konkurs link

newsletter

  • 13.8.2020, Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
 
 

Dzieci i golf? Jak najbardziej! – rozmowa z trenerem

Mały gracz Mały gracz GolfDlaDzieci.pl

Dzieci grające w golfa w ramach zajęć w szkole to jak na razie dosyć rzadki widok w Polsce, ale to może ulec zmianie. Bo choć wydaje się, iż najmłodsi potrzebują sportów bardziej dynamicznych, z dużym zainteresowaniem uczą się również gry w golfa. O tym, dlaczego golf to dobry sport właśnie dla najmłodszych, opowiada trener Brian Goode, prowadzący program Golf Dla Dzieci w Warszawie.

SportowaRodzina.pl: W jaki sposób golf może przyczynić się do rozwoju dzieci?

 

Brian Goode: Golf, jak żadna inna dyscyplina, wymaga dobrej koordynacji ciała, a przede wszystkim skoordynowania ruchu oko – ręka. To sport oparty na balansie, właściwej postawie i odpowiednim przygotowaniu ciała. Dzięki ćwiczeniom golfowym dzieci są sprawniejsze, gdyż jest to sport ogólnorozwojowy. Zdobywają również umiejętności, które mogą być pomocne nie tylko w ich sportowym rozwoju, ale najzwyczajniej w życiu codziennym.

 

Czego uczy golf?

 

BG: Golf to przede wszystkim uczciwość - to najważniejsza zasada. Dzieci uczą się być uczciwe wobec innych, ale także wobec siebie. Golf to także cały wachlarz konkretnych zachowań, takich jak szacunek dla innych, zasada fair-play, bycie pokornym i to nie tylko, gdy się przegrywa, ale również w przypadku wygranej.

 

Kiedy można zacząć grać w golfa?

 

BG: Mówi się, że golf to jest sport na całe życie i taka jest prawda. Niewiele jest dyscyplin, które tak jak golf, uprawiać można od wczesnego dzieciństwa do dość późnej starości. W golfa mogą zacząć grać dzieci w wieku 3-4 lat. Tiger Woods, którego, jak sądzę, nie trzeba nikomu przedstawiać, zaczął grać jak miał 2 lata.

 

Czy golf to sport, hobby czy rozrywka?

 

BG: Nie wypada mi nic innego powiedzieć, jak to, że golf to sport, o czym mogą świadczyć najlepsi zawodnicy na świecie oraz fakt, iż od 2016 roku będzie to sport olimpijski. Powiem więcej: golf to coś więcej niż sport i o wiele więcej niż zabawa. Dla młodych ludzi może być fantastyczną ścieżką hartującą charakter i rozwijającą osobowość, dlatego jest to dyscyplina tak przydatna w wychowaniu dzieci.

 

Bian

 

Brian Goode zaczął grać w golfa już jako dziecko. Wychowywał się w USA, gdzie golf należy do jednej z najbardziej popularnych dyscyplin sportu. Był wielokrotnym reprezentantem szkoły w drużynie golfowej. W 2007 roku rozpoczął pracę w Polsce, najpierw w Golf Parks Poland, potem w Golf Swing Józefów, gdzie odpowiadał między innymi za zajęcia z juniorami. Od 2009 do 2011 roku prowadził zajęcia z dziećmi w szkole pod Warszawą. Od roku jest trenerem programu Golf Dla Dzieci, w ramach którego prowadzi zajęcia golfowe w szkołach i przedszkolach w Warszawie.

Opublikowano w: Golf

Czytaj także

Golf – zabawa dla każdego!

Są w Polsce dyscypliny sportu obrośnięte całą masą krzywdzących stereotypów, mówiących o tym, że to zajęcia dla wybranych, dla milionerów, dla starszych ludzi lub tylko dla wybitnie wysportowanych. Jedną z nich jest golf. Powszechnie uważa się, że jest to sport dla bogatych, leciwych biznesmenów, którzy w czasie partyjki rozmawiają o wielkich interesach. Nic bardziej mylnego.

Etykieta na polu golfowym

Z pewnością wszyscy widzieliśmy filmy, w których na zielonych polach golfowych pojawiają się postacie rodem z balu przebierańców, ubrane w kolorowe spodnie w kratkę, barwne swetry w romby, z kaszkietami na głowie. Oczywiście moda golfowa to jeden z wyróżników tej dyscypliny, ale w rzeczywistości na polach golfowych amatorzy tego sportu nie wyglądają tak, jak ogólnie przyjęło się uważać.

Ruszamy grać w golfa!

Wiosna zbliża się dużymi krokami, a jednym z najlepszych sposób na spędzenie dnia aktywnie i rodzinnie może okazać się wyprawa na najbliższe pole golfowe.

Komentarze

środa, 09 październik 2013 20:16 napisane przez ZibiKoski

Tam gdzie ludzie grają w golfa ten sport jest pewnym
sposobem na życie, u nas się go traktuje jako snobizm nic
mylnego to poprzedni system tak nam zakodował w naszych
głowach, powoli ten stereotyp odchodzi do lamusa, my
którzy uczymy tej gry bardzo kładziemy nacisk i tłumaczymy że już nie mamy towarzyszy sekretarzy i my
decydujemy jaki sport będziemy uprawiać żyjemy w wolnym kraju choć niektórzy mają takie zapędy i chcieliby
nam narzucić swoje myślenie dawnej epoki . Z.K

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.