konkurs link

newsletter

  • 13.8.2020, Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
 
 

Ruszamy grać w golfa!

Ruszamy grać w golfa!

Wiosna zbliża się dużymi krokami, a jednym z najlepszych sposób na spędzenie dnia aktywnie i rodzinnie może okazać się wyprawa na najbliższe pole golfowe.

Golf to jedyny sport, gdzie takie same szanse na dobry wynik ma wnuk, jak i jego dziadek. Oczywiście, jeśli myśli się o karierze zawodowej, im wcześniej dziecko zacznie trening, tym lepiej. Golf można traktować jako sport zawodowy, ale też jako doskonałą rozrywkę dla całej rodziny.


Zazwyczaj to rodzice jako pierwsi rozpoczynają swoją przygodę z zielonym sportem, po czym przekazują dzieciom golfowego bakcyla. Często grają razem, spędzając na świeżym powietrzu niedzielne popołudnia. Znane rodziny, które grają w golfa w Polsce to choćby aktor Wiktor Zborowski z córką czy senator Andrzej Person z synem.

Gdzie zacząć?

Zacząć można w okolicach każdego większego miasta w Polsce. Pola golfowe zazwyczaj znajdują się w pobliżu aglomeracji miejskich, ale zdarza się, że driving range (strzelnice golowe) położone są również w centrach miast, jak na przykład w Warszawie, Gdyni czy Wrocławiu. Najpełniejsza baza ośrodków golfowych w Polsce znajduje się na stronie www.pzgolf.pl. Na początek sezonu każde pole golfowe przygotowuje specjalną promocję lub kursy dla dzieci, dzięki czemu nie wydając majątku, można zapewnić najmłodszym pierwsze kroki pod okiem wykwalifikowanego instruktora.
 
Nie trzeba jednak zapisywać dzieci na indywidualne zajęcia. Na początek cała rodzina może zapisać się na grupowy kurs golfowy i gdy wszyscy złapią już początkowe szlify, pierwsza wspólna wyprawa na pole golfowe będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Innym sposobem na rozpoczęcie nauki gry w golfa jest po prostu przyjechanie na pole golfowe i próba wykonania pierwszych uderzeń. Wystarczy wypożyczyć kij i zakupić koszyk piłek. Oczywiście lekcja z trenerem na pewno pomoże w nauce.

Dzieci można zapisać także na przeznaczone specjalnie dla nich zajęcia golfowe w szkołach i przedszkolach, tak aby jeszcze przed rozpoczęciem sezonu poznały pierwsze tajniki golfa.

Wszystkie rodziny, które chcą zapoznać się z golfem, zapraszamy w dniach 25-26 maja na Ogólnopolski Dzień Golfa. Na wszystkich obiektach golfowych będzie można za darmo spróbować swoich sił w zielonym sporcie. To doskonała okazja, aby przełamać stereotypy i samemu sprawdzić, iż golf to naprawdę fantastyczna rozrywka dla całej rodziny.

Anna Maliszewska - Sport Expanse / www.golfdladzieci.pl

Golf dla dzieci logo miniat

 

Opublikowano w: Golf

Czytaj także

Dzieci i golf? Jak najbardziej! – rozmowa z trenerem

Dzieci grające w golfa w ramach zajęć w szkole to jak na razie dosyć rzadki widok w Polsce, ale to może ulec zmianie. Bo choć wydaje się, iż najmłodsi potrzebują sportów bardziej dynamicznych, z dużym zainteresowaniem uczą się również gry w golfa. O tym, dlaczego golf to dobry sport właśnie dla najmłodszych, opowiada trener Brian Goode, prowadzący program Golf Dla Dzieci w Warszawie.

Etykieta na polu golfowym

Z pewnością wszyscy widzieliśmy filmy, w których na zielonych polach golfowych pojawiają się postacie rodem z balu przebierańców, ubrane w kolorowe spodnie w kratkę, barwne swetry w romby, z kaszkietami na głowie. Oczywiście moda golfowa to jeden z wyróżników tej dyscypliny, ale w rzeczywistości na polach golfowych amatorzy tego sportu nie wyglądają tak, jak ogólnie przyjęło się uważać.

Golf – zabawa dla każdego!

Są w Polsce dyscypliny sportu obrośnięte całą masą krzywdzących stereotypów, mówiących o tym, że to zajęcia dla wybranych, dla milionerów, dla starszych ludzi lub tylko dla wybitnie wysportowanych. Jedną z nich jest golf. Powszechnie uważa się, że jest to sport dla bogatych, leciwych biznesmenów, którzy w czasie partyjki rozmawiają o wielkich interesach. Nic bardziej mylnego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.