konkurs link

newsletter

  • 10.8.2020, Imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
 
 

Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży

Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży
„Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” to nowy projekt edukacyjny skierowany do uczniów z terenów wiejskich. Jego celem jest promocja aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz edukacja przyrodnicza oparta o bogactwo Lasów Państwowych. Projekt realizuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Partnerem merytorycznym jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.
W pilotażową fazę projektu „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” jest  zaangażowanych 15 szkół z województwa łódzkiego i mazowieckiego. Łącznie w projekcie udział weźmie około 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zajęcia obejmują moduły: sportowy, składający się z treningów i rajdu terenowego oraz przyrodniczy, dzięki któremu uczestnicy poznają różnorodność flory i fauny kompleksów leśnych. Projekt potrwa do połowy czerwca br. 
 
– Zmiana tradycyjnego stylu życia na wsi oraz mniejsza dostępność do pozalekcyjnych zajęć sportowych przyczyniają się do spadku aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. Dodatkowo, mieszkańcy tych obszarów rzadko korzystają z bazy rekreacyjnej, sportowej czy edukacyjnej udostępnianej przez Lasy Państwowe, a są to tereny pod tym względem bardzo atrakcyjne – mówi Marek Zagórski, Prezes Zarządu Fundacji EFRWP. – Poprzez nasz nowy projekt edukacyjny „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” chcemy zachęcić najmłodszych do odwiedzania lasów i wypoczywania tam, również w sposób aktywny. To ważne, by od najmłodszych lat kształtować prawidłowe postawy i przyzwyczajenia – dodaje.
 
W dniach 23 – 24 kwietnia br. w Nagórzycach nauczyciele wzięli udział w szkoleniu metodycznym przygotowującym do realizacji projektu. Podsumowaniem projektu „Leśna Akademia Sportu” będzie olimpiada międzyszkolna, podczas której uczniowie zmierzą się w konkurencjach sportowych, a także rozwiązując quizy o tematyce sportowej i przyrodniczej. 
 
O Fundacji EFRWP:
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach społecznych. Od samego początku istnienia EFRWP aktywnie działa na rzecz edukacji oraz wyrównywania szans dzieci i młodzieży. W ramach współpracy polsko-węgierskiej, Fundacja realizuje Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie (k. Międzyzdrojów), które stanie się miejscem spotkań i prowadzenia projektów w dziedzinie nauki i edukacji, promowania kultury narodowej oraz walorów przyrodniczych Wolińskiego Parku Narodowego. 
 
Więcej informacji na stronie: www.efrwp.pl
 
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

"Kickbokserka" w kinach od 4 października

12 letnia Bo, po rozwodzie rodziców, zmuszona jest do przeprowadzki wraz z mamą i bratem na przedmieścia Amsterdamu. Zafascynowana trenującą kickboxing sąsiadką postanawia spróbować swoich sił w tym sporcie. 

Sportowa rodzina to najlepsza drużyna!

Jedynie 20% rodzin ćwiczy wspólnie raz w tygodniu lub częściej, a 81% dzieci i młodzieży chciałoby, aby ich rodzice uprawiali sport.  Odpowiadając na te potrzeby, w ramach programu Kluby Sportowe Orange, w 50 miejscowościach odbędą się rodzinne treningi. Dzięki temu wzrośnie zaangażowanie rodziców we wspólną aktywność fizyczną.

Obozy dla dzieci z 4Health

Jeśli  ktoś  z was był kiedykolwiek na obozie jako dziecko, ten nie jest zaskoczony, gdy ktoś wspomina o jego zaletach. Te doświadczenia pozostają w nas na zawsze, gdyż były to nasze pierwsze kroki w nauce samodzielności. Dlatego też, już jako rodzice chcemy, żeby i nasze dzieci doświadczyły tego samego. Taki pobyt z dala od domu i bez rodziców, przede wszystkim pozwala na wyrobienie dobrych nawyków i przyzwyczajeń. 

Aktywne Szkoły MultiSport promują ruch wśród dzieci

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dzieci powinny być aktywne przynajmniej przez 60 minut każdego dnia, ponieważ ruch wpływa pozytywnie na ich kondycję fizyczną, ogólną odporność organizmu oraz prawidłowy rozwój. I chociaż w Polsce wzrasta świadomość w zakresie aktywności i zdrowego trybu życia, bezruch wśród dzieci stanowi prawdziwy problem. Benefit Systems uruchomił program Aktywne Szkoły MultiSport, aby zwiększać wiedzę rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim motywować dzieci do aktywności.

Zimowy Narodowy powraca

Już 5 listopada, na płycie PGE Narodowego, po raz czwarty powstanie największe w Polsce lodowisko! Zimowy Narodowy to stolica zimowej rozrywki: trzy lodowiska, górka lodowa do zjeżdżania na pontonach i dużo więcej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.