały rok, w czasie wakacji na świeżym powietrzu w morzu i jeziorach, zimą na krytych pływalniach oraz w aqua parkach. Pływanie może być świetną formą integracji rodzinnej.

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży

Wakacyjne Spotkania Kajakowe Młodzieży to tradycyjna już propozycja Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa dla najmłodszych. Dotychczas odbyło się pięć edycji spotkań, wszystkie bardzo pozytywnie ocenione nie tylko przez uczestników, ale także Sanepid i Kuratorium Oświaty. Obóz dedykowany jest lubiącym aktywny wypoczynek, nowe wyzwania i dobrą, zespołową zabawę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.