konkurs link

newsletter

  • 3.12.2021, Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
 
 

Etykieta na polu golfowym

Etykieta na polu golfowym

Z pewnością wszyscy widzieliśmy filmy, w których na zielonych polach golfowych pojawiają się postacie rodem z balu przebierańców, ubrane w kolorowe spodnie w kratkę, barwne swetry w romby, z kaszkietami na głowie. Oczywiście moda golfowa to jeden z wyróżników tej dyscypliny, ale w rzeczywistości na polach golfowych amatorzy tego sportu nie wyglądają tak, jak ogólnie przyjęło się uważać.

Najważniejsze, aby strój golfowy był wygodny. Obuwie sportowe, koszulka, najlepiej polo, spodnie. W kwestii spodni etykieta golfowa mówi, aby nie zakładać dżinsów, mogą to więc być najzwyklejsze spodnie materiałowe, najważniejsze, aby czuć się w nich komfortowo.


Ważniejsza od stroju jest etykieta golfowa. Nie jest to sztywno ustalony zbiór zasad, a raczej reguły, które sprawiają, iż gra w golfa jest dla wszystkich przyjemna.

W golfa gramy dla wyciszenia się, dla sportu, dla odpoczynku, dlatego właśnie niezwykle istotną zasadą jest zakaz używania telefonów komórkowych. Telefon powinien być wyciszony, aby głośny dzwonek nie przeszkadzał nam ani innym golfistom. Z tego też powodu, będąc na polu golfowym powinniśmy zachowywać się w miarę cicho, zwłaszcza gdy ktoś obok nas szykuje się do uderzenia. Koncentracja ma ogromne znaczenie dla gry, w związku z tym wszelkie krzyki, hałasy czy niekontrolowane dźwięki mogą zepsuć moment skupienia, towarzyszący przygotowaniom do uderzenia. Tym właśnie golf odróżnia się od innych dyscyplin sportowych, tu o sile kibicowania nie świadczy ilość decybeli.

Na polu golfowym bardzo ważne jest dbanie o pozostawienie terenu w takim stanie, w jakim się go zastało, a nawet lepszym. To oczywiste, gdyż grając w przepięknych warunkach przyrody, szkoda je niszczyć, śmiecąc. Do obowiązków golfisty należy także grabienie bunkrów, poprawianie śladów po piłkach, ale o tym wszystkim każdy debiutujący gracz dowie się z czasem.

Anna Maliszewska - Sport Expanse / www.golfdladzieci.pl
 

Golf dla dzieci logo miniat

 

Opublikowano w: Golf

Czytaj także

Ruszamy grać w golfa!

Wiosna zbliża się dużymi krokami, a jednym z najlepszych sposób na spędzenie dnia aktywnie i rodzinnie może okazać się wyprawa na najbliższe pole golfowe.

Golf – zabawa dla każdego!

Są w Polsce dyscypliny sportu obrośnięte całą masą krzywdzących stereotypów, mówiących o tym, że to zajęcia dla wybranych, dla milionerów, dla starszych ludzi lub tylko dla wybitnie wysportowanych. Jedną z nich jest golf. Powszechnie uważa się, że jest to sport dla bogatych, leciwych biznesmenów, którzy w czasie partyjki rozmawiają o wielkich interesach. Nic bardziej mylnego.

Dzieci i golf? Jak najbardziej! – rozmowa z trenerem

Dzieci grające w golfa w ramach zajęć w szkole to jak na razie dosyć rzadki widok w Polsce, ale to może ulec zmianie. Bo choć wydaje się, iż najmłodsi potrzebują sportów bardziej dynamicznych, z dużym zainteresowaniem uczą się również gry w golfa. O tym, dlaczego golf to dobry sport właśnie dla najmłodszych, opowiada trener Brian Goode, prowadzący program Golf Dla Dzieci w Warszawie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.