konkurs link

newsletter

  • 5.7.2020, Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena
 
 

Na narty z rodziną

Na narty z rodziną

Wielu z nas pragnie spędzić urlop zimowy z całą rodziną w komfortowych warunkach. I tutaj nie mamy na myśli tylko standardu zakwaterowania czy położenia obiektu, ale również dopasowany do naszych potrzeb teren narciarski czy możliwość korzystania ze szkółki narciarskiej dla najmłodszych, jak i początkujących „starszaków”.

Emocje przed zbliżającym się sezonem zimowym rosną z dnia na dzień. Być może tegoroczny wyjazd będzie pierwszym spędzonym na stoku. Bądź ktoś z rodziny lub grona znajomych będzie stawiał pierwsze kroki na deskach. By te początki były udane, ważne jest odpowiednie przygotowanie.
 
Na początek najważniejszym punktem jest podjęcie decyzji co do wyboru oferty adekwatnej do poziomu naszych umiejętności. Początkujący lub ci o niewielkim doświadczeniu na stoku powinni zwrócić uwagę na liczbę niebieskich nartostrad oraz możliwość udziału w kursie narciarskim czy snowboardowym.
 
Dzięki uwzględnieniu powyższych kryteriów jest się o krok bliżej od udanej sportowej zabawy na stoku. Żółtodzioby w tej zimowej dyscyplinie sportu, będąc jeszcze w domu, powinny podjąć pierwsze przygotowania kondycyjne, udając się np. do studia fitness. Nowicjusze mają również do dyspozycji liczne poradniki, wyjaśniające fachowe słownictwo narciarskie oraz zajmujące się tematyką związaną z doborem sprzętu czy odzieży.

Z odpowiednim nastawieniem początkujący narciarze i snowboardziści szybko nabiorą wprawy, co odbije się na ogólnym zadowoleniu wśród wszystkich urlopowiczów. Wszystkim tym, którzy pragną pogłębić wiedzę lub utwierdzić się w przekonaniu, co do dobrego wyboru terenu narciarskiego, polecamy artykuł na blogu (http://blog.snowtrex.pl/wskazowki-eventy/pierwsze-szusy-poradnik-poczatkujacego-narciarza)
 
Wyjazd na narty to dość spory wydatek. Do ceny urlopu dochodzą koszty odpowiedniej zimowej odzieży: kurtki, spodni narciarskich, gogli, kasku, rękawiczek oraz sprzętu, czy wykupienia kursu narciarskiego na miejscu. Dlatego początkujący narciarze, którzy nie są jeszcze przekonani, czy złapią bakcyla i będę kontynuować przygodę z nartami, powinni postawić na wypożyczenie sprzętu. Taka decyzja ma jeszcze jedna zaletę – możemy każdego dnia spróbować innego rodzaju czy innej marki nart. A jeżeli po pierwszym urlopie dzieci czy dorośli początkujący nie zapałają miłością do białego szaleństwa, nie będzie problemu z zalegającym w piwnicy sprzętem i straconymi pieniędzmi.
 
Wielu organizatorów wyjazdów narciarskich (w tym SnowTrex) umożliwia wykupienie kursu narciarskiego czy snowboardowego, jak i wypożyczenie sprzętu. Już w procesie rezerwacji można zdecydować się na odpowiednią opcję. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent.
 
Miejscowości, które szczególnie stawiają na rodzinę jak również na początkujących narciarzy czy snowboardzistów, to na przykład: francuskie La Joue du Loup, włoskie Livigno oraz austriackie Lofer.
 
Wymarzony teren dla początkujących znajduje się w La Joue du Loup. Wyciągi zlokalizowane w miejscowości łączą zielone i niebieskie trasy. Dzięki korzystnemu położeniu łatwych tras nawet początkujący narciarze mogą poznać prawie cały teren narciarski, aż po SuperDévoluy. Również zaawansowani wyjdą na swoje, szusując po wymagających nartostradach położonych w górnej części terenu narciarskiego.
 
Austriackie Lofer ma w zanadrzu przyjazny rodzinom teren narciarski z nowym bezpiecznym wyciągiem dla dzieci. Nartostrady są płaskie i szerokie, dzięki czemu początkujący nie muszą obawiać się tłoku na stoku. Dodatkowo w dolinie, jak i przy górnej stacji kolejki, znajduje się obszar do ćwiczeń, a dla maluchów 140-metrowy wyciąg taśmowy.
 
Livigno słynie z rozległych stoków i wspaniałej infrastruktury. W dolinie po stronie terenu Carosello znajduje się wiele stoków dla początkujących, połączonych wyciągami orczykowymi i częściowo krzesełkowymi. Obydwa tereny Carosello i Mottolino dysponują nartostradami przypominającymi niemalże autostrady. Tutaj stawiający pierwsze kroki na deskach na pewno poczują się bezpiecznie i jazda po takim „stole” z pewnością przypadnie do gustu niejednemu nowicjuszowi.

Wszystkim zwolennikom zróżnicowanej formy spędzenia urlopu, niezależnie od umiejętności, jak również od wieku, polecamy przygotowaną przez SnowTrex specjalną oferta ośrodków narciarskich dla rodzin.

Autorem tekstu jest redakcja firmy SnowTrex. Firma TravelTrex GmbH jest touroperatorem działającym od 1999 roku, obecnie na 15 rynkach międzynarodowych. Dzięki marce SnowTrex stała się jednym z największych w Europie specjalistów w organizacji urlopu zimowego. Oferta SnowTrex dostępna jest na www.snowtrex.pl.


 

 

 

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Najpopularniejsze sztuki walki dla dzieci w pigułce

Zastanawiasz się, jakie zajęcia dla Twojego dziecka byłyby idealne? Chcesz, aby rozwinęło swoje umiejętności interpersonalne, samokontrolę, dyscyplinę? Masz dość patrzenia, jak siedzi zgarbiony przed telewizorem? Koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

Ponad połowa polskich seniorów jest nieaktywna fizycznie

Aż 53 proc. Polaków w wieku 55+ jest nieaktywnych fizycznie według badania MultiSport Index 2019. Największy wpływ na podejmowanie przez seniorów decyzji o aktywnym trybie życia ma wykształcenie (39,6 proc.), lokalna społeczność (23 proc.) oraz zaangażowanie w stałą grupę zainteresowań (18,2 proc.), a ich główną motywacją do ćwiczeń są zdrowie i relaks. Według najnowszego raportu MultiSport Index 2019, tylko 64 proc. dorosłych Polaków podejmuje aktywność fizyczną (uwzględniającą czynności rekreacyjne, takie jak spacery czy jazda na rowerze w celach transportowych) minimum raz w miesiącu. 

Jak zaszczepić w dzieciach miłość do sportu

Jestem mamą trójki wspaniałych dzieciaków:  Łucji 8 lat, Ludwiki 7 lat i Wiktora 5 lat. Od zawsze jesteśmy  zwariowaną rodzinką - na punkcie sportu i wspólnego spędzania ze sobą czasu. Nasze życie to ruch, aktywność i dzięki temu wiele podobnych do nas znajomych.

Zmotywuj dziecko do sportu

Obecnie dzieci coraz rzadziej spędzają czas wolny w aktywny sposób. Zabawy na świeżym powietrzu, wśród rówieśników, zastępują godzinami spędzanymi przed ekranami telewizorów, komputerów i tabletów. Nie zapominajmy o tym, jak ważne jest to, by nasze pociechy regularnie uprawiały sport. Zadbajmy o odpowiednią dawkę ruchu, nauczmy je, że aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem codzienności. 

"Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką" - książka

Maja Włoszczowska - mistrzyni świata i dwukrotna ​wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, napisała poradnik rowerowy dla całej rodziny. Książka Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką, której współautorką jest dziennikarka Karoliną Oponowicz, ukała się na rynku 11 kwietnia, nakładem wydawnictwa Agora. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.