konkurs link

newsletter

  • 8.5.2021, Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza
 
 

Projekt (Pół)Maraton

Projekt (Pół)Maraton
Zapraszamy do "Projektu (Pół)Maraton". Jest to pierwsza ogólnopolska akcja aktywizująca sportowców amatorów umożliwiająca im bezpieczne realizowanie swoich sportowych celów poprzez kompleksową opiekę na płaszczyźnie trenerskiej, profilaktyki zdrowotnej, badań wydolnościowych oraz programowania i monitoringu formy.
Projekt ten, podobnie jak realizowany przez nas Projekt IronMan2017, realizuje naszą klubową misję w obszarach sportowym, edukacyjnym oraz charytatywnym.
 
Projekt ten przez najbliższe 10 miesięcy będzie łączył treningowo całą biegową Polskę.
 
Merytoryczne "serce" projektu będzie biło w Trójmieście, gdzie grupy zawodników, pod okiem zespołu F3Team i F3Lab (trenerzy lekkiej atletyki, fizjolog, fizjoterapeuta i dietetyk), będą "przekuwać" swoje biegowe marzenia w treningową rzeczywistość.
 
Dzięki innowacyjnej aplikacji F3Coach http://f3coach.pl/ (m.in.: plan treningowy z merytoryką, z możliwością interakcji z trenerami), treningowym "telemostem" będziemy wspólnie spinać cały Kraj oraz Polaków trenujących poza jego granicami, aby wspólnie zrealizować swój sportowy cel - (Pół)Maraton. Stawiamy na nowatorskie rozwiązania i innowacyjność w sporcie amatorskim (współpraca z EuCO Susz Triathlon 2016 jako Partner Merytoryczny).
 
Bo przecież marzenia nie znają granic!
 
W czasie realizacji Projektu, wspierać będziemy również akcję charytatywną wspólnie z Partnerem Projektu - Pomorze Biega i Pomaga oraz Polska Biega i Radiem Gdańsk.
 
Zależy nam, aby pokazać, że w (Pół)Maratonie może wystartować każdy, bo w sporcie jak w życiu, nie ma rzeczy niemożliwych.
 
Proponujemy uczestnikom projektu, formułę 10 miesięcznego cyklu przygotowawczego, dzięki któremu zawodnik zostanie starannie przygotowany przez profesjonalistów do startu w zawodach biegowych na dystansie półmaratonu Gdańsk i Warszawa (jesień 2016) i maratonu Gdańsk i Warszawa (wiosna 2017).

Działamy lokalnie, myślimy globalnie.
 
Projekt (Pół)Maraton to akcja dla każdego. Naszym celem jest aspekt sportowy (bezpieczna aktywizacja sportowców amatorów), edukacyjny (przekazanie niezbędnej wiedzy do bezpiecznego realizowania swoich sportowych zamierzeń oraz utrwalenie tych umiejętności) oraz charytatywny (uwrażliwienie Polaków na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych).
 
W czasie Akcji będziemy również zachęcać do udziału w cyklicznym seminarium biegowym skierowanym do osób pragnących doskonalić swoją technikę, wiedzę i umiejętności zarówno dla zawodników zaczynających przygodę z bieganiem, jak doświadczonych zapaleńców.
 
To akcja dla ludzi, którzy pragną usystematyzować swoją treningową wiedzę i zastanawiają się jak bezpiecznie realizować swoje sportowe cele.
 
Bieganie jako propozycja aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promowanie aktywnego i sportowego stylu życia w przystępnej i przyjaznej formule FOR FUN.
 
Projekt ma zachęcić ludzi do podjęcia nowych aktywności, wyznaczania nowych celów, walki z własnymi słabościami. Ilu zawodników/uczestników, tyle powodów.
 
Uczestnik wyznacza sobie cel (ukończenie zawodów lub zrobienie tego w satysfakcjonującym czasie), a my pomagamy mu go zrealizować w ramach posiadanych środków merytorycznych, technicznych i kompetencji.
 
Do udziału zapraszamy każdego! Jedynym kryterium to ukończone 18 lat i oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia treningu.
 
Idea i formuła "For Fun" w celu przeżycia nie tylko sportowych emocji. Obok startu głównego, to również dystans półmaratonu, w którym również można spróbować swoich sił.
 
Najważniejsze w tym projekcie będzie to, że wszyscy wygrają! Wszyscy będą mogli poczuć się jak prawdziwi ludzie z "żelaza"!
 
"Who dares, wins - Kto się odważy, zwycięży."
 
F3Team oferuje profesjonalne wsparcie w organizacji różnego rodzaju imprez o charakterze sportowym. Szczycimy się umiejętnością tworzenia pozytywnej i przyjaznej atmosfery, zamieniając wszelki stres w czysto sportowe emocje.
 
Naszymi atutami są doświadczenia zdobyte przez wiele lat treningów sportowych oraz w czasie współorganizowania wielu imprez masowych jako partnerzy merytoryczni min.: Triathlon Gdańsk 2013 i 2014, Triathlon Przechlewo 2013, EuCO Susz Triathlon 2016. Posiadamy kwalifikację i wiedzę merytoryczną do przeprowadzenia takiego projektu.
 
Serdecznie zapraszamy!
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Korzyści z jazdy na rowerze elektrycznym Dojedziesz do pracy szybciej i bez stresu

Wokół rowerów elektrycznych narosło wiele mitów. Często można spotkać opinie, że działają jak skuter i poruszają się samodzielnie. Inne nieporozumienie to przekonanie, że powstały wyłącznie z myślą o osobach starszych. Nie brakuje jednak argumentów, które popularnym eBike’om dają przewagę nad tradycyjnymi rowerami. Ponadto, mogą stanowić alternatywę dla samochodów czy transportu publicznego.

Rusza Olimpiada szachowa w Gruzji!

Nasza Kadra Narodowa w Szachach będzie walczyć o najwyższe lokaty podczas wyczerpującego, bo aż 12-dniowego turnieju, jakim jest rozgrywana co dwa lata Olimpiada szachowa. Dwa silne, polskie, pięcioosobowe zespoły – kobiecy i męski - zmierzą się z najlepszymi reprezentantami innych krajów. W sumie w olimpiadzie bierze udział ponad 1600 zawodników ze 190 państw z całego świata. Najważniejsza impreza szachowa zostanie rozegrana w Gruzji w miejscowości Batumi między 24 września a 5 października 2018 roku.

Sportbonus Dzieciom - Trenerze, zgłoś swoją drużynę!

Dołącz do Nas! Tydzień temu ruszyła największa akcja społeczna w historii polskiego sportu Sportbonus Dzieciom! Już 850 Klubów, Szkół i Przedszkoli jest w grze o sprzęt sportowy, wyjazd na zimowisko czy spotkanie z polskimi olimpijczykami przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi! 

Podaj dziecku wodę

Badania pokazują, że w diecie polskich dzieci dominują słodkie płyny. Jednocześnie wypijają one znacznie mniej wody, niż zalecają eksperci, a to właśnie woda powinna stanowić większość przyjmowanych przez dziecko płynów. Pełni ona szereg ważnych funkcji w organizmie, a dodatkowo nie zawiera cukru ani kalorii. Dlatego chcąc wspierać rodziców w budowaniu u dzieci zdrowego nawyku picia wody, Żywiec Zdrój rozpoczął kampanię ,,Słodziaków nie trzeba dosładzać”.

Epidemia bezruchu wśród dzieci - najnowsze badania

Według Światowej Organizacji Zdrowia, by zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci potrzebna jest godzina aktywności fizycznej każdego dnia. Najnowsze badania pokazują, że blisko 80 proc. dzieci w Polsce nie wypełnia tych zaleceń. Eksperci programu Aktywne Szkoły MultiSport podpowiadają jak zachęcić młode pokolenie do ruchu, także w okresie świątecznym.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.