konkurs link

newsletter

  • 3.12.2021, Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
 
 

Zanim wyruszysz na szlak, przeczytaj wskazówki!

Zanim wyruszysz na szlak, przeczytaj wskazówki!
Lato to tradycyjnie czas wyjazdów, urlopów i organizowania wycieczek. Sporo osób wybiera góry jako cel rodzinnych wypadów czy wędrówek w gronie przyjaciół. Dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, z których większość to miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu, Regatta przygotowała graficzny poradnik bezpiecznego poruszania się po szlakach. W formie plakatu zobaczymy go w 160 schroniskach górskich PTTK oraz większych oddziałach miejskich.
 
O czym trzeba pamiętać przed wyruszeniem na szlak? Przedstawiamy kilka wspólnych porad Regatty i PTTK.
 
Przed wyruszeniem na wędrówkę, niezależnie od tego, czy będziesz wędrował pieszo, rowerem, konno, kajakiem czy na nartach, pamiętaj:
 
1.      Przygotuj wcześniej dokładny plan swojej wycieczki.
2.      Przeczytaj o miejscach, które zamierzasz zwiedzać – zobaczysz wtedy dużo więcej.
3.      Zaplanuj długość i trudność trasy na miarę swoich możliwości.
4.      Przestudiuj mapę terenu, w który się wybierasz i opis szlaku.
5.      Sprawdź stan techniczny i sprawność sprzętu, którym się posługujesz.
6.      Zabierz odpowiedni ubiór oraz apteczkę pierwszej pomocy.
7.      Zostaw wiadomość o trasie i celu Twojej wycieczki.
 
W trakcie wędrówki wiedz, że:
 
1.      Jeśli zgubiłeś szlak, wróć do ostatniego widzianego znaku.
2.      Nie wstydź się zawrócenia także wtedy, gdy załamie się pogoda lub trasa okaże się zbyt trudna.
3.      Nie zbaczaj ze szlaku, szczególnie na terenach chronionych.
4.      Przyroda to nasze wspólne dobro, szanuj ją. Zostaw szlak takim, jakim chciałbyś go zastać.
5.      Hałasując możesz spowodować fałszywy alarm.
6.      Zwracaj uwagę na innych i pomagaj im w razie potrzeby.
7.      Jeśli zdarzy się wypadek, koniecznie zachowaj spokój i wezwij pomoc.
8.      Uśmiechaj się do ludzi spotykanych na szlaku, to eliminuje stres, a także przyczynia się do bezpieczeństwa.

 
Akcja edukacyjna Regatty, producenta odzieży i akcesoriów na wędrówki oraz podróże, trwa już od kilku miesięcy. We współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym PTTK, którego celem jest zachęcanie do aktywnych form wypoczynku, Regatta przygotowała cykl poradników dotyczących bezpiecznego wędrowania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Artykuły dostępne są na stronie firmowej www.regatta.pl. Sukcesywnie w zakładce „Regatta radzi” pojawiają się nowe teksty, do lektury których gorąco zachęcamy!
 
 
 
Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Mamo Tato weź mnie na basen, czyli o pływaniu niemowląt

Niezależnie od pory roku, można się wybrać na basen, tylko z kim tu zostawić naszego niemowlaka? Otóż można zabrać go ze sobą. Pływanie niemowląt na świecie funkcjonuje już ok 30 lat, w Polsce od kilkunastu. Był więc czas na przeprowadzenie gruntownych badań – lekarze i naukowcy dowodzą, że dziecko, które wcześnie jest oswajane z wodą, rozwija się harmonijnie, jest zdrowsze, sprawniejsze fizycznie, jego układ odpornościowy doskonale funkcjonuje, przez co mniej choruje.

Zdrowo i Sportowo - Akcja dla przedszkoli i szkół podstawowych

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10. roku życia. Chodzi o to, by pokazać dzieciom, jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach.

Bieganie w słusznej sprawie – rozmowa z szefową Drużyny Szpiku, Dorotą Raczkiewicz

Walka ze stereotypami i mitami to dla nas chleb powszedni. Obudzeni w nocy, jak mantrę potrafimy powiedzieć, że oddanie szpiku nie boli i wcale nie odbywa się przez wielką strzykawkę z kręgosłupa. To wydaje się śmieszne, ale niestety takie myślenie panuje w życiu codziennym – mówi Dorota Raczkiewicz, prezes Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku” i szefowa Drużyny Szpiku.

Nowości w serii piłkarskiej!

Seria piłkarska to dobra literatura dla młodych czytelników, która rozwija pasje i zachęca do dalszego czytania. 

Smolball - gra zespołowa dla wszystkich

Smolball jest grą drużynową, w której dwie drużyny, składające się z trzech zawodników i jednego bramkarza, grają przeciwko sobie na bramki. Gra się rakietami Smolball® (również bramkarz), opracowanymi przez twórcę gry (są one krótkie i wąskie, co ułatwia ich władaniem) oraz miękką piłką ze specjalną powłoką. Piłkę można zagrywać na podłożu i w powietrzu, dotknąć ją można jednak tylko 4 razy. W hali gra się ze ścianami, z wyjątkiem sufitu. Na trawie gra się z liniami autu i rzutem rożnym. Technika uderzenia jest zbliżona do stosowanej w badmintonie lub squashu. Wygrywa drużyna, która strzeli więcej bramek.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.