konkurs link

newsletter

  • 27.9.2021, Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma
 
 

Poznaj zasady bezpieczeństwa w górach

Poznaj zasady bezpieczeństwa w górach
Bezpieczeństwo w górach to ciągle aktualny, a przede wszystkim bardzo ważny temat. Zapoznanie się z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa zmniejsza ryzyko niewłaściwych zachowań w górach i nieodpowiedniego przygotowania, dlatego firma EACTIVE we współpracy z Bieszczadzką Grupą GOPR przygotowała specjalną infografikę – zobacz jak należy przygotować się do wycieczki w góry!
 
Wiele osób wciąż lekkomyślnie podchodzi do takich wycieczek – mimo że zwiększona ilość interwencji ratowników GOPR na pewno wynika też z większej ilości turystów, wciąż zdarzają się osoby, które nie są odpowiednio przygotowane do wypraw. Według statystyk, w pierwszym półroczu 2017 roku ratownicy GOPR interweniowali 856 razy, a podczas tych akcji uratowano 910 osób. Skrajne wypadki zdarzają się rzadko, jednak turyści nadal zapominają o niektórych zasadach bezpieczeństwa. A jest ich kilka – odpowiednie zaopatrzenie, sprawdzenie pogody, czy dokładna ocena swoich fizycznych możliwości i trasy to tylko niektóre elementy, o których warto pamiętać przed wyjściem w góry. Ważna jest też reakcja w sytuacji ewentualnego wypadku i szybkie udzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Ratownicy podkreślają też, że warto zainstalować sobie aplikację Ratunek na urządzeniach mobilnych, gdyż jest ona bardzo pomocna w sytuacji zagrożenia.
 
Wszystkie informacje są szczegółowe przedstawione na infografice – zawiera ona również tzw. Dekalog Narciarza, czyli zbiór zasad bezpieczeństwa obowiązujących na stoku. Warto zadbać, aby Twoja wycieczka w góry była nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna!
żródło: https://www.eactive.pl/

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Sportowa Książka Roku 2018 już trwa

Książka sportowa przestała być w Polsce synonimem książki mało ambitnej. Rynek polskiej literatury sportowej jest coraz większy i – przede wszystkim – charakteryzuje się coraz większym zbiorem publikacji o wysokiej jakości literackiej. W samym tylko roku 2018 w swoje ręce czytelnicy dostali ponad dwieście tytułów. Z tego grona szósty rok z rzędu wybierać będziemy Sportowe Książki Roku. Głosowanie właśnie się rozpoczęło!

Piłkarskie szaleństwo – także dla dzieci

Ostatnie tygodnie upłynęły kibicom na śledzeniu pojedynków drużyn rywalizujących o tytuł Mistrza Europy. I choć Polska odpadła w ćwierćfinale, po przegranej w rzutach karnych z Portugalią (jak się później okazało, mistrzowską drużyną), to entuzjazm miłośników piłki nożnej nie słabnie.

Na basen z niemowlakiem - porady instruktorów

Jaki wpływ na rozwój dziecka ma wczesny kontakt z wodą? Jak przygotować niemowlę do pierwszej wizyty na basenie? Na te pytania odpowiadają instruktorzy z dwóch, niezależnych od siebie szkół z Warszawy i Tarnowa.

Historia kobiecej piłki nożnej w Polsce

Początki kobiecej piłki nożnej w zorganizowanej formie datują się na rok 1974, kiedy to po zakończeniu Finałów Mistrzostw Świata  Irena Półtorak założyła w Sosnowcu  pierwszą profesjonalną kobiecą drużynę futbolową (Czarni Sosnowiec).


Nurkowe ABC, czyli czym to się je

W dzisiejszym świecie, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani i kryzys zagląda do portfeli, często przy wyborze zajęć kusi nas, żeby kierować się kryteriami: „ma być tanio” i „ma być blisko”. Ale zrobilibyśmy ogromny błąd, wybierając szkołę nurkowania w taki właśnie sposób.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.