konkurs link

newsletter

  • 1.4.2023, Imieniny obchodzą: Grażyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
 
 

Próba bicia Rekordu Guinnessa w ciągłej grze w piłkę nożną na hali (futsal)

Próba bicia Rekordu Guinnessa w ciągłej grze w piłkę nożną na hali (futsal)
W dniach 20-23 marca 2015r. w Drawsku Pomorskim nastąpi próba bicia rekordu Guinnessa w ciągłej grze w piłkę nożną na hali (futsal). Aktualnie rekord wynosi 40 godzin i ustanowiony został w Norwegii w 2012r. W Drawsku zawodnicy mają grać dłużej. Przepisy bicia rekordu są bardzo restrykcyjne.
Zawodnicy muszą ciągle znajdować się w jednym pomieszczeniu i na jedną godzinę gry przysługuje im 5 minut przerwy do tego muszą przestrzegać regulaminu rozgrywek futsalowych. W pomieszczeniu, w którym biją rekord - w tym przypadku hali sportowej - mogą spać, odpoczywać, jeść, lecz nie mogą go opuścić. Z pewnością będzie to walka z samym sobą i ze swoimi możliwościami - mówi Tomasz Walkiewicz - pomysłodawca akcji.
 
Pomysłem ,,zaraziło" się wiele osób - kontynuuje T. Walkiewicz. Tak zawiązał się sztab organizacyjny wydarzenia. Organizacja wydarzenia została rozpisana na poszczególne zadania i wyznaczano koordynatorów zadań. Próba bicia rekordu Guinnessa nie jest łatwa. Należy zachować wszelkie procedury i odpowiednio udokumentować wszystkie działania, co przy tak długotrwałej grze może być trudne i nawet niewielka pomyłka lub błąd formalny może decydować o uznaniu bądź nie uznaniu rekordu. Taka sytuacja zdarzyła się w Pile, podczas próby bicia takie samego rekordu, gdzie o nie uznaniu rekordy zadecydował ruch kamery - ujęcia z kamery zamiast statyczne były wykonywane z tzw. ,,ręki".
 
Na chwilę obecną analizujemy wszystkie wytyczne i przepisy Guinnessa i futsalu, docieramy do ewentualnych sponsorów i partnerów, do osób, które mogły by włączyć się w dalsze działania organizacyjne. Zbieramy zgłoszenia od wolontariuszy i od chętnych do gry piłkarzy. Uruchomiliśmy profil w portalu faceebok, który przez 24 godziny zgromadził 700 polubień. Zgłosiliśmy również oficjalnie do biura Guinnessa nasza próbę.
 
Organizację wydarzenia już wsparł Burmistrz Drawska Pomorskiego, zainteresowaliśmy również pomysłem Starostę Drawskiego, a także Burmistrz Złocieńca. Tematem zainteresował się również Burmistrz Bad Bramstedt, miasta partnerskiego Drawska Pomorskiego. Jednocześnie w dalszym ciągu szukamy wsparcia firm i instytucji, które mogły by w jakikolwiek sposób przyłączyć się do naszej akcji bo tylko przy wspólnym wsparciu to wydarzenie będzie możliwe do zrealizowania – podsumowuje Tomasz Walkiewicz.
 
Inicjatorem, a zarazem organizatorem jest Tomasz Walkiewicz, propagator sportu, Prezes KS "Orliczek", radny drawskiej rady miejskiej.
 
(informacja nadesłana)
 
 
Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Niemowlak na szlaku, czyli kiedy i jak zacząć wędrowanie z dziećmi po górach

Wychowanie fizyczne dziecka zaczyna się nie podczas rytmiki w przedszkolu, nie w szkole czy w klubie piłkarskim, ale już w momencie, kiedy zacznie ono samodzielnie chodzić. Wówczas jedynymi i najlepszymi trenerami możemy być my, jako rodzice. Nie musimy, ale możemy dać dziecku zalążki sprawności i siły fizycznej, którymi będzie mogło się cieszyć przez resztę życia.

"Sztuczki narciarskie, czyli nauka jazdy na nartach z dziećmi" - polecamy!

Poradnik "Sztuczki narciarskie, czyli nauka jazdy na nartach z dziećmi" jest zabawny i prosty w użyciu. Zawiera mnóstwo rysunków dla dzieci i wiele słów dla dorosłych, którzy uczą swoje maluchy. Choć został napisany dla rodziców, którzy sami dobrze jeżdżą na nartach i chcą pomóc małym początkującym narciarzom, jest także świetną pomocą dla dorosłych z mniejszym doświadczeniem na stoku, którzy chcieliby przechodzić proces nauki razem ze swoimi dziećmi.

Miłość od pierwszego treningu. Jak wspierać i motywować małego sportowca?

Wielu rodziców błędnie wierzy, że dzieci urzeczywistnią ich marzenia o sportowym podium, przyniosą podziw i sławę. Tymczasem, zachęcając dziecko do trenowania, warto zapomnieć o jakiejkolwiek  presji i skupić się na pielęgnowaniu ogólnej sympatii do sportu i sportowych wyzwań. Dziecko samo podejmie decyzję, o tym, które treningi są dla niego źródłem największej przyjemności. Wówczas rola rodziców będzie sprowadzać się do tego, by mądrze motywować, cieszyć się z osiągniętych sukcesów i wspierać w trakcie trudnego czasu, gdy pojawia się kontuzja. 

Mały poradnik Ślizgawkowicza, czyli jak spędzić udane popołudnie z dzieckiem na łyżwach

Ferie w całym kraju trwają już od jakiegoś czasu, warszawskie zbliżają się wielkimi krokami. Ponieważ aura jest mało śnieżna, mamy powody przypuszczać, że zainteresowanie łyżwami będzie się nadal utrzymywało. Prowadząc lekcje na jednym z warszawskich sezonowych lodowisk, mamy często okazję, żeby poobserwować licznie pojawiających się tam rodziców ze swoimi pociechami. Większość dzieci stawia pierwsze łyżwiarskie kroki, a zanim będą w stanie „śmigać” bez problemu na łyżwach, warto wziąć sobie do serca kilka rad, dzięki którym pobyt na lodowisku będzie dobrze wspominany przez całą rodzinę.

Naturalna ulga z ARNICA active

Trwa moda na zdrowy tryb życia. Coraz chętniej uprawiamy sport i turystykę. To dobra wiadomość, bo ruch to zdrowie! Ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie oraz młody wygląd. Uprawiając sport, niestety jesteśmy narażeni na kontuzje, z wiekiem natomiast nasilają się bóle pleców, stawów czy kręgosłupa. Nie czekaj aż ból się nasili! Sięgnij po skuteczny preparat, który go złagodzi i pozwoli Ci cieszyć się dobrym samopoczuciem. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.