konkurs link

newsletter

  • 13.8.2020, Imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
 
 

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

 Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?
Wiosna to czas, gdzie przyroda budzi się do życia. Drzewa i kwiaty rozkwitają, a ptaki wracają z ciepłych krajów. Ciepła pogoda zachęca nas do spacerów, które możemy urozmaicić jazdą na hulajnodze.
Żeby jazda była przyjemna i bezpieczna, pamiętajmy o odpowiednim doborze hulajnogi oraz akcesoriów.
 
Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, tj. otarcia kolan, łokci, trzeba zaopatrzyć pociechy w zestaw ochraniaczy oraz kask. Każda hulajnoga powinna mieć antypoślizgowy podest oraz hamulec.
 
Przygodę na hulajnodze można zacząć już od najmłodszych lat. Dla dzieci od drugiego roku życia najlepsze będą hulajnogi trójkołowe. Są one stabilne, pozwoli to cieszyć się     jazdą. Uczą utrzymywać równowagę, co dla dzieci w tym wieku jest bardzo ważne. Powinny być lekkie oraz posiadać hamulec.
 
Dla dzieci w wieku od 4-5 lat polecamy hulajnogi dwukołowe. Wybór jest bardzo szeroki. Kółka mogą być mniejsze, większe lub pompowane. Mniejsze sprawdzą się na równym podłożu, na większych łatwiej pokonywać nierówny teren. W większości hulajnóg dwukołowych wysokość kierownicy jest regulowana, dlatego może być ona użytkowana dłużej. Warto zwrócić uwagę na maksymalną wagę użytkownika. W tych modelach jest ona w przedziale 50-100 kg, więc nawet rodzic może sobie ją pożyczyć, jeżeli tylko dziecko na to pozwoli.
 
Kilka najważniejszych punktów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze właściwej hulajnogi:
liczba kółek – dla młodszych - trzy, dla starszych – dwa
hamulec – dla bezpieczeństwa, nożny lub ręczny
regulowana wysokość kierownicy – jest istotna dla starszych dzieci, hulajnoga może być użytkowania dłużej
maksymalna waga dziecka
podłoże, po jakim dziecko będzie jeździło
 
Życzymy udanego wyboru, dużo radości i zabawy podczas jazdy na hulajnodze.
 
 
Opublikowano w: Porady fachowców

Czytaj także

Etapy rozwoju a aktywność fizyczna

W życiu człowieka wyodrębnia się kilka okresów – etapów rozwojowych. Możemy je podzielić na okres prenatalny (od poczęcia do narodzin) oraz okres postnatalny (od narodzin do śmierci), w skład którego wchodzą: okres noworodkowy, niemowlęcy, poniemowlęcy, przedszkolny, szkolny, dojrzewania, młodzieńczy, dojrzały i starości. Każdy z nich, a w szczególności te pierwsze, pełnią ważną rolę i są charakterystyczne dla siebie pod względem procesów,  jakie zachodzą w naszym ciele oraz zmian w sferze psychofizycznej.

Dziewczyny grają w nogę!

Uczniowski Klub Sportowy Ząbkovia Ząbki został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Wołominie w dniu 26 czerwca 2009 roku, a we wrześniu, pod okiem trenera Jarosława Dobrowolskiego - pomysłodawcy i założyciela Klubu, rozpoczęło treningi 15 dziewczynek w wieku 9 – 10 lat.


Wakacje na sportowo – o czym należy pamiętać?

Dla jednych wakacje oznaczają czas beztroskiego lenistwa – leżenie na plaży, podziwianie widoków i korzystanie z uroków pięknej pogody. Inni wypoczywają w ruchu – jeśli wybierają morze – oznacza to surfing, jeśli jezioro - stawiają na żagle, jeśli góry – to tylko wspinaczka. Lubisz spędzać wakacje w ruchu? Zanim spakujesz ulubiony sprzęt sportowy i wyruszysz na wyczekiwany urlop, pomyśl o wyborze odpowiedniej polisy dla siebie i swojej rodziny, dopasowanej do waszych zainteresowań i ulubionych form aktywności.

Wypadek na rowerze? Sprawdź, czy należy ci się odszkodowanie

Rower coraz częściej staje się głównym środkiem transportu zastępując samochód czy komunikację miejską. Niestety drogi kierowców i rowerzystów niejednokrotnie przecinają się, co prowadzi do nieszczęśliwych wypadków, których według statystyk Komedy Głównej Policji w ubiegłym roku było aż 4 634. Podpowiadamy rowerzystom, kiedy mogą ubiegać się o odszkodowanie oraz jak zrobić to dobrze.

Rowery dziecięce: mniej przełożeń, mniej problemów

Im więcej przełożeń, tym większe problemy dla dzieci – mówi Marek Dobrowolski, product manager Merida Polska, dystrybutora jednej z czołowych marek rowerów na świecie. Redukcja liczby przełożeń znana z kolarstwa górskiego jest trendem coraz bardziej widocznym także w rowerach dziecięcych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.