konkurs link

newsletter

  • 17.2.2020, Imieniny obchodzą: Zbigniew, Julian, Łukasz
 
 

Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży

Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży
„Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” to nowy projekt edukacyjny skierowany do uczniów z terenów wiejskich. Jego celem jest promocja aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz edukacja przyrodnicza oparta o bogactwo Lasów Państwowych. Projekt realizuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych. Partnerem merytorycznym jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.
W pilotażową fazę projektu „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” jest  zaangażowanych 15 szkół z województwa łódzkiego i mazowieckiego. Łącznie w projekcie udział weźmie około 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zajęcia obejmują moduły: sportowy, składający się z treningów i rajdu terenowego oraz przyrodniczy, dzięki któremu uczestnicy poznają różnorodność flory i fauny kompleksów leśnych. Projekt potrwa do połowy czerwca br. 
 
– Zmiana tradycyjnego stylu życia na wsi oraz mniejsza dostępność do pozalekcyjnych zajęć sportowych przyczyniają się do spadku aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. Dodatkowo, mieszkańcy tych obszarów rzadko korzystają z bazy rekreacyjnej, sportowej czy edukacyjnej udostępnianej przez Lasy Państwowe, a są to tereny pod tym względem bardzo atrakcyjne – mówi Marek Zagórski, Prezes Zarządu Fundacji EFRWP. – Poprzez nasz nowy projekt edukacyjny „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” chcemy zachęcić najmłodszych do odwiedzania lasów i wypoczywania tam, również w sposób aktywny. To ważne, by od najmłodszych lat kształtować prawidłowe postawy i przyzwyczajenia – dodaje.
 
W dniach 23 – 24 kwietnia br. w Nagórzycach nauczyciele wzięli udział w szkoleniu metodycznym przygotowującym do realizacji projektu. Podsumowaniem projektu „Leśna Akademia Sportu” będzie olimpiada międzyszkolna, podczas której uczniowie zmierzą się w konkurencjach sportowych, a także rozwiązując quizy o tematyce sportowej i przyrodniczej. 
 
O Fundacji EFRWP:
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach społecznych. Od samego początku istnienia EFRWP aktywnie działa na rzecz edukacji oraz wyrównywania szans dzieci i młodzieży. W ramach współpracy polsko-węgierskiej, Fundacja realizuje Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie (k. Międzyzdrojów), które stanie się miejscem spotkań i prowadzenia projektów w dziedzinie nauki i edukacji, promowania kultury narodowej oraz walorów przyrodniczych Wolińskiego Parku Narodowego. 
 
Więcej informacji na stronie: www.efrwp.pl
 
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Tory wyścigowe pod choinkę

Co kupić dziecku pod choinkę, żeby na pewno sprawić mu radość? Odpowiednią propozycją dla młodych fanów sportowej rywalizacji z pewnością będą tory wyścigowe, które rozbudzą wyobraźnię i pasje młodych kierowców. Dzięki nim świat wielkiej motoryzacji może być dostępny także bez konieczności wychodzenia z domu.

Akademia Duckie Deck nowe edycja we Wrocławiu - ruszyły zapisy

W weekend, 28-29 października Akademia Duckie Deck - największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców - ponownie zawita do Wrocławia. Wszystkie rodziny spragnione nowych przeżyć i doświadczeń, zapraszamy do Wrocławskiego Parku Technologicznego. Dziś, 16 października ruszają zapisy na warsztaty, które są jedną z aktywności przygotowanych dla odwiedzających Akademię Duckie Deck.

Ruszają Kluby Sportowe Orange - nowy program społeczny Orange Polska

Orange Polska wesprze lokalne społeczności, promując zdrowy, zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży. Z pomocą firmy do końca 2015 roku powstanie w całej Polsce 100 Klubów Sportowych Orange. Wnioski uczestnictwa w programie można składać od 22 września. Nabór potrwa 6 tygodni i będzie się odbywał przez stronę www.klubysportoweorange.pl. Liczymy, że realizacja programu pozwoli wielu młodym ludziom rozwinąć sportowe pasje, zaszczepić w nich umiejętność współdziałania i uczciwej rywalizacji - mówią organizatorzy.

Recenzja książki „Piszczek. To, co naprawdę jest ważne”

Nie trzeba być miłośnikiem futbolu, by z przyjemnością sięgnąć po tę książkę. Zresztą tak również sugeruje tytuł serii – „Nie tylko dla fana”, i ja także jestem tego przykładem.
„Piszczek. To, co naprawdę jest ważne” to kolejna część cyklu biografii znanych piłkarskich sław. Tym razem, Jarosław Kaczmarek, przedstawia nam sylwetkę Łukasza Piszczka. Wielkiego, a zarazem skromnego człowieka, który z boiska w śląskich Goczałkowicach przeniósł się na europejskie stadiony. A przy tym nadal pozostał chłopakiem sprzed lat, dla którego najważniejsza jest rodzina, przyjaźnie od najmłodszych lat, a wspomnienie dzieciństwa ma smak „piłki z ziemniakami”.

"Nadwaga i otyłość u dzieci" - książka

Problem nadwagi staje się coraz większym zagrożeniem. Borykają się z nim nie tylko dorośli, ale także, i to coraz częściej, dzieci. Dodatkowo złe przyzwyczajenia żywieniowe w czasie dzieciństwa zwiększają zagrożenie otyłością w dorosłości.  Aby zapewnić naszym dzieciom w przyszłości zdrowe życia, musimy już teraz, w okresie dzieciństwa, zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.