konkurs link

newsletter

  • 28.10.2021, Imieniny obchodzą: Judyty, Szymona, Tadeusza
 
 

Palmy pod Warszawą, czyli pierwszy w Polsce Park linowy pod palmami

Park linowy Pod palmami Park linowy Pod palmami for. z archiwum Parku linowego Pod palmami

Dotychczas parki linowe kojarzyły się przede wszystkim z terenami leśnymi, jak na przykład te w Powsinie, Zakopanem czy Krynicy Morskiej. Jednak nie tak dawno powstało w pobliżu Warszawy jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie przeszkody pokonuje się... pod palmami. Na ten oryginalny pomysł wpadli założyciele pierwszego w Polsce Parku linowego Pod palmami, zlokalizowanego w pobliżu Góry Kalwarii, ok. 20 km od stolicy.

Obecnie coraz częściej szukamy miejsc, gdzie całą rodziną lub w gronie przyjaciół możemy spędzić czas aktywnie, ciekawie, zdobywając nowe umiejętności, najchętniej na świeżym powietrzu. Idea parku linowego świetnie odpowiada na te potrzeby.

Rozwój segmentu parków linowych związany jest z chęcią zapewnienia użytkownikom  atrakcji, jakich dostarcza wspinaczka górska, bezkonieczności wyjazdu w góry. Parki linowe powstają głównie w pobliżu dużych miast, miejscowości turystycznych, miejsc często odwiedzanych, są doskonałą formą rozrywki dla całej rodziny. 

Wszystkie parki linowe, bez względu na rodzaj, muszą zapewniać potencjalnym użytkownikom odpowiedni poziom doznań - zapewniają nie tylko wysiłek fizyczny, ale również dawkę adrenaliny, gdyż użytkownicy przebywają na sporej wysokości, wyposażeni jedynie w prosty  sprzęt alpinistyczny.
 
Często na tych samych drzewach/słupach zawiesza się kilka tras na różnych wysokościach. Trasy najtrudniejsze znajdują się na najwyższym poziomie, nawet kilkanaście metrów nad ziemią. Przejście takiej trasy wymaga dość dużej sprawności oraz wytrzymałości i powoduje zmęczenie odpowiadające solidnemu treningowi na siłowni, nie jest to jednak rozrywka polecana dla początkujących.
 
W dobrze zaplanowanym parku znajdują się atrakcje dla użytkowników o bardzo zróżnicowanym poziomie sprawności - w tym dla początkujących i dla dzieci. To właśnie pozwala realizować ideę wypoczynku rodzinnego.

Nie do przecenienia jest również dodatkowy efekt wspinaczki w parku linowym, jakim jest wzrost wiary we własne możliwości, szczególnie cenny u dzieci oraz silne działanie integrujące.
 
Park jest też świetnym miejscem na zorganizowanie oryginalnej imprezy na wieczór panieński lub kawalerski, albo urodzin dla dziecka.

W Parku Pod palmami na dzieci, dorosłych i osoby starsze; wysportowanych, łaknących adrenaliny, jak i tych, którzy chcą się po prostu zrelaksować, czekają 3 trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Najwyższa przeszkoda jest na wysokości 12 metrów nad ziemią, a najdłuższa tyrolka ciągnie się 120 metrów.

TRASA BANANOWA - niska (wysokość 1,5m), dla dzieci od 130 cm.
Znajduje się na niej 13 atrakcji np.: kładki, platformy, siatka pionowa, palisada, dwie tyrolki, most dwu i trzylinowy, surfer, tunel siatkowy i wiele innych.
 
 
Park linowy Pod palmami trasa Bananowa
 
TRASA KOKOSOWA - średnia (wysokość od 5 do 7 m), od 150 cm, 240 m długości, 20 atrakcji np.: pal buszmena, most dwu- i trzylinowy, koala, skok indiański, makarony, wagi, belki wiszące, platformy, tyrolka o długości 50 m i wiele innych.
 
Park linowy Pod palmami trasa kokosowa
 
TRASA DAKTYLOWA - wysoka o dużym stopniu trudności, (wysokość od 8 do 10 m) - od 150 cm, 290 m długości, 25 atrakcji takich jak: pal buszmena, wielokrotne, huśtawki, trapezy równoległe, strzemiona, jeden z najwyższych na Mazowszu skok tarzana, kołki, koala, belki V, wagi, zjazd tyrolski 120 m i wiele innych.
 
 
Park linowy Pod palmami trasa daktylowa
 
Odwiedzając Park linowy Pod palmami można wykupić pojedyncze przejścia lub zaopatrzyć się w karnet rodzinny dzienny lub karnet grupowy, które umożliwiają nielimitowany dostęp do parku, co jest zdecydowanie bardziej opłacalne, szczególnie jeśli ktoś lubi sprawdzić się na łatwiejszej i trudniejszej trasie, a dzieci mają niespożytą energię (cennik).

W Pęcławiu można spędzić cały dzień, korzystając z baru, kawiarni i restauracji lub samodzielnie przyrządzając posiłek na grilu, można też przyjechać na weekend, przenocować w ośrodku (pokoje z łazienką) i odwiedzić SPA.

W odległości kilku kilometrów od Parku linowego Pod palmami znajduje się Zamek w Czersku, który warto przy okazji odwiedzić. W lecie można obejrzeć w nim Wystawę Machin Oblężniczych, od czasu do czasu odbywają się też imprezy rycerskie.

(opr. Ewa  Świerżewska)


Park linowy Pod palmami

 
Park linowy Pod Palmami
Pęcław 16A
Zobacz na mapie
Rezerwacja - tel. 22 727 11 04, 603 993 323
 
Godziny otwarcia:
7 dni w tygodniu
pon.-pt. od 11.00 do 19.00
sob.-niedz. i święta od 10.00 do 19.00   
Opublikowano w: Inne

Czytaj także

A czy ty chodzisz prawidłowo? - Regatta wspiera właściwą technikę Nordic Walking

W lasach, parkach, na ulicy – osoby wędrujące z kijami w ręce spotkamy wszędzie. Nordic walking uprawiają młode dziewczyny, które chcą schudnąć, starsi, którym lekarz zalecił ruch na świeżym powietrzu oraz sportowcy startujący w zawodach na poziomie mistrzowskim. W działaniach edukacyjnych na rzecz szerzenia kultury nordic walking Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking wspiera marka Regatta.

Dziecięce odbieranie świata - joga

Wyobraźnia jest ogromnym darem, o którym dorośli często zapominają. Od nas zależy rozwój naszych dzieci. Możemy stymulować dziecięcą ciekawość świata poprzez wspólne ćwiczenie jogi, muzykoterapię, rysowanie, pantomimę...

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

Wiosna to czas, gdzie przyroda budzi się do życia. Drzewa i kwiaty rozkwitają, a ptaki wracają z ciepłych krajów. Ciepła pogoda zachęca nas do spacerów, które możemy urozmaicić jazdą na hulajnodze.

Jak rozpocząć przygodę z badmintonem

Badminton jest jedną z najbardziej wszechstronnie rozwijających dyscyplin sportu. Podczas treningów kształtujemy wiele cech motorycznych, co automatycznie powoduje, iż trening jest bardzo urozmaicony. Urozmaicenie = brak nudy! A to w oczywisty sposób powoduje, że dzieci, które spróbowały badmintona, szybko połykają „bakcyla” tego sportu.

Dla ciała i ducha – recenzja książki "Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli"

Joanna Jakubik-Hajdukiewicz w niezbyt obszernej książce pt. „Joga dla dzieci. Poradnik dla rodziców i nauczycieli” przedstawiła metody pracy z dziećmi za pomocą jogi, zestaw podstawowych asan (pozycji), elementy urozmaicające zajęcia oraz korzyści płynące z ćwiczenia jogi przez dzieci, zarówno w sferze ciała, jak i psychiki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.