konkurs link

newsletter

  • 25.2.2020, Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd
 
 

Bezpieczeństwo na stoku – w komiksie

Bezpieczeństwo na stoku – w komiksie

Pruszący za oknami śnieg zachęca do wyjścia na powietrze i wesołej zabawy na śniegu. Wczesna zima to także okazja do przekazania dzieciom wiedzy o tym, jak zdrowo i bezpiecznie przetrwać zimę. Jeśli zatem szukasz odpowiedzi na pytanie: „Jak przygotować dziecko do wyjazdu na narty?”, te wskazówki są dla ciebie!

Z pomocą rodzicom pragnącym zapoznać dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania na górskim stoku przychodzi Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przygotowało projekt "Bezpieczny Stok". Multimedialny komiks, stanowiący zbiór wskazówek prezentujących zasady właściwego zachowania narciarzy w obrazowy i prosty sposób przygotuje dzieci do wybierania bezpiecznych zachowań w czasie zimowych zabaw.

 

Pierwsze ważne zadanie, jakie stoi przed przyszłymi narciarzami, to odpowiednie przygotowanie kondycyjne, jeszcze w domu, na pewien czas przed planowanym wyjazdem.  Aby uniknąć kontuzji na stoku, powinno się codziennie ćwiczyć i rozciągać mięśnie i to nie tylko nóg). Istotne jest także sprawdzenie, czy przez lato dziecko nie wyrosło z butów i nart. Kolejny krok to odpowiednie ustawienie wiązań (powinien to zrobić fachowiec), naostrzenie oraz nasmarowanie nart, a także sprawdzenie, czy posiadamy wszystkie niezbędne elementy sprzętu.

 

Nadejście zimy oraz planowane wyjazdy to także dobry pretekst do nauczenia dziecka wyboru odpowiedniego stroju do zabawy na śniegu i uprawiania sportu. Czapka, szalik, rękawiczki, ciepła kurtka czy też skarpety z wełny merynosa? Zastanówcie się razem z dzieckiem, w jaki sposób możecie zapewnić sobie odpowiedni ubiór na wspólnym wyjeździe?

 

Bardzo ważne podczas przygotowań do „szaleństw” na górskim stoku jest także nauczenie numeru ratunkowego obowiązującego na terenach górskich (601 100 300), jak również oznaczeń tras oraz zaznajomienie się ze znakami informacyjnymi, z jakimi spotkać możemy się na trasie. Warto także poznać zasady zachowania się na stoku w czasie wypadku oraz  prawidłowego postępowania w czasie korzystania z wyciągów.

 

Przed postawieniem pierwszych kroków na stoku założyć należy kask, upewnić się, czy buty zostały dobrze wpięte w wiązania oraz pamiętać o stosowaniu się do poleceń obsługi wyciągów i ratowników.

 

Te i inne wskazówki znajdujące się w komiksie opracowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki stanowią zakres niezbędnych do przyswojenia zasad, które pomogą bezpiecznie spędzić czas podczas górskiego wypoczynku. Udanej i bezpiecznej zabawy!

 

Dorota Czerwińska – pedagog, Instruktor Pierwszej Pomocy

zawrat.edu.pl


Warto zobaczyć:
http://www.bezpiecznienastoku.pl/komiks/start.htm

Opublikowano w: Ciekawostki

Czytaj także

Sportbonus Dzieciom - Trenerze, zgłoś swoją drużynę!

Dołącz do Nas! Tydzień temu ruszyła największa akcja społeczna w historii polskiego sportu Sportbonus Dzieciom! Już 850 Klubów, Szkół i Przedszkoli jest w grze o sprzęt sportowy, wyjazd na zimowisko czy spotkanie z polskimi olimpijczykami przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi! 

Zdrowo i Sportowo - Akcja dla przedszkoli i szkół podstawowych

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10. roku życia. Chodzi o to, by pokazać dzieciom, jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu zajęcia sportowe, które przeprowadzane są w zgłoszonych do projektu placówkach.

Festiwal Biegowy - konkurs - Znajdź imię dla Zwierzaka Bioblo

Kto powiedział, że klocki muszą być prostymi kawałkami drewna? Bioblo są kolorowe i mają unikalną strukturę plastra miodu. Otwiera to wiele nowych możliwości: można ich używać do puszczania baniek, tworzenia kolorowych wzorów i unikalnych przestrzennych obrazów. A jeśli ułożymy je wokół lampy lub latarki, otrzymamy niesamowite kolory i efekty świetlne! Bioblo to edukacyjna i kreatywna zabawka, dodatkowo są ekologiczne: 50% zawartości drewna, w 100% wolne od plastyfikatorów, PCV i BPA edukacyjne i kreatywne. Ich unikalna struktura plastra miodu otwiera nieograniczone możliwości.

Twoje dziecko gwiazdą! Konkurs programu MamyDzieci drogerii Supher-Pharm za półmetkiem!

Jeszcze przez trzy tygodnie trwał będzie wieloetapowy konkurs programu MamyDzieci drogerii Supher-Pharm, w którym na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Sebastian Druszkiewicz, panczenista z Łodzi, może kontynuować treningi

Upór w dążeniu do obranego celu to według wielu recepta na sukces. Problem pojawia się, gdy brakuje funduszy, by iść wymarzoną drogą. Tak jest w wielu dziedzinach, a zwłaszcza w sporcie. Wydawać by się mogło, że dylemat pasja czy stabilna praca, dotyczy tylko początkujących zawodników. Nic bardziej mylnego. Słowa - Nie wiem, co dalej, nie wykluczam żadnej opcji [i] – wypowiedziane tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi przez Sebastiana Druszkiewicza, zmiennika w polskiej drużynie panczenistów, zmuszają do refleksji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.