konkurs link

newsletter

  • 3.12.2021, Imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery
 
 

Angielski dla 6 latka – jak uczyć, by osiągnąć sukces

Angielski dla 6 latka – jak uczyć, by osiągnąć sukces
Nauczanie angielskiego od najmłodszych lat to wcale nie fanaberia i coś dziwnego. Wręcz przeciwnie – to w tym momencie standard. Maluchy mają tego typu lekcje już w przedszkolach. Ten aspekt jest bardzo istotny dla wielu rodziców. 6-letnie dzieci bardzo często mają już za sobą dwa, trzy lata nauki języka. Oczywiście w bardzo podstawowym stopniu – edukacja pełna jest gier i zabaw. Nic dziwnego – dzieci uczą się bardzo szybko i chłoną wiedzę o wiele sprawniej niż dorośli. Jeśli do tego podejdzie się do procesu nauki w odpowiedni sposób, wiedząc o tym, jakie metody najlepiej sprawdzają się w przypadku tak młodych uczniów – możemy osiągnąć spektakularne efekty szybciej, niż nam się wydaje!

Dlaczego warto uczyć angielskiego małe dzieci?

 
Proces nauki języka jest wieloetapowy. O ile dorosłe osoby mogą podejść do niego bardziej tradycyjnie, zaczynając od ćwiczeń fonetycznych, zapamiętując słówka, poznając tajniki gramatyki – o tyle w przypadku dzieci, należy znaleźć inną, skuteczniejszą metodę. 
 
Wielu specjalistów oraz osób, które płynnie posługują się językiem, przyznaje, że najważniejsze, to nie bać się mówić. Przełamanie tzw. bariery językowej jest kluczowe. Nic dziwnego, że sporo osób czuje się niekomfortowo, gdy zaczyna rozmawiać w dopiero poznawanym języku. Wstydzimy się popełnić błąd, boimy się, że ktoś nas nie zrozumie. Dzieci nie mają tego problemu. Jeśli zatem zaczniemy oswajać je z językiem na wczesnym etapie, tym większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości będą posługiwać się angielskim płynnie, na wysokim poziomie, nie znajdując większych blokad i problemów. 
 
Dodatkowym plusem jest to, że jeśli poznamy w młodym wieku kolejny, poza rodzimym, język, to w kolejnych latach poznawanie kolejnych będzie o wiele prostsze. Nasz mózg pozna schematy i nauczy się ich. Tym samym, jeśli dziecko w szkole będzie musiało np. uczęszczać na lekcje niemieckiego – nie będzie się tak męczyło. 
 

Angielski dla 6 latka – co pozwoli nam osiągnąć sukces w nauce? 

 
Dzieci w wieku 6 lat są już w pełni responsywne, wyjątkowo bystre i głodne wiedzy oraz nowych doświadczeń. Warto zapewnić im stymulujące aktywności, dzięki którym będą mogły wypełnić swój czas. Nauka angielskiego jest doskonałym pomysłem. Cała tajemnica tkwi w tym, aby zrobić to w sposób, który dzieciom nie skojarzy się z niczym nieprzyjemnym. Przecież maluchy chcą się bawić. I to właśnie w ten sposób poznają otaczający ich świat, uczą się sprostać nowym wyzwaniom, dowiadują się o swoich ograniczeniach. 
 
Dlatego, szukając szkoły języka angielskiego dla 6 latka, warto postawić na taką, w której uczą świadomi nauczyciele, posiadający doświadczenie w pracy z dziećmi. Metody nauki powinny zawierać elementy gier i zabaw. Zamiast wkuwania słówek i zasad gramatycznych, dzieci mogą poznawać obcy język tak, jak poznawały ojczysty – poprzez interakcje z osobami posługującymi się angielskim, z którymi muszą wejść w naturalną konwersację. Tego typu podejście reprezentuje m.in. Novakid. W tej szkole online uczą się dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Program jest dostosowany do indywidualnych potrzeb młodego ucznia. Na pierwszej, darmowej lekcji, nauczyciel określa poziom dziecka i układa dalszy plan, uwzględniając jego umiejętności, wiedzę oraz charakter czy temperament. 
 
Pamiętaj, że 6-letnie dziecko może, a nawet powinno uczyć się angielskiego, Jeśli tylko znajdziesz odpowiedni sposób – możecie osiągnąć sukces! 
 
Opublikowano w: Sportowa czytelnia

Czytaj także

Lekcje wf-u na trampolinach sposobem na walkę z otyłością

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na przestrzeni ostatnich dwóch dekad w naszym kraju liczba dzieci z nadwagą wzrosła trzykrotnie. Dzieci w Polsce tyją szybciej niż w innych krajach Europy. Nadwaga jest jednym z podstawowych powodów ich wykluczenia. Dzieci z nadwagą czują się gorsze i odstają od grupy rówieśników. Sposobem na walkę z nadwagą i wykluczeniem mogą być niestandardowe zajęcia sportowe na trampolinach.

Premiera: "Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie"

W maju br. na rynku księgarskim ukaże się debiutancka książka dla dzieci i młodzieży „Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – tom I” autorstwa Przemysława Jakóbczyka, wydana przez Warszawska Grupę Wydawniczą.

"Sztuczki narciarskie, czyli nauka jazdy na nartach z dziećmi" - polecamy!

Poradnik "Sztuczki narciarskie, czyli nauka jazdy na nartach z dziećmi" jest zabawny i prosty w użyciu. Zawiera mnóstwo rysunków dla dzieci i wiele słów dla dorosłych, którzy uczą swoje maluchy. Choć został napisany dla rodziców, którzy sami dobrze jeżdżą na nartach i chcą pomóc małym początkującym narciarzom, jest także świetną pomocą dla dorosłych z mniejszym doświadczeniem na stoku, którzy chcieliby przechodzić proces nauki razem ze swoimi dziećmi.

Sport to zdrowie… najbliższych. Niemal 40 proc. Polaków ćwiczy z rodziną

Wysportowana sylwetka i zdrowy styl życia są dziś w modzie. Do wysiłku fizycznego namawiają nas trenerzy fitness, organizowanych jest wiele darmowych zajęć, a w Internecie aż trudno nie natknąć się na zachętę do sportowych aktywności. Taki doping daje dobre rezultaty. Według raportu „Sport w rodzinach” Santander Consumer Banku, uprawianie sportu deklaruje niemal 70 proc. Polaków. Prawie 40 proc. z nas zachęca do ćwiczeń także swoich bliskich.

Nowości w serii piłkarskiej!

Seria piłkarska to dobra literatura dla młodych czytelników, która rozwija pasje i zachęca do dalszego czytania. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Regulamin.