konkurs link

newsletter

  • 15.8.2020, Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
 
 

Katarzyna Bachleda-Curuś srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014

Katarzyna Bachleda-Curuś srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014

Zawody drużynowe kobiet w łyżwiarstwie szybkim z pewnością na długo zapadną nam w pamięci. Katarzyna Bachleda-Curuś wraz z koleżankami z drużyny sprawiła wszystkim niesamowitą niespodziankę, zdobywając srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Ten emocjonujący wyścig z trybun oglądała jej mama, Renata Wójcicka, córeczka Hania i mąż Jakub, którzy mogli wspierać Kasię na miejscu w Soczi dzięki kampanii P&G „Dziękuję Ci, Mamo”.

„Chciałabym żeby to były najlepsze Igrzyska w moim życiu!,” mówiła Katarzyna Bachleda-Curuś przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich. I chyba się udało. Przedwczoraj Kasia i jej koleżanki z drużyny wywalczyły srebrny krążek Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014. W najważniejszych chwilach w jej życiu towarzyszyła jej mama, Renata Wójcicka, która kilka dni temu przyjechała do Soczi w ramach kampanii P&G „Dziękuję Ci, Mamo”, by wspierać i dopingować córkę na miejscu. Co więcej, zabrała ze sobą całą rodzinę Kasi, córeczkę – Hanię i męża – Jakuba, którzy wspólnie zasiedli dziś na trybunach i z całych sił kibicowali panczenistce podczas walki o medale.
 
Pani Renata, zapytana jeszcze przed rozpoczęciem Igrzysk o szansę Kasi na medal, nie chciała zapeszać.  „Trudno wymagać, bo to jest sport i różnie może być, ale nadzieje na pewno są,” – tłumaczyła. Dziś może już świętować razem z córką największy sukces w jej karierze. „Były to dla mnie niesamowite emocje. Nie mogę porównać ich do żadnych innych. Przede wszystkim jednak cieszę się, że marzenia Kasi się spełniają” – dodaje pani Renata. Jak podkreśla sama Kasia, świadomość, że jej rodzina jest w pobliżu, dopinguje ją i mocno trzyma kciuki, dodaje jej skrzydeł.
 
Tegoroczną kampanię P&G „Dziękuję Ci, Mamo” wspierają sportowcy z całego świata.Wśród polskich ambasadorów oprócz Katarzyny Bachledy-Curuś znaleźli się również skoczek narciarski, Maciej Kot oraz narciarka biegowa, Paulina Maciuszek i ich mamy.

Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Łyżwiarstwo amatorskie – coś dla każdego

W pierwszą niedzielę stycznia odbyły się w Warszawie amatorski Puchar Walley’a w łyżwiarstwie figurowym. To dobra okazja, żeby dowiedzieć się nieco więcej o łyżwiarstwie figurowym dla amatorów.

O co chodzi z tym aktywnym bakcylem?

Akcja www.AktywnyBakcyl.pl po fazie nieco przyczajonej, przeszła wreszcie w fazę jawną, jak informują organizatorzy na nowej wersji swojej strony: Ma ona (akcja) na celu wzbudzenie w ludziach chęci do życia z pasją, jeśli jeszcze tego nie robią. Natomiast u żyjących pasją – chęci „zarażania” innych, by coraz więcej osób uprawiało różnego rodzaju aktywności (szczególnie fizyczne), które z czasem przerodzą się w gorącą pasję.

Jedz jak mistrz. Dzieci jedzą to, co ich mistrzowie

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia, w Europie otyłość jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą przewlekłą wśród dzieci w wieku szkolnym. W Polsce w ciągu ostatnich 20 lat aż trzykrotnie wzrosła liczba dzieci z nadwagą. Na problem zwraca uwagę marka Beko, która w swojej nowej kampanii z udziałem piłkarzy klubu FC Barcelona pokazuje, jak zdrowo odżywiać dzieci i jak przekonać je, że bogate w składniki odżywcze produkty mogą być smaczne.

Sport a dziecięca wyobraźnia

Nie ulega wątpliwość, że sport wpływa korzystnie na rozwój dziecka. Oprócz nabierania zdolności motorycznych, maluch zainteresowany sportem uczy się współpracy w grupie, radzenia sobie z emocjami i ma dobrą okazję do spożytkowania swojej energii. Ale nie możemy jednak zapominać o innym ważnym celu  - zajęcia sportowe powinny pobudzać dziecięcą kreatywność i wyobraźnię.

SuperQuiz "Piłka nożna" od Kapitan Nauka

Pakiet SuperQuiz PIŁKA NOŻNA to wyjątkowy zestaw dla miłośników piłki nożnej. Poręczny kuferek zawiera kolorową książeczkę z fascynującymi ciekawostkami i pytaniami quizowymi. Piłkarscy kibice przetestują swoją wiedzę o osiągnięciach sław z boiska, np. Lewandowskiego, Messiego, Ronaldo, czy o rekordowych stadionach. Poznają historię światowego futbolu, różnorodne taktyki gry, najciekawsze wydarzenia, turnieje i nagrody.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.