konkurs link

newsletter

  • 19.1.2022, Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz
 
 

Poznaj zasady bezpieczeństwa w górach

Poznaj zasady bezpieczeństwa w górach
Bezpieczeństwo w górach to ciągle aktualny, a przede wszystkim bardzo ważny temat. Zapoznanie się z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa zmniejsza ryzyko niewłaściwych zachowań w górach i nieodpowiedniego przygotowania, dlatego firma EACTIVE we współpracy z Bieszczadzką Grupą GOPR przygotowała specjalną infografikę – zobacz jak należy przygotować się do wycieczki w góry!
 
Wiele osób wciąż lekkomyślnie podchodzi do takich wycieczek – mimo że zwiększona ilość interwencji ratowników GOPR na pewno wynika też z większej ilości turystów, wciąż zdarzają się osoby, które nie są odpowiednio przygotowane do wypraw. Według statystyk, w pierwszym półroczu 2017 roku ratownicy GOPR interweniowali 856 razy, a podczas tych akcji uratowano 910 osób. Skrajne wypadki zdarzają się rzadko, jednak turyści nadal zapominają o niektórych zasadach bezpieczeństwa. A jest ich kilka – odpowiednie zaopatrzenie, sprawdzenie pogody, czy dokładna ocena swoich fizycznych możliwości i trasy to tylko niektóre elementy, o których warto pamiętać przed wyjściem w góry. Ważna jest też reakcja w sytuacji ewentualnego wypadku i szybkie udzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Ratownicy podkreślają też, że warto zainstalować sobie aplikację Ratunek na urządzeniach mobilnych, gdyż jest ona bardzo pomocna w sytuacji zagrożenia.
 
Wszystkie informacje są szczegółowe przedstawione na infografice – zawiera ona również tzw. Dekalog Narciarza, czyli zbiór zasad bezpieczeństwa obowiązujących na stoku. Warto zadbać, aby Twoja wycieczka w góry była nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna!
żródło: https://www.eactive.pl/

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Gwiazdy siatkówki plażowej inspirują podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka

Ponad 100 wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka wraz z opiekunami przebywało na obozie siatkarskim w nadmorskim Niechorzu.

Seria książek „Najlepsze kluby Europy”

Każdy kibic na pytanie, który klub jest najlepszy, odpowie: Mój! Nieważne, czy rozmawiamy o lidze angielskiej, polskiej, włoskiej czy francuskiej.  Natomiast ci niezdecydowani powinni poczytać, jak powstawały legendarne kluby Europy. Kto, dlaczego i w jaki sposób wszedł na sam szczyt oraz kim są ojcowie tego sukcesu? 

Bezpieczeństwo małego rowerzysty

Bezpieczeństwo małego rowerzysty zależy przede wszystkim od Was! Nie chodzi tylko o to, jak dziecko jest zabezpieczone, o czym za chwilkę, ale zwłaszcza o to, gdzie jeździ i czy droga, którą jedzie, jest dostosowana do umiejętności malucha.

Jak aktywność fizyczna wpływa na depresję?

23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją – według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) stanowi ona jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie.Obecnie na depresję cierpi ok. 350 mln ludzi na całym świecie, z czego 15-20 proc. stanowią osoby po 65 roku życia[1].

Rodzina – źródło pozytywnej energii – kampania Aktywna Rodzina

Możliwość obserwowania codziennych postępów dziecka, współtowarzyszenia mu w odkrywaniu świata, dostrzegania, jak niemal z dnia na dzień rośnie, rozwija się, dojrzewa, jest niezwykle cenna i stanowi źródło wyjątkowej radości. Bycie rodzicem to jednak przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Wskazywanie odpowiednich postaw, pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów czy wreszcie kształtowanie zdrowych nawyków to zadania mamy i taty w pierwszych latach życia malucha.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.