konkurs link

newsletter

  • 31.5.2020, Imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila
 
 

Dziewczyny grają w nogę!

Dziewczyny grają w nogę!

Uczniowski Klub Sportowy Ząbkovia Ząbki został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Wołominie w dniu 26 czerwca 2009 roku, a we wrześniu, pod okiem trenera Jarosława Dobrowolskiego - pomysłodawcy i założyciela Klubu, rozpoczęło treningi 15 dziewczynek w wieku 9 – 10 lat. 

Już w pierwszym roku działalności młode zawodniczki odniosły znaczące sukcesy sportowe: wywalczyły Mistrzostwo Mazowsza w XV Turnieju im. Marka Wielgusa Orange CUP (Mistrzostwa Polski do lat 11) i zajęły I miejsce w Finale B Turnieju Ogólnopolskiego oraz uplasowały się tuż za podium (na IV miejscu) w Finale Ogólnopolskim I Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

 

orange cup miniat2

 

Tusk miniat2

 

 

Po trzech latach liczba zawodniczek (w wieku 7 – 15 lat) wzrosła do 90, a szkoleniem zajmuje się czterech trenerów. W maju 2012 roku Klub odniósł sukces na Międzynarodowym Turnieju GIRLS CUP MALENTE w Niemczech, gdzie drużyna w kategorii G-13 okazała się rewelacją rozgrywek - nie przegrywając żadnego meczu i nie tracąc żadnej bramki wywalczyła I miejsce, a w kategorii G – 15  miejsce III.


Nasze zawodniczki uczestniczą w licznych turniejach i rozgrywkach na terenie całego kraju. Dwie drużyny UKS Ząbkovia Ząbki rywalizują także (z drużynami chłopięcymi) w rozgrywkach Ligi Młodzików i Ligi Orlików organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Nasze dziewczęta otrzymują powołania do gry w kadrach Mazowsza U-15 i U-13 (mają już na swoim koncie Wicemistrzostwo Polski oraz brązowe medale Mistrzostw Polski).


Obecnie dziewczęta trenują w trzech grupach wiekowych. W sezonie wiosenno – letnim treningi odbywają się na boisku Orlik przy ul. Batorego 11 w Ząbkach. Na sezon jesienno-zimowy przenosimy się do hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkach przy ul. Kościelnej 2. W Klubie poza zawodniczkami zamieszkałymi na terenie Miasta Ząbki trenują także dziewczęta z innych miejscowości z terenu Powiatu Wołomińskiego (z Zielonki i Marek) oraz z terenu innych powiatów (mamy zawodniczki z Warszawy, Ostrówka i Mińska  Mazowieckiego).

 

Przyjmujemy wszystkie dziewczynki, którą chcą trenować piłkę nożną nie stosując wstępnej selekcji – dajemy możliwość, aby ostateczna decyzja o pozostaniu w Klubie zapadła po kilku treningach. Zależy nam, aby w Ząbkovii panowała dobra atmosfera, aby sukcesy sportowe (które niewątpliwie są bardzo ważne) nie przysłoniły tego, co najważniejsze – radości z uprawiania sportu, który nie powinien być tylko formą rywalizacji ale przede wszystkim doskonałą zabawą i świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. Zwracamy uwagę, aby treningi nie były dla dzieci przykrym obowiązkiem, ale prawdziwą przyjemnością. Dlatego dziewczęta (niezależnie od stopnia zaawansowania) trenują w swoich grupach wiekowych. System taki zmusza do dodatkowego wysiłku naszych trenerów, ale przynosi doskonałe efekty: nasze zawodniczki po prostu się lubią, nie ma u nas niezdrowej rywalizacji. Ważnym celem jest też nauczenie dzieci przeżywania porażek oraz wyciąganie z nich pozytywnych wniosków. Bardzo zależy nam na miłej, rodzinnej atmosferze i włączeniu do współpracy rodziców, dlatego tradycją stały się mecze Zawodniczki contra Rodzice i Kibice (często z udziałem przedstawicieli Władz Miasta Ząbki) rozgrywane na początku i na końcu roku szkolnego.


Rodzinny nastrój towarzyszy także spotkaniom wigilijnym z udziałem zawodniczek, trenerów i rodziców. One także weszły już do tradycji klubu, podobnie jak wspólne wyjścia na lody czy pizzę dla uczczenia sukcesów, których nie brakuje i, mamy nadzieję, nie zabraknie w dalszej działalności UKS Ząbkovia Ząbki.

 

Z uwagi na fakt, iż celem długofalowym szkolenia w Klubie jest stworzenie kobiecej drużyny seniorskiej opartej na wychowankach, nasze zawodniczki powinny brać jak najczęstszy udział w rywalizacji z dziewczętami. W tym celu trzykrotnie już zorganizowaliśmy w hali sportowej  Gimnazjum nr 2 w Ząbkach Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt ZĄBKOVIA CUP. W marcu 2013 roku odbędzie się jego czwarta edycja.

 

Wszystkie informacje związane z funkcjonowaniem Klubu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: www.zabkovia.pl. Można się z nami kontaktować także za pośrednictwem poczty elektronicznej: zabkovia@onet.pl, jaro102@onet.eu, ferensowie@op.pl lub telefonicznie: 500 407 534 oraz 534 704 230.

 

Beata Komosińska-Ferens - UKS Ząbkovia Ząbki

 

LOGO UKS ZZ BIALE 2

Opublikowano w: Gry zespołowe

Czytaj także

„Najlepsze kluby Europy” - recenzja serii

 
Piłką nożną interesują się niemal wszyscy. Na szkolnych boiskach każdy chce grać jak Messi, Ronaldo albo Lewandowski. Przyszli reprezentacji Polski, jeśli chcą dowiedzieć się czegoś więcej o swoich ulubionych zawodnikach i drużynach, w których grają, nie muszą przeszukiwać internetu, mogą sięgnąć po książkę. I dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy.

Koszykówka dla najmłodszych

Ruch jest fizjologiczną potrzebą dziecka przedszkolnego. Na skutek szybkiego rozwoju układu ruchu, dziecko charakteryzuje się dużą ruchliwością i tzw. „głodem ruchu”, co zapewne może potwierdzić każdy rodzic. W tym okresie, z punktu widzenia zdrowia, najbardziej wskazany jest ruch swobodny, przerywany chwilami odpoczynku. Różnorodne, aktywizujące gry i zabawy, indywidualne i zespołowe, prowadzone w bezpiecznym miejscu, zaspokajają nie tylko samą chęć ruchu, ale są również ważnym czynnikiem poznawczym, kształcącym i wychowawczym.

Ponad ćwierć miliona dzieci w XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

W ostatnim tygodniu października rozegrane zostaną pierwsze mecze XV Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do jubileuszowej edycji zgłoszonych zostało ponad 270 tys. dzieci z całej Polski, które rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzców poznamy w maju przyszłego roku podczas Wielkiego Finału na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Historia kobiecej piłki nożnej w Polsce

Początki kobiecej piłki nożnej w zorganizowanej formie datują się na rok 1974, kiedy to po zakończeniu Finałów Mistrzostw Świata  Irena Półtorak założyła w Sosnowcu  pierwszą profesjonalną kobiecą drużynę futbolową (Czarni Sosnowiec).


Ursynów kolejną bazą Przedszkoli Legii

Program Piłkarskich Przedszkoli Legii Warszawa już wkrótce zawita na Ursynów! W naszych całorocznych zajęciach bierze już udział ponad 1 000 dzieci, a Ursynów będzie piątym ośrodkiem szkoleniowym w Warszawie. Pierwszy trening 8 lutego 2015 roku - nie zwlekaj i już dziś zapisz swoje dziecko na treningi z Mistrzem Polski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.