konkurs link

newsletter

  • 19.9.2020, Imieniny obchodzą: Konstancja, January
 
 

Gol - książka, która powstała z pasji

Gol - książka, która powstała z pasji

Książka o piłce nożnej,  którą możesz współtworzyć! Czy wiesz, który Polak obronił  dwa karne na mistrzostwach świata? Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata? Którymi językami mówi Petr Čech?  A jakimi samochodami jeździ Ronaldo? Dzięki tej książce  poznasz odpowiedzi na te pytania  i dowiesz się jeszcze wielu innych rzeczy! Będziesz mógł również  zaprojektować swoje buty piłkarskie  lub stworzyć piłkarskie portrety! 

 
Jesteś zapalonym kibicem? Świetnym piłkarzem?  A może uwielbiasz rysować i rozwiązywać zadania? Ta książka jest właśnie dla Ciebie!
 
Józek Skowroński ma 17 lat i uczy się w Liceum Francuskim w Warszawie. Interesuje go historia, geografia i literatura, ale czy to są jego pasje? Nie. Jego pasją jest piłka nożna! To właśnie nią zajmuje się w wolnym czasie. Kiedy miał 4 lata, stał na bramce i bronił delikatne strzały swojego wuja mrucząc pod nosem „Ricardo”. Gdy miał 5 lat chodził wszędzie z piłką przy nodze zapewniając rodziców, że nie wypadnie mu ona na ulice. Bawił się nią, żonglował, odbijał o murek. Dziś jest podobnie. Józek nadal gra w piłkę, ogląda ją i o niej czyta. Obudzony w środku nocy wymieni gole Ligi Mistrzów i składy drużyn na Euro lub Mundial. A w tym roku nawet napisał o piłce książkę!
 
PREMIERA 1 czerwca 2018
 
Autor: Józef Skowroński
Ilustrator: Agnieszka Malmon
Liczba stron: 100
Oprawa: twarda
ISBN:  9788365650207
Tytuł: GOL! Książka do rysowania
Cena: 29 zł ( w tym 5 % vat) 
Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Klub Pancernika klika latem

Kampania społeczna Klub Pancernika klika w fotelikach zapoczątkowana została w 2005 r. Przez osiem lat funkcjonowania akcji udało się w znaczący sposób zmienić postawy społeczne odnośnie bezpieczeństwa dzieci podczas podróży samochodem i zachęcić opiekunów do używania fotelików samochodowych w czasie przewożenia małych dzieci.

Nadwaga i otyłość - Jak chronić nasze dzieci? 3 sprawdzone sposoby

Według najnowszych danych sporządzonych na potrzeby cyklicznych badań WHO (dla norm przyjętych w 2007 roku), w USA 1 dziecko na każde 3 ma nadwagę lub otyłość. Jeszcze niedawno wydawało się, że te zatrważające statystyki nie dotyczą naszego kraju, ale trzeba to jasno i głośno powiedzieć: dzieci w Polsce z roku na rok zbliżają się do tej niechlubnej granicy. Pełną odpowiedzialność za ten fakt ponosimy my: rodzice, nauczyciele, opiekunowie, jednym słowem - dorośli.

Taniec – sport i wychowanie

Wszelkie zabawy połączone z ruchem i tańcem są podejmowane przez dzieci spontanicznie. Dlatego tak ważne jest, aby te reakcje rozwijać już od pierwszych lat życia. Naturalna radość dziecka czerpana z ruchu w takt muzyki jest dodatkowo uzupełniana dawką endorfin, które wyzwalają się w trakcie tańca. To właśnie dlatego nawet malutkie dzieci, które jeszcze nie opanowały sztuki chodzenia, „podskakują” na pupciach w rytm muzyki.

Jak przeciwdziałać wadom postawy u dzieci?

Zbyt ciężki tornister, garbienie się podczas odrabiania lekcji, za mało ruchu na co dzień – to tylko niektóre z przyczyn wad postawy u dzieci. O tym, jak do nich nie dopuścić i co zrobić, aby zapobiec ich pogłębianiu, radzą Kamil Góra i Artur Grabowski – fizjoterapeuci z Centrum Ortopedii i Rehabilitacji ENEL-SPORT. 

GYM Generation nowe sportowe miejsce w Warszawie

Na sportowej mapie Warszawy powstała sala gimnastyczna inna niż te, które znamy. Tu nie ma miejsca na żmudne i skomplikowane ćwiczenia. To miejsce, gdzie można i poćwiczyć, i dobrze się bawić. A właściwie – ćwiczyć poprzez zabawę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.