konkurs link

newsletter

  • 27.9.2021, Imieniny obchodzą: Damian, Wincenty, Kosma
 
 

Kiedyś powie Ci dziękuję... Ruch jako naturalna potrzeba każdego dziecka

Kiedyś powie Ci dziękuję... Ruch jako naturalna potrzeba każdego dziecka

Poza rozwojem sprawności fizycznej ruch stymuluje również rozwój mózgu, charakteru i osobowości. Do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka nie jest potrzebny sport wyczynowy. Wystarczy 60 minut dziennej dawki tańca, by zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie swojej pociechy. 

 
Aktywność fizyczna powinna być rozwijana i wspierana przez rodziców już od najmłodszych lat, szczególnie w obecnej dobie komputerów, Internetu, i telewizji, które z pewnością są bardzo atrakcyjną rozrywką, ale niestety  przyzwyczajają dzieci do siedzącego trybu życia.
 
Czy aktywność fizyczna może być ciekawa i  stać się przyjemnością? Nasza odpowiedź: 3 razy TAK.
 
1. Tak, jeśli wybierzemy taką formę ruchową, która pozwoli dziecku spędzać wolny czas 
w gronie przyjaciół. 
2. Tak, jeśli połączona będzie ona z zabawą. 
3. Tak, jeśli będzie kojarzona przez dziecko z relaksem i zaspokoi jego podświadomą potrzebę ruchu.
 
Oferta zajęć ruchowych dla dzieci jest bardzo szeroka. Które z nich są odpowiednie? Jeśli Twoje dziecko już od najmłodszych lat, zanim nauczyło się chodzić, spontanicznie poruszało się, kołysało, bujało i tupało słysząc muzykę, warto pomyśleć o zajęciach tanecznych. Dzieci bardzo lubią tańczyć i to zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Jeśli Twoja córka już od najmłodszych lat z zaciekawieniem przysłuchiwała się muzyce klasycznej, lirycznej, to dobrym rozwiązaniem będą dla niej zajęcia rytmiczno-baletowe. A jeśli Twój syn żywo podskakiwał przy szybkich i dynamicznych rytmach  i wykazywał ponad przeciętną aktywność pomyśl np. o hip hopie.

Każdy rodzaj zajęć tanecznych da szansę Twojemu dziecku na budowanie relacji z rówieśnikami, nauczy zachowań i współdziałania w grupie i pozwoli na dzielenie swojej pasji z przyjaciółmi. Taniec sprzyja  ponad to poznawaniu otaczającego świata, pozbyciu się nieśmiałości, nauczeniu się akceptacji innych i samego siebie, pokonaniu własnych słabości, uwolnieniu kreatywności i wyobraźni. Regularne zajęcia taneczne uczą również poczucia obowiązku i dyscypliny. Rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, orientację przestrzenną  i spostrzegawczość, ale przede wszystkim sprawiają radość i pozwalają spełniać dziecięce marzenia o występach na scenie, byciu baletnicą lub tanecznym idolem. 

Zabawa w rytm muzyki to niebywała dawka energii i dobry sposób na rozładowanie stresu,  tak niezbędna dzieciom, które większość czasu spędzają w  przedszkolu lub w szkole. To przygoda, która dla wielu rozpoczyna się na domowym parkiecie, rozwija w szkole tańca i często  trwa przez całe życie. 
 
Z czasem zabawa w taniec przeradza się w hobby i życiową pasję. „Pasję, która nadaje życiu sens i cel. Taniec to prawdziwa droga do wyrażenia swoich uczuć, emocji i pragnień”, mówi Agustin Egurrola – tancerz i choreograf, założyciel największej i najnowocześniejszej szkoły tańca w Polsce. To właśnie z pasji do tańca stworzył on sieć warszawskich szkół tańca Egurrola Dance Studio, które pozwalają tancerzom oraz adeptom tańca na rozwój talentu i umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, którzy przekazują im nie tylko wiedzę, ale również swoją miłość do tańca. 

Kiedy rozpocząć naukę tańca? Najlepiej jak najwcześniej. Dlatego właśnie, kiedy dziecko skończy 

3 lata może stawiać pierwsze kroki na parkiecie. Wyjątkową szkołą spośród wszystkich szkół Agustina Egurroli jest Egurrola Dance Kids, której program zajęć dedykowany jest w przeważającej większości dzieciom w wieku od 3 do 14 lat. W ofercie szkoły można znaleźć  szeroki wachlarz zajęć m.in. Zabawy z Tańcem i Muzyką, Balet, Taneczny Mix, Videoclip Dance, Hip Hop, Break Dance, Jazz, Gimnastyka, Street Dance, Musical Dance, Ragga, Taniec Nowoczesny, Taniec Towarzyski i New Age. 

Pozwól dziecku rozwijać się aktywnie i odkryj jego talent zapisując je na zajęcia w Egurrola Dance Kids. 

A kiedyś powie Ci dziękuję!
 
Egurrola Dance Studio – największa szkoła tańca w Warszawie, założona w 1992 roku, przy Ośrodku Kultury Ochoty przez Agustina Egurrola, choreografa znanego m.in. z programów „Taniec  z Gwiazdami” i „You Can Dance – Po prostu tańcz” i Joannę Szokalską. W pierwszych latach działalności szkoła znana była jako Studio Tańca Volt. Dwa lata później Agustin Egurrola założył grupę VOLT, która szybko została najbardziej znaną grupą zawodowych tancerzy w Polsce. W 2003 roku szkoła przeniosła się do własnej siedziby, przy ul. Żwirki i Wigury 99a i zmieniła nazwę na Egurrola Dance Studio. 
 
Obecnie Egurrola Dance Studio to sieć sześciu szkół tańca zlokalizowanych na terenie Warszawy i w podwarszawskim Konstancinie. To także wyjątkowi instruktorzy, niesamowite turnieje, obozy dla dzieci i młodzieży, wyjazdy dla kobiet i warsztaty z choreografami światowej sławy. 

Egurrola Dance Studio to także flagowe zespoły: Luzik 1, Luzik 2, Luz 1, Luz 2, Jazz One Junior, V2, V3, V4 Dissgroup i Jazz One, które zdobywają uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą - mogą pochwalić się tytułami Mistrzów Polski, Europy i Świata.
 
Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

SUPA STRIKAS, Części 1 i 2 (odcinki 1-13) – nowość na DVD

Futbolowe emocje na najwyższym poziomie na najsłynniejszych stadionach świata z superdrużyną Supa Strikas na DVD od 24 maja!

"Najlepsze przepisy dla całej rodziny" - przepis na ciasto pomarańczowe z czekoladą

„Szkoła na Widelcu. Najlepsze przepisy dla całej rodziny." to książka pełna miłości, pasji i dobrego jedzenia. Autorami książki są: Grzegorz Łapanowski - kucharz, założyciel i prezes Fundacji Szkoła na Widelcu, prowadzący i juror w Programie Top Chef, miłośnik świeżej, sezonowej i lokalnej żywności i Maia Sobczak - propagatorka zdrowego stylu życia i wspierającej, naturalnej diety, wegetarianka, mama blond urwisa, psycholog, terapeuta wg TMC i Ayurvedy, autorka bloga: qmamkasze.pl.

Rodzinna wyprawa na Kaukaz w obuwiu KEEN

Beata, Konrad oraz ich syn Mikołaj, to rodzina biorąca udział w Keen Cauacasus Expedition 2014 – akcji zorganizowanej przez amerykańską markę obuwniczą KEEN. Podróżując pod hasłem "Z dzieckiem w plecaku", cała trójka  postanowiła wyruszyć z przygodą na Kaukaz.

„Gole wszech czasów” - recenzja książki

Na okładce przeczytać można, że to książka nie tylko dla fanów futbolu. Trudno w to jednak uwierzyć, bo czy książka o piłce nożnej może zainteresować kogoś, kto tego sportu nie lubi i się na nim nie zna?

Akcji Zdrowo i Sportowo - najnowsze materiały

Zaczynamy od zapowiedzi konkursu „Aktywni Razem”. Pokaż nam jak aktywnie spędzasz czas, wspólnie ze swoim dzieckiem. Prześlij zdjęcie lub film i zachęć innych do budowania zdrowych nawyków. Nagrodami w konkursie są 3 zestawy kompleksowych badań, wykonanych w Klinice Enel-Sport, zawierających diagnostykę funkcjonalną dziecka, obejmującą: ocenę postawy w staniu oraz podczas chodu. Więcej informacji na stronie konkursu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.