konkurs link

newsletter

  • 10.8.2020, Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
 
 

Projekt (Pół)Maraton

Projekt (Pół)Maraton
Zapraszamy do "Projektu (Pół)Maraton". Jest to pierwsza ogólnopolska akcja aktywizująca sportowców amatorów umożliwiająca im bezpieczne realizowanie swoich sportowych celów poprzez kompleksową opiekę na płaszczyźnie trenerskiej, profilaktyki zdrowotnej, badań wydolnościowych oraz programowania i monitoringu formy.
Projekt ten, podobnie jak realizowany przez nas Projekt IronMan2017, realizuje naszą klubową misję w obszarach sportowym, edukacyjnym oraz charytatywnym.
 
Projekt ten przez najbliższe 10 miesięcy będzie łączył treningowo całą biegową Polskę.
 
Merytoryczne "serce" projektu będzie biło w Trójmieście, gdzie grupy zawodników, pod okiem zespołu F3Team i F3Lab (trenerzy lekkiej atletyki, fizjolog, fizjoterapeuta i dietetyk), będą "przekuwać" swoje biegowe marzenia w treningową rzeczywistość.
 
Dzięki innowacyjnej aplikacji F3Coach http://f3coach.pl/ (m.in.: plan treningowy z merytoryką, z możliwością interakcji z trenerami), treningowym "telemostem" będziemy wspólnie spinać cały Kraj oraz Polaków trenujących poza jego granicami, aby wspólnie zrealizować swój sportowy cel - (Pół)Maraton. Stawiamy na nowatorskie rozwiązania i innowacyjność w sporcie amatorskim (współpraca z EuCO Susz Triathlon 2016 jako Partner Merytoryczny).
 
Bo przecież marzenia nie znają granic!
 
W czasie realizacji Projektu, wspierać będziemy również akcję charytatywną wspólnie z Partnerem Projektu - Pomorze Biega i Pomaga oraz Polska Biega i Radiem Gdańsk.
 
Zależy nam, aby pokazać, że w (Pół)Maratonie może wystartować każdy, bo w sporcie jak w życiu, nie ma rzeczy niemożliwych.
 
Proponujemy uczestnikom projektu, formułę 10 miesięcznego cyklu przygotowawczego, dzięki któremu zawodnik zostanie starannie przygotowany przez profesjonalistów do startu w zawodach biegowych na dystansie półmaratonu Gdańsk i Warszawa (jesień 2016) i maratonu Gdańsk i Warszawa (wiosna 2017).

Działamy lokalnie, myślimy globalnie.
 
Projekt (Pół)Maraton to akcja dla każdego. Naszym celem jest aspekt sportowy (bezpieczna aktywizacja sportowców amatorów), edukacyjny (przekazanie niezbędnej wiedzy do bezpiecznego realizowania swoich sportowych zamierzeń oraz utrwalenie tych umiejętności) oraz charytatywny (uwrażliwienie Polaków na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych).
 
W czasie Akcji będziemy również zachęcać do udziału w cyklicznym seminarium biegowym skierowanym do osób pragnących doskonalić swoją technikę, wiedzę i umiejętności zarówno dla zawodników zaczynających przygodę z bieganiem, jak doświadczonych zapaleńców.
 
To akcja dla ludzi, którzy pragną usystematyzować swoją treningową wiedzę i zastanawiają się jak bezpiecznie realizować swoje sportowe cele.
 
Bieganie jako propozycja aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promowanie aktywnego i sportowego stylu życia w przystępnej i przyjaznej formule FOR FUN.
 
Projekt ma zachęcić ludzi do podjęcia nowych aktywności, wyznaczania nowych celów, walki z własnymi słabościami. Ilu zawodników/uczestników, tyle powodów.
 
Uczestnik wyznacza sobie cel (ukończenie zawodów lub zrobienie tego w satysfakcjonującym czasie), a my pomagamy mu go zrealizować w ramach posiadanych środków merytorycznych, technicznych i kompetencji.
 
Do udziału zapraszamy każdego! Jedynym kryterium to ukończone 18 lat i oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia treningu.
 
Idea i formuła "For Fun" w celu przeżycia nie tylko sportowych emocji. Obok startu głównego, to również dystans półmaratonu, w którym również można spróbować swoich sił.
 
Najważniejsze w tym projekcie będzie to, że wszyscy wygrają! Wszyscy będą mogli poczuć się jak prawdziwi ludzie z "żelaza"!
 
"Who dares, wins - Kto się odważy, zwycięży."
 
F3Team oferuje profesjonalne wsparcie w organizacji różnego rodzaju imprez o charakterze sportowym. Szczycimy się umiejętnością tworzenia pozytywnej i przyjaznej atmosfery, zamieniając wszelki stres w czysto sportowe emocje.
 
Naszymi atutami są doświadczenia zdobyte przez wiele lat treningów sportowych oraz w czasie współorganizowania wielu imprez masowych jako partnerzy merytoryczni min.: Triathlon Gdańsk 2013 i 2014, Triathlon Przechlewo 2013, EuCO Susz Triathlon 2016. Posiadamy kwalifikację i wiedzę merytoryczną do przeprowadzenia takiego projektu.
 
Serdecznie zapraszamy!
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

"Stadiony świata" - książka

Który stadion jest położony nad krawędzią skalnego urwiska, a który najwyżej na świecie? Gdzie mieści się najmniejsze boisko świata, a gdzie najstarsze? Która z aren jest największa w Europie, która najbardziej ekologiczna, a która najbardziej zaawansowana technologicznie? Na jakich stadionach rozegrają się mecze Mundialu w 2018 i w 2022 roku?

"Sztuczki narciarskie, czyli nauka jazdy na nartach z dziećmi" - polecamy!

Poradnik "Sztuczki narciarskie, czyli nauka jazdy na nartach z dziećmi" jest zabawny i prosty w użyciu. Zawiera mnóstwo rysunków dla dzieci i wiele słów dla dorosłych, którzy uczą swoje maluchy. Choć został napisany dla rodziców, którzy sami dobrze jeżdżą na nartach i chcą pomóc małym początkującym narciarzom, jest także świetną pomocą dla dorosłych z mniejszym doświadczeniem na stoku, którzy chcieliby przechodzić proces nauki razem ze swoimi dziećmi.

Egurrola Dance Studio już w Krakowie i Wrocławiu

Jeden weekend i dwie nowe szkoły. 9 września Kraków, a dzień później Wrocław były zdecydowanie najbardziej roztańczonymi miejscami na mapie Polski. Wszystko za sprawą Agustina Egurroli, który otworzył w tych miastach swoje szkoły tańca. 

Wielka gra o boisko już po raz dziesiąty!

Już 29 kwietnia rusza jubileuszowa, dziesiąta edycja programu „Kolorowe Boiska… czyli szkolna pierwsza liga”, organizowanego przez FFiL Śnieżka SA. O profesjonalne boisko oraz wiele innych cennych, specjalnie przygotowanych na tę okazję nagród będą mogły zawalczyć szkoły podstawowe z całej Polski. Do gry przyłączył się znany piłkarz – Maciej Żurawski.

Ruszają Kluby Sportowe Orange - nowy program społeczny Orange Polska

Orange Polska wesprze lokalne społeczności, promując zdrowy, zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży. Z pomocą firmy do końca 2015 roku powstanie w całej Polsce 100 Klubów Sportowych Orange. Wnioski uczestnictwa w programie można składać od 22 września. Nabór potrwa 6 tygodni i będzie się odbywał przez stronę www.klubysportoweorange.pl. Liczymy, że realizacja programu pozwoli wielu młodym ludziom rozwinąć sportowe pasje, zaszczepić w nich umiejętność współdziałania i uczciwej rywalizacji - mówią organizatorzy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.