konkurs link

newsletter

  • 8.5.2021, Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza
 
 

Zanim wyruszysz na szlak, przeczytaj wskazówki!

Zanim wyruszysz na szlak, przeczytaj wskazówki!
Lato to tradycyjnie czas wyjazdów, urlopów i organizowania wycieczek. Sporo osób wybiera góry jako cel rodzinnych wypadów czy wędrówek w gronie przyjaciół. Dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, z których większość to miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu, Regatta przygotowała graficzny poradnik bezpiecznego poruszania się po szlakach. W formie plakatu zobaczymy go w 160 schroniskach górskich PTTK oraz większych oddziałach miejskich.
 
O czym trzeba pamiętać przed wyruszeniem na szlak? Przedstawiamy kilka wspólnych porad Regatty i PTTK.
 
Przed wyruszeniem na wędrówkę, niezależnie od tego, czy będziesz wędrował pieszo, rowerem, konno, kajakiem czy na nartach, pamiętaj:
 
1.      Przygotuj wcześniej dokładny plan swojej wycieczki.
2.      Przeczytaj o miejscach, które zamierzasz zwiedzać – zobaczysz wtedy dużo więcej.
3.      Zaplanuj długość i trudność trasy na miarę swoich możliwości.
4.      Przestudiuj mapę terenu, w który się wybierasz i opis szlaku.
5.      Sprawdź stan techniczny i sprawność sprzętu, którym się posługujesz.
6.      Zabierz odpowiedni ubiór oraz apteczkę pierwszej pomocy.
7.      Zostaw wiadomość o trasie i celu Twojej wycieczki.
 
W trakcie wędrówki wiedz, że:
 
1.      Jeśli zgubiłeś szlak, wróć do ostatniego widzianego znaku.
2.      Nie wstydź się zawrócenia także wtedy, gdy załamie się pogoda lub trasa okaże się zbyt trudna.
3.      Nie zbaczaj ze szlaku, szczególnie na terenach chronionych.
4.      Przyroda to nasze wspólne dobro, szanuj ją. Zostaw szlak takim, jakim chciałbyś go zastać.
5.      Hałasując możesz spowodować fałszywy alarm.
6.      Zwracaj uwagę na innych i pomagaj im w razie potrzeby.
7.      Jeśli zdarzy się wypadek, koniecznie zachowaj spokój i wezwij pomoc.
8.      Uśmiechaj się do ludzi spotykanych na szlaku, to eliminuje stres, a także przyczynia się do bezpieczeństwa.

 
Akcja edukacyjna Regatty, producenta odzieży i akcesoriów na wędrówki oraz podróże, trwa już od kilku miesięcy. We współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym PTTK, którego celem jest zachęcanie do aktywnych form wypoczynku, Regatta przygotowała cykl poradników dotyczących bezpiecznego wędrowania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Artykuły dostępne są na stronie firmowej www.regatta.pl. Sukcesywnie w zakładce „Regatta radzi” pojawiają się nowe teksty, do lektury których gorąco zachęcamy!
 
 
 
Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Reima rzuca wyzwanie dzieciom na całym świecie, by spędziły milion godzin w ruchu.

 Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by każdy młody człowiek spędzał na aktywności ruchowej co najmniej godzinę w ciągu dnia. Badania przeprowadzone w Polsce pokazują, że w tym obszarze mamy spore powody do zmartwienia. Mimo że na tle innych państw europejskich nie wypadamy najgorzej, warto podjąć wszelkie starania, aby poprawić ten stan rzeczy. Wyzwanie zachęcenia jak największej liczby dzieci i ich rodziców do ruchu podjęła fińska marka Reima, która rozpoczęła akcję Kidventure pod hasłem #millionhoursofjoy.

Przedszkola Legii - już siedem ośrodków w Warszawie!

Po Śródmieściu, Grochowie, Bemowie, Mokotowie, Ursynowie i Wawrze przyszła pora na Targówek. Na boisku przy Łabiszyńskiej w sobotę odbyły się pierwsze zajęcia Piłkarskich Przedszkoli Legii. W inauguracyjnym treningu uczestniczyło ponad 70 dzieci!

Biegacze wśród zwierząt - relacja z 6. Biegu dookoła ZOO

26 kwietnia Warszawski Ogród Zoologiczny zmienił się na chwilę w sportową arenę. Główną alejką prowadziła bowiem trasa Biegu dookoła ZOO, zorganizowanego w Warszawie już po raz 6. Dorośli biegacze ścigali się na dystansie 10 km, a później przyszła kolej na biegi dzieci. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza była bardzo udana.

Rolki. Gdzie i jak zacząć jeździć?

Jazda na rolkach jest jednym ze sportów, które można uprawiać już od pierwszych lat życia. Dzieci mogą zacząć przygodę z rolkami już w wieku 3-4 lat, jednak większość zaczyna trochę później (5-7 lat). Zdarzają się jednak wyjątki. Jako przykład mogę podać córkę trenera kadry Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Jego córka pierwsze kroki na rolkach stawiała już po ukończeniu 21 miesięcy, a teraz w wieku 5 lat wygrywa wszystkie zawody, nawet w starszych kategoriach wiekowych.

Tenis stołowy dla ciała i umysłu

Tenis stołowy to sport, który jest znany niemal każdemu. Pamiętamy go chociażby z lekcji wychowania fizycznego czy osiedlowej świetlicy. Jest nieskomplikowany i niewymagający,  ale czy na pewno? Okazuje się, że ping-pong jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pomaga nie tylko w prawidłowym rozwoju fizycznym dziecka, ale też emocjonalnym.  

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.