konkurs link

newsletter

 • 21.1.2022, Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
 
 

Bezpieczny sezon narciarski - ubezpieczenia

Bezpieczny sezon narciarski - ubezpieczenia

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Nauczeni doświadczeniem, już teraz przypominamy o ubezpieczeniu podczas ferii zimowych. Czy wiesz, ile kosztuje akcja ratownicza w górach? Czy jeździsz w kasku i przestrzegasz przepisów obowiązujących na stoku? Niestety, nie wszyscy to robią, a Ty możesz trafić na jednego z takich „narciarzy”. (artykuł promocyjny)

O ile w Polsce, w razie wypadku GOPR podejmie akcję ratunkową za darmo, o tyle w wielu krajach (choćby popularnych Słowacji, Austrii czy Francji) trzeba za taką akcję zapłacić. A to może bardzo nadwyrężyć budżet narciarza.
 
- Zwiezienie ze słowackich gór kosztuje ok. 550 zł. Jednak, gdy do akcji wkracza helikopter, cena natychmiast rośnie do 14 000 zł! – wylicza Łukasz Skierczyński, ekspert ubezpieczeniowy (www.pewnisportu.pl)

Ubezpieczenie dzieci podczas ferii zimowych

Dzieci, w zależności od wieku, są ubezpieczone w przedszkolu lub w szkole. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń poza granicami Polski, a często wyłączone z ubezpieczenia są sporty wysokiego ryzyka (np. narciarstwo). Dlatego, po uważnym przeanalizowaniu warunków umowy ubezpieczeniach malucha, ubezpiecz je na wszelki wypadek.
 
Na co zwracać uwagę podczas wyboru ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków? Po pierwsze: nie kieruj się ceną. Często ubezpieczenia z wysoką składką nie obejmują tych zakresów, na których najbardziej nam zależy. Natomiast, niska cena ubezpieczenia, wiąże się z niskim odszkodowaniem w razie wypadku. Następnie przeanalizuj zakres ubezpieczenia. Świadczenia podstawowe różnią się w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym podpisujemy umowę. Do podstawy możemy dodać np.:

 • Zwrot kosztów leczenia
 • Zwrot kosztów rehabilitacji
 • Zwrot kosztów transportu i repatriacji
 • Zwrot kosztów ratownictwa
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej*
 • Ubezpieczenie Assistance**
 • Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego***


A nawet organizację i pokrycie kosztów pobytu osoby towarzyszącej (np. rodzica) czy pomoc finansową. Rzecznik Ubezpieczeniowy radzi, aby ubezpieczenie opiewało na sumę 10 – 15 000 € (wyjazd zagraniczny).

- Kolejnym ważnym czynnikiem ubezpieczenia jest zakres terytorialny. Niektóre firmy wyłączają z zakresu ochrony terytorium Stanów Zjednoczonych czy Kanady. – dodaje specjalista ubezpieczeń sportowych – Łukasz Skierczyński.
 
Jak postępować w razie wypadku:

 • jak najszybciej udaj się do lekarza, wezwij pomoc
 • powiadom centrum alarmowe (każde towarzystwo posiada specjalny numer ratunkowy)
 • zbieraj dokumentację medyczną (zdjęcia RTG, opisy badań diagnostycznych, inne dokumenty medyczne)
 • zbieraj rachunki za pomoc medyczną, faktury

 
Ogólne warunki umowy ubezpieczeń to trudna lektura. Dlatego, jeżeli zależy Ci na jak najlepszym i czytelnym ubezpieczeniu swojego dziecka, napisz do specjalistów ds. ubezpieczeń sportowych: biuro@pewnisportu.pl.

Dodatek dla niewtajemniczonych:

*Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – za szkody w mieniu lub na osobie wyrządzone osobom trzecim (np.: szkody wywołane przez dzieci na stoku - zwrot kosztów leczenia bądź odszkodowanie za zniszczony sprzęt sportowy)
**Ubezpieczenie assistance – pomoc centrum alarmowego, o różnym zakresie w zależności od wykupionego wariantu (np.: pomoc tłumacza, transport do kraju, zakwaterowanie osoby towarzyszącej)
***Ubezpieczenie sprzętu narciarskiego – ubezpieczenie: nart biegowych i zjazdowych, snowboard’u, wiązań, kijków, butów narciarskich, kasków i gogli, odzieży narciarskiej stanowiące własność Ubezpieczonego

(artykuł promocyjny)

Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Przedszkola narciarskie - na czym polega ich sukces?

Od kilku lat w ofercie większości znanych klubów narciarskich znaleźć można tak zwane przedszkola narciarskie. Powstało też wiele klubów specjalizujących się tylko w tym rodzaju wyjazdów. Postanowiliśmy zbadać, na czym dokładnie polega ta formuła i czemu zawdzięcza swój sukces.

Bieganie z wózkiem – jak to się robi

Jestem mamą trójki wspaniałych maluchów. Najstarsza córeczka Łucja ma 4 lata, młodsza Ludwisia 2,5 roku, synek Wiktor - 8 miesięcy. Przed urodzeniem Łucji biegaliśmy z mężem, zarówno w biegach krótszych, ale także w maratonach i biegach ultra , w tym jednym z najtrudniejszych biegów po górach - Biegu Rzeźnika. 

Skolioza u dzieci – jak zapobiegać i jak leczyć?

Skolioza jest trójpłaszczyznowym zniekształceniem kręgosłupa, potocznie nazywanym  bocznym wygięciem kręgosłupa z rotacją kręgów. Jeżeli kąt wygięcia mierzony na zdjęciu RTG wynosi co najmniej 10 stopni, mamy do czynienia ze skoliozą. Gdy kąt ten jest mniejszy, mówimy o wadzie postawy, postawie skoliotycznej.

Startują finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Już w najbliższy poniedziałek, 23 marca, ruszają finały wojewódzkie XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Mistrzowie 16 województw zagrają w finale ogólnopolskim, którego stawką jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski. Najlepsze drużyny jubileuszowej edycji Turnieju poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas finałów wojewódzkich poznamy mistrzów w kategorii U-8.

ABC bezpiecznego uprawiania sportu

Pływanie, jazda na rowerze a może narty... Jest tyle dyscyplin sportu do uprawiania... Jednak przed rozpoczęciem jakichkolwiek treningów, warto zastanowić się, czy mamy do nich predyspozycje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.