konkurs link

newsletter

  • 8.5.2021, Imieniny obchodzą: Stanisław, Eryk, Liza
 
 

Angielski dla 6 latka – jak uczyć, by osiągnąć sukces

Angielski dla 6 latka – jak uczyć, by osiągnąć sukces
Nauczanie angielskiego od najmłodszych lat to wcale nie fanaberia i coś dziwnego. Wręcz przeciwnie – to w tym momencie standard. Maluchy mają tego typu lekcje już w przedszkolach. Ten aspekt jest bardzo istotny dla wielu rodziców. 6-letnie dzieci bardzo często mają już za sobą dwa, trzy lata nauki języka. Oczywiście w bardzo podstawowym stopniu – edukacja pełna jest gier i zabaw. Nic dziwnego – dzieci uczą się bardzo szybko i chłoną wiedzę o wiele sprawniej niż dorośli. Jeśli do tego podejdzie się do procesu nauki w odpowiedni sposób, wiedząc o tym, jakie metody najlepiej sprawdzają się w przypadku tak młodych uczniów – możemy osiągnąć spektakularne efekty szybciej, niż nam się wydaje!

Dlaczego warto uczyć angielskiego małe dzieci?

 
Proces nauki języka jest wieloetapowy. O ile dorosłe osoby mogą podejść do niego bardziej tradycyjnie, zaczynając od ćwiczeń fonetycznych, zapamiętując słówka, poznając tajniki gramatyki – o tyle w przypadku dzieci, należy znaleźć inną, skuteczniejszą metodę. 
 
Wielu specjalistów oraz osób, które płynnie posługują się językiem, przyznaje, że najważniejsze, to nie bać się mówić. Przełamanie tzw. bariery językowej jest kluczowe. Nic dziwnego, że sporo osób czuje się niekomfortowo, gdy zaczyna rozmawiać w dopiero poznawanym języku. Wstydzimy się popełnić błąd, boimy się, że ktoś nas nie zrozumie. Dzieci nie mają tego problemu. Jeśli zatem zaczniemy oswajać je z językiem na wczesnym etapie, tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości będą posługiwać się angielskim płynnie, na wysokim poziomie, nie znajdując większych blokad i problemów. 
 
Dodatkowym plusem jest to, że jeśli poznamy w młodym wieku kolejny, poza rodzimym, język, to w kolejnych latach poznawanie kolejnych będzie o wiele prostsze. Nasz mózg pozna schematy i nauczy się ich. Tym samym, jeśli dziecko w szkole będzie musiało np. uczęszczać na lekcje niemieckiego – nie będzie się tak męczyło. 
 

Angielski dla 6 latka – co pozwoli nam osiągnąć sukces w nauce? 

 
Dzieci w wieku 6 lat są już w pełni responsywne, wyjątkowo bystre i głodne wiedzy oraz nowych doświadczeń. Warto zapewnić im stymulujące aktywności, dzięki którym będą mogły wypełnić swój czas. Nauka angielskiego jest doskonałym pomysłem. Cała tajemnica tkwi w tym, aby zrobić to w sposób, który dzieciom nie skojarzy się z niczym nieprzyjemnym. Przecież maluchy chcą się bawić. I to właśnie w ten sposób poznają otaczający ich świat, uczą się sprostać nowym wyzwaniom, dowiadują się o swoich ograniczeniach. 
 
Dlatego, szukając szkoły języka angielskiego dla 6 latka, warto postawić na taką, w której uczą świadomi nauczyciele, posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi. Metody nauki powinny zawierać elementy gier i zabaw. Zamiast wkuwania słówek i zasad gramatycznych, dzieci mogą poznawać obcy język tak, jak poznawały ojczysty – poprzez interakcje z osobami posługującymi się angielskim, z którymi muszą wejść w naturalną konwersację. Tego typu podejście reprezentuje m.in. Novakid. W tej szkole online uczą się dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Program jest dostosowany do indywidualnych potrzeb młodego ucznia. Na pierwszej, darmowej lekcji, nauczyciel określa poziom dziecka i układa dalszy plan, uwzględniając jego umiejętności, wiedzę oraz charakter czy temperament. 
 
Pamiętaj, że 6-letnie dziecko może, a nawet powinno uczyć się angielskiego, Jeśli tylko znajdziesz odpowiedni sposób – możecie osiągnąć sukces! 
 
Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Bezpieczny i pomysłowy wypoczynek

 
Okres wiosenno-letni to idealny czas dla pieszych wędrówek, rodzinnych wycieczek rowerowych czy dalszych wyjazdów na wakacje. Wypoczywając z rodziną na świeżym powietrzu, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jakie pozytywne wzorce powinno się przekazywać najmłodszym, by byli bezpieczni podczas rowerowej eskapady, podróży samochodem lub wycieczki szkolnej, a przy tym mogli dobrze się bawić?

Smyk na stoku - dobry początek szansą na sukces

Wielu z nas dorosłych ma już wyznaczone w życiu cele oraz rozbudowane pasje, które pielęgnujemy i chcemy przekazać naszym dzieciom. Robimy to dla ich dobra, zdrowia oraz po to, aby jak będą dorosłe z dumą powiedzieć mogły, że miały najwspanialsze dzieciństwo. Jedną z pasji, które warto przekazać naszym dzieciom jest jazda na nartach. Z naszego poradnika dowiesz się kiedy i jak rozpocząć naukę jazdy oraz jakie formy aktywności mogą być w tym pomocne.

Karm głód ruchu, nie słodyczy

Obniża jakość życia, zaburza prawidłowe funkcjonowanie w grupie społecznej, naraża na szwank relacje z rówieśnikami, może powodować problemy w nauce. Nadwaga lub otyłość -problem, który dotyczy co trzeciego dziecka w wieku wczesnoszkolnym w Polsce. Jak podkreślają eksperci, winne nadmiernej masy ciała są nie tylko zwyczaje żywieniowe czy uwarunkowania genetyczne. W dużej mierze przyczynia się do niej brak wystarczającej aktywności fizycznej. Wakacje to świetna okazja, aby wprowadzić w swojej rodzinie dobre zwyczaje związane z ruchem. Ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku podpowiada, jak bezpiecznie i zdrowo ćwiczyć z dziećmi. 

Zmotywuj dziecko do sportu

Obecnie dzieci coraz rzadziej spędzają czas wolny w aktywny sposób. Zabawy na świeżym powietrzu, wśród rówieśników, zastępują godzinami spędzanymi przed ekranami telewizorów, komputerów i tabletów. Nie zapominajmy o tym, jak ważne jest to, by nasze pociechy regularnie uprawiały sport. Zadbajmy o odpowiednią dawkę ruchu, nauczmy je, że aktywność fizyczna jest nieodzownym elementem codzienności. 

Taniec? Naturalnie, od najmłodszych lat!

Każdy z nas rodzi się z naturalnym poczuciem rytmu, które jest niezwykle pomocne chociażby w rozwijaniu tanecznych talentów. Razem z Egurrola Dance Studio podpowiadamy, kiedy dzieci mogą zacząć uczęszczać na zajęcia, aby w pełni wykorzystać drzemiące w nich możliwości.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.