Do meczu każda drużyna może wystawić maksymalnie 14 zawodników. W tym samym momencie w grze jest po 5 osób z każdej drużyny. Dwie ścigają się, zdobywając punkty za zdublowanie każdego zawodnika. Pozostałe starają się przeszkodzić przeciwnikom w wyścigu i pomóc swoim zdobywać punkty.
Warsaw hellcats jest drugą drużyną w Polsce, a pierwszą w Warszawie. Obecnie działa jako Stowarzyszenie Warsaw Hellcats Roller Girls. Każdy może dołączyć do drużyny - w zależności od predyspozycji, w Roller Derby można odnaleźć swoje miejsce czy to jako zawodnik, czy jako sędzia. Można zostać sędzią bez wrotek i wówczas nie trzeba nawet jeździć na 8 kółkach. Są jednak ograniczenia wiekowe dla zawodników - trzeba być pełnoletnim.
Każda zawodniczka musi być przygotowana na systematyczną pracę, przede wszystkim na treningach. Najwięcej osiąga się właśnie dzięki regularnemu trenowaniu. Czasem zdarzają się kontuzje, ze względu na to, że jest to sport kontaktowy, dodatkowo na wrotkach, jednak nie zdarza się to bardzo często, a dobra rozgrzewka i regularne treningi zmniejszają ryzyko takich wypadków.
Roller Derby istnieje w Polsce już 3 lata, więc wiele osób kojarzy ten sport. Cały czas drużyna spotyka się z mocnym zdziwieniem otoczenia, podobnie jak z pytaniami o piłkę i bramki, których w Roller Derby nie ma.
Roller Derby stanowi świetną rozrywkę dla całej rodziny!